סיפורים אמיתיים של אנשים אמיתיים – לימור דרור

לימור דרור,אישה צעירה בת 32 מעידה על עצמה שעישנה יותר מ17 שנה לאורך חייה וכי מייד עם הסיגריה הראשונה היא התמכרה. "לא הייתי מאלה שקונים קופסה אחת בקיוסק" היא מספרת על עצמה "אלא הייתי הולכת ישר על פקטים". על השאלה מדוע היא החליטה להפסיק לעשן היא עונה שהיא בכלל לא רצתה וכי בן הזוג שלה התעקש על כך. לימור החלה לעשן אי שם בגיל ההתבגרות והגדירה את עצמה כמעשנת כבדה, עד כדי כך שהיא בכלל לא הכירה את עצמה בלי הסיגריות. עם זאת, בן הזוג התעקש, בירר ואף הבטיח לרשום אותה לסדנת גמילה.

מדוע דווקא אלן קאר ומה בדיוק קרה לך שם?

לימור מספרת לנו שבן הזוג שלה עשה בירורים, דיבר עם חברים שהשתתפו בכל מיני סדנאות וכך הגיע למסקנה שהמקום הטוב ביותר עבורה הוא הסדנה של אלן קאר. ביום שלפני הסדנה, על פי דבריה של לימור, היא מעט התרגשה מכל העניין ולכן היא עישנה קצת יותר, אך האמת היא ש"הייתי מאוד סקפטית" היא מספרת לנו בחיוך. על השאלה מה היא לקחה מהסדנה? היא עונה שלדעתה כל אחד מהמשתתפים לוקח מהחוויה הזאת משהו אחר והיא באופן אישי מעידה: "הבנתי שעדיף לי אפילו לנשום אוויר של אגזוז יותר מאשר לעשן סיגריות, אם אני כל כך רוצה להרוס לעצמי את הבריאות". בהפסקות במהלך הסדנה היא יצאה עם כולם החוצה לעשן סיגריה ועד הרגע האחרון היא עוד צחקה על כל העניין. אולם בסוף זה היה חזק ממנה: היא השאירה חפיסה וחצי של סיגריות בסדנה, יצאה משם ולא חזרה לעשן.

איך הייתה ההפסקה עצמה?

על השאלה האם היה לה קשה להפסיק לעשן? משיבה לימור שקושי לא היה אך זה היה לה מוזר. המוזרות נבעה מכך שהיא פשוט לא הכירה את עצמה כאדם לא מעשן. בנוסף לכך, היא מספרת לנו שבהתחלה היא נהגה לישון עם הספר של אלן קאר על יד המיטה וברגעים מסוימים היא הייתה נעזרת בו כדי לחדד את הנושאים השונים מהסדנה. לימור אומרת בצורה חד משמעית שאלן קאר זה הדבר היפה ביותר שקרה לה בחיים וכי מאז שהיא הפסיקה לעשן היא עושה הרבה יותר פעילות גופנית ומרגישה הרבה יותר טוב.

כתבות נוספות