אחרי שנה של הפסקה מעישון – כך הבריאות שלכם תשתפר פלאים

אחרי שנה של הפסקת עישון

עבור אנשים רבים, גמילה היא תהליך כלל לא פשוט, הגוף האנושי הופך להיות תלוי בחומרים המזיקים בסיגריה והאדם אף מפתח הרגלים שונים המסייעים לשמר את המנהג, אך האמיצים שמחליטים להתמודד עם האתגר מגלים במהרה כי התהליך אינו מורכב כפי שחשבו, ודי מהר מתברר כי גמילה מניקוטין היא אחת ההחלטות הטובות ביותר שלהם.

הפסקת העישון מסייעת להחזיר לאדם את השליטה בגופו ובזכותה הוא מגלה מחדש את כוחו, חוזר לכושר ואף לומד מחדש טעמים שנדמה כי אבדו לו.

המאמר הבא מוקדש לאותם מעשנים שעדיין מתלבטים, והוא מדגים כיצד בריאות הגוף משתפרת שנה מיום הפסקת עישון.

השתחררות מהתמכרות

פעמים רבות מדגישים את היתרונות הגופניים של הגמילה מסיגריות, אך אחד היתרונות המשמעותיים ביותר נוגע דווקא לנפשו של המעשן. אדם מעשן הוא קודם כל אדם שמכור לחומר המזיק לגופו; על כן הוא אינו חופשי ברוחו, במיוחד אם הוא כבר עושה את זה כמה שנים. לעיתים עלול לבלות חלק ניכר מהיום שלו בהפסקות עישון או בתכנון ההזדמנות הבאה להדליק סיגריה, מצב זה יוצר אווירה לחוצה ולא נעימה המקשה מאוד על חייו. על כן, הגמילה משחררת את האדם הצורך לעסוק בעניין זה ומאפשרת לו ליהנות משגרת חייו.

חוזרים לכושר

מעשנים רבים מחליטים להיגמל לא בהכרח בגלל סיבות רפואיות ספציפיות, אלא משום שהעישון מקשה עליהם ליהנות מפעילות ספורטיבית ממריצה, ופוגע בכושר הגופני שלהם.

החומרים המזיקים בסיגריה פוגעים בזרימה התקינה של הדם בגוף, וכך גם פעילות רגילה כגון הליכה או עלייה במדרגות עלולה להפוך לקשה.

קיימים מחשבוני עישון שיכולים להדגים לכם עד כמה הוא פוגע בכושרו של הגוף ומקצר את חייו של האדם. ואכן, כאשר מחליטים להיגמל באופן עצמאי או באמצעות סדנאות מחליטים בעצם אפשר לגוף לחזור ולשקם את הכושר הגופני.

משקמים את בריאות הגוף

עישון הוא אחד המנהגים המזיקים ביותר משום שהוא משפיע על כל מערכות הגוף – כדי לדעת את זה לא נדרש מחשבון, פוגע לא רק במערכת הנשימה ובמערכת כלי הדם, אלא גם מסכן את בריאות חלל הפה ופוגם במראה העור.

בדרך כלל יהיה קל יחסית לזהות אדם מעשן – שיניו (ולפעמים גם אצבעות ידיו) יהיו צהובות בשל הניקוטין, וסביב הפה יתפתחו קמטים שונים. בעורם של מעשנים רבים יתגלו גם סימנים להזדקנות מוקדמת משום שהעישון פוגע באלסטיות של העור, אך החדשות הטובות הן שבמרבית המקרים הגוף מסוגל לשקם את עצמו, ומי שנגמל מהמנהג יגלה כי מראה הפנים שלו משתפר והעור מרגיש נעים יותר.

בשורה התחתונה – גמילה בין אם באופן עצמאי ובין אם בעזרת סדנאות תסייע לאדם להחזיר לעצמו את השליטה בחייו, בנפשו וגופו.

שנה לאחר הגמילה האדם יגלה את כוחו מחדש, ויהיה פנוי הרבה יותר לעסוק בדברים החשובים באמת בחייו, ולא בהפסקת הסיגריה הבאה.

כתבות נוספות