מה הן תופעות הלוואי של הפסקת עישון וכיצד ניתן להימנע מהן?

תופעות הלוואי של הפסקת עישון

אחרי כל כך הרבה שנים עם הסיגריה אתם רוצים להפסיק לעשן. אבל כל הזמן שומעים על תופעות לוואי של הפסקת עישון וכמה הן קשות. השמנה, סטרס, קריז לניקוטין ועוד. בפועל, תופעות הלוואי שאנחנו מכירים הנובעות מהפסקת עישון לא נכונה, ויש דרכים להימנע מהן. סדנאות אלן קאר מציעות תהליך גמילה מעישון שיעזור לכם להימנע מתופעות הלוואי של הפסקת העישון. מוכנים לשינוי? השאירו פרטים ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם.

רצינו להבין איך נוכל להימנע מתופעות לוואי של הפסקת עישון, אז פנינו למרב נירן, מנהלת ההדרכה של אלן קאר.

מה הן תופעות הלוואי של הפסקת העישון

"התפיסה הרווחת היא שתסמיני גמילה מעישון חזקים ונוראיים. אנשים מפחדים מהשמנה, שיהיה להם קשה להתמודד עם לחץ, שלא יהיו להם הפסקות במהלך היום, שמשהו בזהות שלהם ישתנה, וכמובן הפחד הגדול הוא הגמילה מניקוטין. אנשים יכולים לזרוק את חבילת הסיגריות שלהם בהירואיות, ואז להרגיש פתאום שהם חייבים לעשן ורצים להדליק סיגריה. בפועל, תסמיני הגמילה מעישון כמעט ולא קיימים."

מה המקור לתופעות הלוואי של הפסקת עישון?

מעשנים שמפסיקים חווים תסמיני גמילה מכיוון שהם עוברים משהו מנטלי. הם מפסיקים לעשן אבל לא משנים את הרצון. הם לא מפסיקים לרצות לעשן, ולכן מה שהם חווים אלה תחושות של אובדן וגעגוע. אם הלך הרוח מסודר, לא תרגישו תופעות לוואי של" גמילה. הן נובעות מאיך שאנחנו תופסים את הסיגריה.

סיגריות לא באמת מרזות, אם אני מפסיקה לעשן מבלי לטפל בחוויה המנטלית, אז אני אחפש תחליף, אני אוכל במקום לעשן. אם אני אטפל בחוויה המנטלית שלי באופן נכון, אני לא אצטרך תחליף.

אדם שמעשן בכל פעם שהוא לחוץ, יאמין בלב שלם שהסיגריה מרגיעה אותו. ברגע שהוא מבטל את הקישור הזה, הוא לא ירגיש צורך להדליק סיגריה כשהוא לחוץ. כשחושבים על זה לעומק, זה בעצם אומר שמעשנים הם אנשים עצבניים יותר, תמיד מחפשים את הסיגריה ותלויים במשהו חיצוני כדי להירגע.

ולגבי ניקוטין, לא רק שהסם עוזב נורא מהר את הגוף, תסמיני הגמילה שלו קלים עד זניחים. אם חוויתם תסמיני גמילה קשים, זה מכיוון שלא טיפלתם בצד המנטלי של ההתמכרות. ואת זה אפשר לפתור בעזרת טכניקות המתעסקות בצד המנטלי של ההתמכרות- כמו בשיטת אלן קאר."

מה מיוחד בשיטת אלן קאר?

"בשיטת אלן קאר מטפלים בהרגלים, בהקשרים, מטפלים ברצון לעשן. מטפלים בצד המנטלי של ההתמכרות. באהבה לזה, באמונה שזה מרגיע, באמונה שזה עוזר לריכוז, במחשבה ש"אני חייב את זה להפסקה". ברגע שמבטלים את כל המחשבות הבעייתיות האלה, אז לא קשה להפסיק, ואז באורח פלא גם אין תסמיני גמילה. ניתן להמנע מתסמיני הגמילה מניקוטין אם מבטלים את הרצון לעשן. את זה אפשר לעשות רק ע"י הבנת הרציונל שעומד מאחורי אקט זה. אצלנו אין הפחדות, כל המנחים שלנו הם מעשנים לשעבר שהפסיקו לעשן בעזרת שיטת 'אלן קאר'. אתה מגיע לסדנה ויש מישהו שמבין אותך, שיודע מה אתה עובר ויודע באמת איך לעזור לך."

באלן קאר דואגים לכם ומציעים לכם מגוון סדנאות, כל אחד ומה שמתאים לו. 

  • סדנה פרונטלית – המועברת ע"י מנחה בכיתה קטנה באחד הסניפים (בהתאם להנחיות משרד הבריאות).
  • סדנה און ליין – סדנה המועברת בלייב למשתתפיה, ניתן להשתתף ולשאול שאלות מנוחיות ביתכם.
  • סדנה דיגיטלית – תוכלו לתזמן אותה ולעבור אותה בזמן ובמקום שנוחים לכם.

השאירו את תופעות הלוואי של גמילה מעישון מאחוריכם, מלאו פרטיכם ואחד המומחים שלנו יצור אתכם קשר!

כתבות נוספות