מה הקשר בין ביטוח בריאות ועישון?

מתעניינים בביטוח בריאות? אם אתם מעשנים, ביטוח הבריאות שלכם עשוי להתייקר באופן משמעותי.

ביטוח בריאות למעשנים

עישון מהווה סיכון ממשי על בריאות המעשן. זו עובדה ידועה לכל מעשן באשר הוא, ואין בה כל חידוש. חברות הביטוח, כך מסתבר, מודעות גם הן להשפעתו ההרסנית של העישון על בריאותכם, והן, חברות מסחריות כל דבר, מתמחרות את המודעות הזו לכסף, וגובות מציבור המעשנים תעריפים גבוהים באופן משמעותי. אם אתם מעוניינים לרכוש פוליסת ביטוח מפני מחלות קשות, סביר להניח שתיאלצו לשלם על התענוג פי שניים מלקוח שאינו מחזיק סיגריה בכיסו. כאשר תתעניינו אודות פוליסת ביטוח בריאות בחברות הביטוח השונות, השאלה הראשונה שתופנה אליכם תהיה: "האם אתם מעשנים?". אם תשובתכם חיובית, השאלה הבאה שתישאלו תעסוק במספר הסיגריות שאתם מחסלים באופן קבוע בכל יום. כמובן, תוכלו להצהיר על מספר סיגריות השונה בתכלית מזה הקיים במציאות, ההגזמה היא, כמובן, כלפי מטה.

עם זאת, אל תטעו לרגע לחשוב שחברות הביטוח אינן מתוחכמות דיין להבין שאתם עובדים עליהן, ולתמחר את פוליסת ביטוח הבריאות שלכם בהתאם. יהיו שיטענו לאפליה, ואולי בצדק, אולם בשורה התחתונה, זהו מצב נתון. אם ביטוח בריאות יקר מעיק על המאזן החודשי שלכם באופן בלתי נסבל מבחינתכם, תוכלו לראות בכך עוד סיבה טובה להפסיק לעשן. על הדרך, תרוויחו עוד כמה רווחים ניכרים, כמו תרומה עצומה לבריאותכם, והקלה משמעותית על חשבון הבנק שלכם שנתח ניכר ממנו מוקדש לרכישת סיגריות המסכנות את בריאותכם.

ביטוח בריאות – מה ולמה?

ביטוח בריאות הוא ביטוח שמטרתו לספק למבוטחים כיסוי לקשת רחבה של הוצאות רפואיות שונות. עם העובדה שביטוחי השב"ן של קופות החולים השונות מאפשרים למבוטחים ליהנות מכיסוי כזה או אחר להוצאות רפואיות מגוונות תמורת תשלום חודשי קבוע, אין כל ספק כי האלטרנטיבה המומלצת ביותר היא ביטוח בריאות פרטי. ביטוח פרטי מספק כיסוי לשירותים רבים אשר אינם מכוסים במסגרת שירותי השב"ן, וניתן לבחור בו כתחליף לשירותי הבריאות של קופות החולים, או כתוספת להם. חברות הביטוח השונות מספקות למבוטחים מגוון תכניות ביטוח, כאשר סל הביטוח הספציפי והתעריף מוגדרים בהסכם שנחתם בין חברת הביטוח ללקוח. בין היתרונות הבולטים של ביטוח בריאות פרטי ניתן לציין את העובדה כי ביטוח פרטי מאפשר בחירה בבתי חולים ומנתחים פרטיים, בהתאם לרצון המבוטח, וללא תלות בהסדרים הקיימים בקופת החולים בה הוא חבר.

כמו כן, ביטוח פרטי מספק למבוטחיו מימון לתרופות שאינן כלולות בסל הבריאות ואשר רבות מהן מצילות חיים. לעתים קרובות, מדובר בתרופות שעלותן עשויה להגיע לעשרות אלפי שקלים בחודש. זאת ועוד, ביטוח פרטי מאפשר למבוטח לבצע פרוצדורות רפואיות בחו"ל, בתנאים בהן קופות החולים אינן מאפשרות זאת, כמו השתלות איברים. וכמובן – ביטוח פרטי מספק מענה מהיר וזמינות גבוהה.

כתבות נוספות