עישון בהריון

עישון בהריון

עישון בזמן הריון פוגע בפוריות, מעלה שכיחות הריונות מחוץ לרחם ומעלה את הסיכויים להפלות טבעיות:

ידוע לכל כי עישון בהריון הוא מסוכן. לעיתים קרובות נשמע נשים מכריזות שהן יפסיקו לעשן כשיהיו בהריון. רוב הנשים מגלות שהן לא מצליחות להפסיק ונכנסות לתהליך של רגשי אשמה, מאבק, כשלון וחוסר סיפוק עצמי. גם נשים שמצליחות להפסיק לעשן במהלך ההריון יחכו לרגע שהן ישתחררו ויחזרו לעשן.

הבעיה היא שהסיכונים מתחילים עוד לפני הכניסה להריון. עישון פוגע בפוריות, מעלה שכיחות הריונות מחוץ לרחם ומעלה את הסיכויים להפלות טבעיות. נשים שחושבות שהן יפסיקו לעשן ברגע שהן יגלו שהן בהריון לא לוקחות בחשבון תהליכים לא פשוטים שהן יצטרכו לעבור עד הרגע הנכסף, אם בכלל יגיעו אליו. יותר מודעות קיימת בתחום הסיכונים של שלבי ההריון – עוברים קטנים כתוצאה מחוסר אספקת דם וחמצן לעובר, עליית סיכון דימום מוחי, שפה שסועה, פי 2 יותר אחוזים למוות בעריסה וכמובן השפעות לאורך הגדילה כגון: מחלות ריאה ואוזניים בשכיחות גבוהה, הפרעות קשב ולמידה, בעיות שפה ואפילו פגיעה במנת המשכל.כל הנזקים הנובעים מעישון בזמן הריון מקבלים משנה תוקף בעישון קנביס (חשיש). חשיש מקשה על כניסה להריון ומזיק לעובר בכל הדרכים שהוזכרו כאן.

מהו הפיתרון?

הפתרון הוא להיגמל מעישון הרבה לפני נסיונות הכניסה להריון. גמילה בשלב מוקדם תשפיע על כניסה בטוחה להריון, על בריאות העובר ועל בריאותה הנפשית והפיזית של האם.

שיטתו של אלן קאר להפסקת עישון היא שיטה קלה ובטוחה המאפשרת להפסיק לעשן בכל רגע נתון ללא קושי ובלי להתגעגע או לרצות לחזור לעשן גם בסוף ההריון וההנקה.

כתבות נוספות