ערן זרחוביץ על סדנת הגמילה מעישון ששינתה לו את החיים

כבר שנים אנחנו רואים אותו על המסך. ערן זרחוביץ' עומד מאחורי הדמויות המפורסמות והאייקוניות שמצחיקות אותנו כל פעם מחדש. פרט מעניין שלא ידעתם על ערן זרחוביץ' הוא שאחרי 15 שנים של עישון, ערן זרחוביץ' החליט לקחת את העניינים לידיים שלו ולהפסיק לעשן. הוא הצליח לעמוד במשימה בזכות סדנת הגמילה מעישון של אלן קאר.

די, אנחנו יודעים, כולנו היינו שם. הסתכלת במראה ואמרת לעצמך "היום אני מפסיק/ה לעשן". מדובר ברגע לא פשוט הטומן בחובו הרבה תובנות, הקרבה ורצון אמיתי לשינוי. הרבה מאיתנו מרגישים שהם יכולים לעשות זאת לבד. הרבה מאיתנו מרגישים שהם יכולים להפסיק לעשן לבד, אבל בפועל אחוזי ההצלחה של מעשנים שמפסיקים לעשן לבד עומד על 3% אחרי שנה. מי אוהב כאלו סטטיסטיקות? וגם אלו שמחזיקים מעמד סובלים בלי הסיגריה, מרגישים אובדן והקרבה, ואז חוזרים לעשן. אם לרגע חשבתם להפסיק לעשן לבד, תחשבו שנית. הרבה אנשים קוראים יחד איתכם את המילים ומתלבטים האם יש טעם להגיע לסדנת גמילה מעישון.

אז שאלנו את ערן זרחוביץ' איך הוא עשה את השינוי המשמעותי בחייו.

ערן, איך הכל התחיל?

"עישנתי במשך 15 שנים. במהלך השנים הצלחתי להפסיק כמה פעמים. ההפסקה האחרונה שלי הייתה לפני שנה וחצי. שני חברים שלי (מעשנים כבדים) הלכו ל'אלן קאר' לסדנה להפסקת עישון, וסיפרו לי שבעקבותיה הם בטוחים שהם לא יחזרו לעשן. הם סיפרו שהם גם לא סובלים או מרגישים אי שקט.
הם 'פשוט הפסיקו וטוב להם עם זה'.

חשבת גם ללכת לסדנה?

הם המליצו לי להגיע לסדנה, אבל לא רציתי שיחפרו לי 5 שעות ובסוף לא אצליח להפסיק לעשן. אז הפסקתי לבד. מכח הרצון. החזקתי שנה וחצי, אבל לא היה לי קל. חשבתי המון על העישון והרגשתי שאני מקריב משהו.

וזה עבד?

אחרי שנה וחצי נשברתי. עישנתי חודשיים, והחלטתי שאני הולך לסדנה באלן קאר. ישבתי בסדנה ואני יכול לומר שזה פשוט עובד. מאז הסדנה אני כבר שנתיים וחצי לא מעשן.

במה זה בא לידי ביטוי?

זאת הפעם הראשונה שאני יכול להגיד שאני לא מרגיש וויתור או שאני חייב להפסיק לעשן. טוב לי עם זה שהסיגריות הן כבר לא חלק מחיי ואין לי ולו רגע אחד שאני מת לסיגריה. ולא רק שזה לא מפריע לי לריכוז בעבודה, זה אפילו מחדד אותי ומאפשר לי להיות יותר רגוע.

אתה ממליץ לעוד אנשים כמוך, שניסו בעבר להפסיק ונכשלו לגשת לסדנה של אלן קאר?

ברור. אם נמאס לכם מההתמכרות המסריחה והמשעבדת הזאת פשוט תלכו לסדנה. זה עובד. באחריות. באתי סקפטי לסדנה, אבל זה פשוט עובד. ממליץ בחום גדול. לכו ותיפטרו מעונשן של הסיגריות ותרוויחו.

אם גם אתם רוצים להגמל מעישון, כדאי לעשות את זה אצל הטובים ביותר

אלן קאר היא רשת מוכרת ובין לאומית כבר 37 שנים. היא הוכחה לשיטה האפקטיבית ביותר לגמילה מעישון בבריטניה ואירלנד, ולה סניפים בכל העולם. 5 מהם בישראל. סדנאות הגמילה מעישון באלן קאר מציעות לכם את הפתרון המושלם, בתנאים המותאמים לתקופה ועבורכם.

באלן קאר הגישה היא ייחודית ומתייחסת לרעיון העומד מאחורי העישון. השיטה אינה כרוכה בכח רצון, תחליפים, או תרופות למיניהן. כאשר מדברים אל ההיגיון ויוצרים בסיס של הבנה, ההחלטה להפסיק לעשן קלה יותר ומונעת ממעשנים לחזור לעשן, ואפילו לרצות לעשן. הסדנאות כמובן, כוללות ליווי, תמיכה ואחריות.

בהתאם לתקופה, אלן קאר דואגת לכם ומציעה לכם מספר פתרונות, כך תוכלו להחליט מה היא הדרך המתאימה עבורכם להגמל מעישון:

  • סדנה פרונטלית – מתקיימת בקבוצות קטנות, באחד מסניפי הרשת עם מנחה. (בהתאם להנחיות משרד הבריאות).
  • סדנת אונליין – סדנה עם מנחה, כמו סדנה פרונטלית. ניתן להשתתף אונליין ולשאול שאלות. ניתן להתחבר לשש שעות. הסדנה ביום ובשעה המתאימים לכם, ואפילו קיימת תמיכה טכנית למי שמסתבך.
  • סדנה דיגיטלית – קורס דיגיטלי, המשתתפים בוחרים מתי נוח להם לעבור את הסדנה ועוברים אותה בנוחיות ביתם.
    הגיע הזמן לעשות את הצעד המשמעותי ביותר בגמילה מעישון.

אייטמים נוספים שעשויים לעניין אותך