מה ההבדל בין הספר של אלן קאר לבין הסדנה?

ספרו של אלן קאר הפך להיות אחד מרבי המכר הידועים ביותר, וכל מי שניסה להפסיק לעשן בעבר לא יופתע בוודאי לגלות זאת. מי שהתחבר לעקרונות המוצגים בספר, אך טרם הצליח להפסיק לעשן – זה הזמן להשתתף בסדנה לגמילה מעישון הייחודית של אלן קאר.

הספר "הדרך הקלה להפסיק לעשן"

ספרו של אלן קאר יצא לאור לראשונה בשנת 1985, ומאז סייע לרבים להפסיק לעשן. אלן קאר, שבעצמו היה מעשן במשך שנים רבות, כתב את הספר מתוך ניסיונו האישי, ואולי בשל כך הוא הפך לאחד הכלים האפקטיביים ביותר עבור כל מי שמנסה להיגמל מעישון. הספר תורגם לשלושים שפות שונות ולא בכדי. כל מעשן שקרא את הספר נחשף לראשונה לאמיתות שעומדות בבסיס מנהג העישון. הספר מפרק מיתוסים רבים הקשורים בעישון ובהפסקת העישון, וכך מאפשר לקורא להשתחרר מהצורך לעשן. אחת מהדעות הקדומות שהספר מנסה לפרק הוא התפיסה של הסיגריות כמה שגורם להנאה בחייו של המעשן. קאר מדגים כיצד דווקא לפני התחלת העישון, היו חיי המעשן מלאים ובריאים הרבה יותר. בנוסף על כך, אחת ממטרות הספר של קאר, הוא לפרק את הקשר שבין העישון לבין מנהגים שונים (כגון שתיית קפה בבוקר) על מנת להקל על המעשן את הפסקת העישון.

הסדנה לגמילה מעישון וקהל היעד שלה

כמחצית מהאנשים שמגיעים לסדנה של אלן קאר, קראו את הספר בעבר. חלקם הפסיקו לעשן  וחזרו, חלקם התחברו לרעיונות של הספר, אבל לא הצליחו להפסיק. עבור אותם אנשים, הסדנה של אלן קאר היא הדרך האפקטיבית ביותר ליישום השיטה. ההבדל בין הסדנה לבין ספר דומה להבדל שבין קריאת ספר לעזרה עצמית לבין פגישה עם איש מקצוע. הסדנה ממוקדת הרבה יותר במטרה, ומאפשרת להמחיש נקודות ועניינים שלא תמיד ניתן להסביר בספר. בסדנה יש גם עם מי להתייעץ ולשאול שאלות – ישנם מדריכים המספקים שירות טלפוני, והם שמחים לענות על שאלות ולעזור בכל קושי שייעלה. המשתתף בסדנה יכול להיות בטוח שיש רשת ביטחון שתסייע לו.

ההבדל בין הספר לבין הסדנה לגמילה מעישון

כשהמשתתף מגיע לסדנה לגמילה מעישון, מתרחשים תהליכים קבוצתיים שלא ניתן לחוות אותם באופן פרטני בקריאת הספר. לישיבה בקבוצה ולעבודה עם אנשים אחרים, קיימים יתרונות רבים, ואין ספק כי הישיבה בקרבת אנשים החולקים מטרה משותפת תורמת לאווירה החיובית. בניגוד לספר, בסדנה אפשר לעבור תהליכים עמוקים הרבה יותר, ואף לטפל בתת-מודע. בסוף הסדנה עורכים המדריכים חצי שעה של דמיון מודרך, כשהמטרה שלו היא לטפל ברבדים עמוקים יותר של ההתמכרות. מעבר לכך קיימות גם סדנאות חיזוק המאפשרות את הפסקת העישון בקלות. כך שגם אם הפסקת לעשן ואתה נתקל בקושי מסיבה כלשהי, יש מי שיתמוך בך.

בסופו של דבר אחוזי ההצלחה המדהימים של הסדנה מדברים בפני עצמם.

גם אם ניסיתם את הדרך הזאת בעבר אבל טרם השתתפתם בסדנה, יש לכם סיכוי טוב מאוד להצליח, פנו עוד היום לאלן קאר.

אייטמים נוספים שעשויים לעניין אותך