איך להפסיק לעשן בלי לעלות במשקל?

איך להפסיק לעשן בלי לעלות במשקל

כל מי שמעשן יודע לומר שלמרות כל התירוצים ולמרות כל השכנועים העצמיים הוא היה מעדיף להיגמל מההרגל הזה. מי מאיתנו באמת עובד כל כך הרבה שעות נוספות ביום רק כדי לשרוף אותן אח"כ על חפיסת סיגריות? ומי מאיתנו באמת היה רוצה לחשוף את עצמו לסיכונים בריאותיים רבים כל כך רק כדי לראות את העשן שיוצא לו מהפה בזמן העישון? עם זאת ולמרות המודעות ההולכת וגוברת לכל מה שקשור לסיכוני העישון, עדיין אחוז גדול מהאוכלוסייה בארץ ובעולם, מעשנים.

בבואנו לבדוק מהן הסיבות המונעות מאנשים להפסיק לעשן אנחנו מגלים שלא אחת הגורם המרכזי הוא החשש לעלות במשקל. אנחנו חיים בחברה שבה חלק מהגדרות היופי הוא להיות רזה או לפחות במשקל "הראוי", מה שגורם לכך שהמעשנים חוששים להיפרד מההרגל ולעלות במשקל. חשוב להבין: יש מקום לחשש הזה כי לא מעט אנשים שהפסיקו לעשן אכן דווחו על עלייה מסוימת במשקל. עם זאת, כדאי גם לדעת שיש מה לעשות בנידון כי כידוע, גורלנו בידינו.

המודעות ושינוי ההרגלים

הדבר הבסיסי שצריך להבין כשרוצים להפסיק לעשן זה שהמשימה הגדולה שאיתה עלינו להתמודד היא למעשה שינוי ההרגלים. הקושי עלול להגיע ברמות שונות, בין אם זה ברמה החברתית, הפיזית או אפילו הרגשית אך החדשות הטובות הן שזה אפשרי. מבחינת האכילה עלינו להיות מודעים תחילה להרגלים שלנו ולשים לב האם באמת ברגעים שבהם אנחנו רוצים לאכול משהו אנחנו פשוט מדליקים סיגריה.

הרבה פעמים המודעות להתנהגות שלנו היא הצעד הראשון והחשוב ביותר שיוביל אח"כ לשינוי שעליו אנחנו חולמים. בנוסף לכך, הפסקת העישון היא גם הזמן הטוב ביותר להתחיל לרכוש הרגלים חדשים חיוביים יותר שימנעו מאיתנו לעלות במשקל, כמו לדוגמה:

  • להתחיל לשתות יותר מים ביום
  • להתחיל לעסוק בפעילות גופנית
  • להיות מודעים לתפריט האכילה שלנו

תכנון מונע טעויות

הדרך הטובה ביותר שתסייע לכם להפסיק לעשן מבלי לעלות במשקל היא פשוט לתכנן מה אתם מתכוונים לעשות. אמנם זה נכון שיש אנשים שפעילות ספורטיבית היא חלק מחייהם והיא באה להם באופן טבעי, אך אצל אחרים זה לא בדיוק המצב. לכן בהחלט כדאי לתכנן את הדברים, להירשם למכון כושר או לבריכה ולהתחיל לעשות פעילות גופנית בצורה יזומה. כל הטיפים הקטנים הללו יוכלו להפוך את התקופה הראשונה של הפסקת העישון להרבה יותר נוחה עבורכם ולכן זה כדאי.

בנוסף לכך, אתם תראו שאם תתמידו גם בהפסקת העישון וגם בפעילות גופנית הרי בסופו של דבר תרגישו בריאים וחיוניים יותר, אז למה שלא תנסו זאת?

כתבות נוספות