כיצד העישון משפיע על הזוגיות שלנו?

כיצד עישון משפיע על הזוגיות

לא רק פגיעה בבריאות, זו עובדה: עישון גם עלול להזיק לזוגיות. מה הקשר בין עישון לזוגיות? האם באמת יש לכך השפעה ואיך כל זה קשור להפסקת עישון?  לא כולנו מודעים לכך, במיוחד אם אנו אנשים מעשנים, אולם רבים המקרים בהם אנשים מעשנים נחשבים לפחות מושכים בעיני בני המין השני. למעשה ישנם כאלו שימנעו מראש מלהיכנס לזוגיות עם בני המין השני במידה והם מעשנים. כמו כן על פי סקר שבוצע לרגל היום הבינלאומי ללא עישון בשנת 2012 נתגלה כי מלבד חוסר הרצון להיכנס לקשר עם אנשים מעשנים, שליש מהמשתתפים בסקר אף מאמינים כי העישון גורם למריבות בין בני הבית אשר רובן ככולן מבוססות על ריח רע ונזקים לבריאות.

הידעתם? לריחות יש השפעה על המיניות

ריח הגוף של נשים או גברים יכול להשפיע במידה משמעותית על חוש השיפוט שלנו ואף לגרום לנו להימשך לבני המין השני. עוד מימי קדם הבינו את החשיבות של הריח לזוגיות ולכן תרבויות קדומות השקיעו מאמצים רבים בטשטוש ריחות רעים וישנן עדויות כי בתלמוד ריח רע הפך להיות עילה לגירושין. למעשה מחקרים מוכיחים כי הריח לבדו יכול להפעיל מערך שלם של תגובות חיוביות ושליליות אשר אינן תמיד מודעות, וכי חוש הריח משחק תפקיד חשוב במיניות. מלבד העובדה שלכל אדם ישנו ניחוח גוף שונה, ישנם פרמטרים אשר יכולים להשפיע על הריח כמו למשל עישון. עישון לא פעם מוביל לריח רע מהפה, או לריח לא נעים מהגוף או הבגדים אשר מטשטש את הריח הטבעי, מה שיכול להוות גורם מרתיע עבור אנשים שאינם מעשנים ואף למנוע מבני זוג להימשך אחד לשני.

על ריחות ועישון בהריון

ישנם אשר טוענים כי נשים רגישות לריח יותר מגברים, ולו רק בגלל העובדה לנשים אכפת יותר איך בן הזוג שלהן מריח ואיך הן עצמן מריחות. חוש הריח של האישה מתחזק במיוחד בתקופת ההריון, כך שנשים רבות מסוגלות לקלוט ריחות מסוגים שונים בעוצמות גבוהות יותר, בין אם הם בסביבה הקרובה ובין אם יותר רחוקים, כאשר אחד הריחות אליהם האף הופך רגיש במיוחד הוא הריח של עשן הסיגריות. לכן רבות הנשים המעשנות אשר מכריזות על הפסקת עישון בהריון או סולדות מהריח של סיגריות באופן כללי. לא פעם כתוצאה מתגובת הלוואי לריח של הסיגריות, גם הגברים מנסים שיטות שונות של גמילה, הן כדי לספק תמיכה והן מתוך רצון לקפוץ על ההזדמנות.

לא כולן מצליחות

למרות חוש ריח מפותח, יותר מ- 30 אחוז מהנשים לא מפסיקות לעשן במהלך ההריון, דבר אשר לעצמו גורם למריבות בין בני הזוג במיוחד כאשר האישה היא זו שמעשנת ובן זוגה אינו מעשן. החשש מהשלכות העישון על בריאות העובר  יכול לעמוד כחיץ בין בני הזוג ולגרום למריבות לאורך תקופת ההריון. כמו כן העובדה שהאם ההרה כושלת במשימה ואינה פונה לאפשרות של הפסקת עישון, עלולה להוביל לתחושה של תסכול ולחץ מצדה ומצד החברה, דבר אשר גם הוא עלול להשפיע עליה ועל העובר לאורך תקופת ההריון.

גמילה מעישון – קל יותר משחשבתם

אם אתם מתקשים להפסיק לעשן, אינכם לבד. ישנם רבים אשר מתמודדים עם אותה הבעיה בדיוק, בעיה אשר מעיבה או עלולה להעיב על הזוגיות. לכן  כאשר הפסקת העישון אינה מגיעה באופן טבעי, מומלץ להגיע לסדנאות של אלן קאר ולקבל עזרה מקצועית ותמיכה רחבה.

כתבות נוספות