הפסקת עישון בגיל מבוגר

במקרים רבים, אנשים בגילאים מבוגרים שעדיין מעשנים ולא הצליחו להיפטר מההרגל הזה לאורך השנים חושבים שזה כבר מאוחר מדי והם לא יכולים או לא יצליחו כבר להיגמל. זאת למרות עדויות מחקריות הקיימות כיום ואשר מראות כי אפילו הפסקת עישון בגיל מבוגר (אחרי גיל 60 אפילו) מאריכה את תוחלת החיים ומשפרת את איכותם.

למרות התפיסה המוטעית כי הפסקת עישון בגיל מבוגר היא כבר כמעט בלתי אפשרית, הנתונים והניסיון של שיטת אלן קאר מראים מציאות אחרת לגמרי – בהחלט אפשר וכמובן רצוי להפסיק לעשן, גם בגילאים מבוגרים!

שיטת אלן קאר פותחה לפני מעל 30 שנה ומאז שוכללה כל העת, כאשר כיום היא השיטה המובילה והמקיפה ביותר בעולם להפסקת עישון, עם מרכזים במדינות רבות ושיעורי הצלחה חסרי תקדים.

יתרונות הפסקת העישון – בכל גיל

במחקר משנת 2012, אשר בחן נתונים מ-17 מחקרים אחרים, הוצגו עובדות כי מעשנים לשעבר חיים יותר מאשר אלו שלא נפטרו מההרגל הלא בריא הזה, ולא משנה באיזה גיל הפסקת העישון בוצעה.המחקר פורסם במגזין לרפואה פנימית ע"י צוות כלל עולמי, אשר קרא ליישום תכניות הפסקת עישון בגיל מבוגר ואלו יציגו לבטח השפעות מניעתיות מהותיות גם עבור מעשנים מעל גיל 60. כמובן שהנזק מעישון הוא מצטבר וככל שמעשנים יותר שנים, הסיכונים הבריאותיים עולים. אך כיום אנו כבר יודעים בבירור, כי הפסקת עישון בכל גיל הינה מועילה ותורמת ישירות ובמהירות לבריאותכם.

אך בשיטת אלן קאר לא ממש מתעמקים או מתרכזים בסיבות מדוע עליכם לעשות שינוי – העלויות, הסיכונים הבריאותיים, הסטיגמות וכיוצא באלו – אתם כבר יודעים את כל זה במשך שנים! הדרך שלנו מתמקדת בהבנה מדוע אתם ממשיכים עם ההתמכרות הזו למרות החסרונות והסיכונים הברורים, ודרך הבנה זו מגיעה הפסקה אמיתית, תמידית ויעילה של העישון. היבט זה של שיטת Easyway להפסקת עישון הוא אחד המרכיבים המרכזיים בהצלחתה ובמענה האופטימאלי שהיא מעניקה גם למעשנים אשר מעשנים כבר עשורים רבים ולא הצליחו להפסיק.

השיטה שמתאימה בדיוק למעשנים מבוגרים

במובנים רבים, שיטת אלן קאר יכולה להיחשב יותר מסורתית, יותר Old School אפילו אם תרצו, זאת בהשוואה לכל מיני שיטות ופתרונות טכנולוגיים או חדשניים יותר הקיימים בשוק, ואשר לפי ניסיוננו לא מספקים תוצאות משביעות רצון וארוכות טווח. ודווקא בגלל הותק של השיטה שלנו והגישה הכל כך שונה של אלן קאר,זו הדרך המתאימה בדיוק למעשנים מבוגרים.הפסקת עישון בגיל מבוגר היא אתגר יותר גדול מהפסקה בגילאים צעירים יותר, בגלל השנים הרבות של ההרגל, כאשר הסיגריה כבר הפכה ממש לחלק מהיד שלכם, כאשר אתם ממש מרגישים חולים אחרי כמה ימים ללא עישון.

השיטה הוותיקה והמוכחת של אלן קאר לא קוראת למעשנים ותיקים להפסיק לעשן מיד למשל. לחלופין, תוך כדי הסמינרים שלנו וההתעמקות בשיטה, אתם ממשיכים לעשן. ההפסקה המוחלטת מגיעה בהקדם וקצת לאחר מכן – דרככם בלבד וללא יישום של אלמנטים קצרי טווח כמו תחליפי התמכרות או כוח רצון לבדו. אלן קאר האמין כי אמירה למעשן להפסיק מיד רק תיצור יותר לחץ וחרדה אשר יובילו לחזרה ודאית לסיגריה המנחמת.

שיטת הגמילה מעישון שלנו שוברת ומפרקת תפיסות מוטעות לגבי עישון והסיבות לו ודרך כך מובילה באופן ישיר ויעיל במיוחד להפסקה אמיתית.

חופש אמיתי מעישון גם בגיל מבוגר

הפסקת עישון בגיל מבוגר היא אפשרית ונמצאת ממש בהישג ידכם. לאחר סיום הסמינר שלנו תרגישו תחושה לא מוכרת ומרוממת של חופש אמיתי, ללא הרצון העז להדליק סיגריה וללא "תופעות הלוואי" שהכרתם מניסיונות עבר להיגמל. לא תרגישו בחיסרון אלא רק תחוו את היתרונות!

כתבות נוספות