יורם לוינשטיין מספר על הדרך הקלה להפסיק לעשן

האם אפשר להיגמל מסיגריות אחרי 40 שנה של עישון אינטנסיבי? מסתבר שכן. יורם לוינשטיין, המנהל של הסטודיו למשחק נגמל מסיגריות, ובתכנית של ענת הראל משתף שלא רק שהדבר אפשרי, כי אם גם הרבה יותר קל ממה שכולם חושבים. לא עשיתי זאת לבד" הוא מספר " אלא בעזרת חברת אלן קאר "הדרך הקלה להפסיק לעשן. וזה היה מדהים שבאמת הפסקתי לעשן"

הסיגריה האחרונה – לאחר 40 שנה

40 שנה זו תקופה ארוכה, פרק זמן נכבד מהחיים בו יורם עישן והיה לו "נפלא". לכן אי אפשר שלא לשאול מה גרם לו פתאום להפסיק עם ההרגל המגונה, ואכן זו השאלה הבאה של ענת. יורם מספר שהגמילה מעישון לא הייתה לו קשה כי הוא מאוד רצה להפסיק לעשן. הוא חולה בסוכרת נעורים והרופאה שלו התחננה לפניו שיפסיק תוך שהיא מסבירה את ההשלכות של העישון על הבריאות שלו. כמו כן הוא החל להשתעל בשל העישון, סבל מכאבים בחזה, הבנות שלו התלוננו שהבית מסריח ואנשים בחוץ נמנעו מלהתקרב אליו כי היה לו ריח לא נעים בפה.

כמה עישנת ביום ואיזה צורך שירתו אצלך הסיגריות?

"ממבט מפוכח של היום" אומר " הסיגריות לא שירתו אצלי שום צורך. אז, כשעישנתי והייתי מעשן בשרשרת מעל קופסה ביום, כל הזמן הייתי מצדיק את העישון. הייתי מרגיש שהסיגריות מסייעות לי להתרכז ושהן נותנות לי עיסוק. הסיגריה הייתה חברה טובה ונאמנה, תמיד בהישג יד, פופולרית, אף פעם לא הייתי לבד, אנשים שיתפו איתי פעולה, תמיד היה לי על מי להישען". על השאלה האם הוא מתגעגע עונה יורם "לא. ממש לא. היום בדיעבד לא אכפת לי שהסביבה שלי תעשן, אין לי בעיה עם זה. אומנם אותה 'חברה טובה' נעלמה אבל רק המחשבה להכניס סיגריה לפה ולקבל מכת עשן לריאות מרתיעה אותי".

על עישון ועולם המשחק

במקצוע של יורם לוינשטיין, עולם המשחק, הרבה אנשים מעשנים. ענת שואלת אם זה בגלל הלחץ התמידי או אולי כי זה יותר פוטוגני? יורם עונה: " כמו שהאנשים של אלן קאר אומרים, סביב הסיגריה ישנם הרבה מיתוסים וההרגשה הכללית היא שהיא גורמת לנו להרגיש כאילו אנו מרוויחים. אנו חושבים שהיא מספקת כל מיני צרכים, עוזרת לנו להתרכז, מפחיתה מתחים, כשלמעשה ההיפך הוא הנכון. אנו מאמינים כי הסיגריה עוזרת להפגת מתחים אבל בפועל כמות הלחצים והמתחים שהיא מוסיפה לחיים כמעט בלתי נסבלת".

תגובת המשפחה והחברים הטובים להפסקת העישון

יורם מספר שכשהיו לו ניסיונות קודמים להפסיק לעשן והוא הודיע על כך שהפסיק לעשן בבית, הבנות שלו חשדו בו, עקבו אחריו והיו תופסות אותו על חם לא פעם, כשהוא מעשן מחוץ לבית. הסימן הכי טוב מבחינתו לכך שהצליח ונגמל הוא שהבנות שלו כבר לא חושדות בו יותר. "הן כנראה מרגישות שהפסקת העישון באמת הגיעה ממקום מלא ושלם" הוא טוען, "אני רגוע ולא רואה את עצמי יכול להכניס סיגריה לפה, אני נושם יותר טוב ואני גם מריח יותר טוב". לשאלה מה המסר שלך לאנשים שרוצים להפסיק לעשן יורם עונה: "המשפט שהכי מדבר אלי הוא -כמו שזה קל להתחיל לעשן, ככה זה קל להפסיק. הגוף לא באמת מתמכר לעישון, זה לא שהרגשתי צורך פיזי, הכל בראש. המשכתי לתפקד ולא היו לי רעידות או כל מיני תופעות פסיכוסומטיות, בקיצור זה הרבה יותר קל משאתם חושבים".

אייטמים נוספים שעשויים לעניין אותך