פותחים את השנה ומפסיקים לעשן

רשת אלן קאר תסייע לקמפיין גמילה מעישון של ארגון הבריאות העולמי 2021

שנת 2021 נפתחת עם בשורות מרעישות. רשת אלן קאר תסייע לקמפיין גמילה מעישון של ארגון הבריאות העולמי 2021, שמטרתו לתמוך בלמעלה מ- 100 מיליון אנשים להיגמל מטבק. עוד אבן דרך בהצלחה של רשת אלן קאר, כמובילה בתחום גמילה מעישון

קבוצות תמיכה, רשת מחבקת וסביבה דיגיטלית

במטרה לשפר את איכות חייהם של המעשנים ולעודד הפסקת עישון, ארגון הבריאות  העולמי WHO, השיק החודש קמפיין עולמי חדש בשם "להתחייב להפסיק" שיימשך שנה שלמה ומטרתו לתמוך ב- 100 מיליון בני אדם לפחות, המנסים להיגמל מעישון.

יוצרים מודעות ומפסיקים לעשן: מטרת הקמפיין היא להרחיב ולהגדיל את הדרכים, להפסיק לעשן, לייצר מודעות לטקטיקה של חברות הטבק. ארגון הבריאות העולמי ושותפיו, בנו סביבה דיגיטלית שתתמוך בחברה להפסיק לעשן, באמצעות: קהילות, תמיכה של נגמלים, לייצר סביבה בריאה, לשתף פעולה, לחסוך בכסף ולעזור לשיפור בריאות והצלת חיים.

אלן קאר שותפים מובילים של ארגון העולמי במאבק נגד טבק
כדי להניע את הפרויקט, גייס ארגון הבריאות העולמי חברות רבות: אמזון, וואטפס, גוגל, פייסבוק ועוד. בראשם, עומדת רשת אלן קאר.

רשת אלן קאר, הינה הרשת הבינלאומית לשחרור מהתמכרויות, מומחית בגמילה מעישון, עם יותר מ- 38 שנות ניסיון ולמעלה מ -50 מיליון מעשנים, בעשרות מדינות ברחבי העולם: מתוך ראיה של נחישות, יכולות, מסירות, עבודה קשה של הצוותים והמרכזים השונים .

קמפיין ללא טבק יוצא לדרך ומי אם לא חברת אלן קאר, שתתגייס, כמובילה בגמילה מהתמכרות. כחלק מהקמפיין, אלן קאר מתגייסת באמצעות כלים כלל עולמיים: סמינרים דיגיטליים ומקוונים בנושא הפסקת העישון, ספרים, רשתות חברתיות ועוד, אלו יונגשו בשלל שפות: ערבית, סינית, צרפתית, הולנדית, אנגלית, למען מיליון אנשים ברחבי העולם.

"להתחייב להפסיק"

הידעתם – כ 8 מיליון מעשנים מתים בשנה! לא פשוט להפסיק לעשן, בייחוד בתקופה זו, שרוויה במתחים ולחצים. מעשנים זקוקים למוטיבציה, שתעזור להם לשנות הרגלים והמגיפה, שפוגעת בכ"כ הרבה מעשנים, היא זו שתדחוף אותם להצליח ולהפסיק לעשן.

הפסקת עישון, מאתגרת בתקופה בה אנשים נתונים תחת לחצים חברתיים וכלכליים שהתחדדו יחד עם המגיפה. כ- 780 מיליון אנשים מעידים כי הם מעוניינים להפסיק לעשן, אך רק ל- 30% הגישה והכלים לעשות זאת. ארגון הבריאות העולמי, לצד שותפיו, כשהמובילה לצידו, רשת אלן קאר, יוכלו לעזור לספק את הכלים והמשאבים הנחוצים לכך, במטרה לתמוך ולקדם את ההזמנות להפסיק לעשן ולהיגמל מטבק.

כל הסיבות להפסיק לעשן דווקא עכשיו

כבר שנה לתוך המגיפה, נגיף הקורונה משפיע בצורה שונה, בקרב אנשים שונים  ובעיקר בקרב מעשנים. נתוני ארגון הבריאות העולמי פרסמו, כי לאור תחלואת הקורונה והנגיף, מעשנים נמצאים בקבוצת סיכון גבוהה למוות ואף לחלות ב covid19  להדבק ולפתח מחלות קשות: סרטן, מחלות לב, סוכרת, מחלות בדרכי הנשימה ועוד .

ארגון הבריאות העולמי מחדד כי טבק, אף הוא גורם סיכון עיקרי למחלות כמו מחלות לב וכלי דם, סרטן, מחלות בדרכי הנשימה וסוכרת ולכן, גם הסיכוי להיפגע מקורונה, חמור יותר.

קמפיין "להתחייב להפסיק" יסייע ביצירת סביבה בריאה, ירחיב ויגדיל שירותים להפסקת העישון במדינות העולם, יעלה מודעות לטקטיקות של תעשיות הטבק ובעיקר, ייצר סביבה להפסקה העישון.

מנהל אלן קאר ישראל, אסף אשכנזי,  משתף "זו גאווה גדולה שהרשת העולמית הצליחה להיות בחוד החנית בפעילות נגד ההתמכרות לטבק במסגרת קמפיין של ארגון הבריאות העולמי הודות למנכ"ל הרשת ג'ון דייסי. לפעול בנושא לצד ענקיות עולמיות כמו אמזון, פייסבוק, ווטסאפ, גוגל, היא גושפנקא אמיתית לשיטה הייחודית של אלן קאר, הוא בוודאי היה מתרגש מאוד לדעת שהשיטה שלו קיבלה הכרה שכזו. אנו באלן קאר ישראל, גאים להיות חלק מהפעילות ונעשה כל שביכולתנו כמו שעשינו עד כה לפעול על מנת להציל חיים, הגיע הזמן שנעלים את העישון כליל".

לסיכום, בתקופה שבה ישנה סכנה בריאותית מרחפת, גמילה מעישון, הינה הכרחית וחיונית יותר מתמיד ולכן ארגון הבריאות העולמי ביחד בשיתוף רשת אלן קאר ושותפים, יעניק את הכלים והמשאבים הדרושים להצלחה ויסייע למיליוני אנשים בעולם, להפסיק לעשן.

אייטמים נוספים שעשויים לעניין אותך