גמילה מעישון לבני נוער – בריאות 10 – רפי קרסו – אלן קאר

בני נוער לא מעטים מתחילים לעשן בגילאים מוקדמים. לעישון בקרב בני נוער כמה סיבות עיקריות: הם מעשנים מתוך סקרנות, יצר הרפתקנות ובשל רצונם להיות מקובלים בקרב חבריהם. בנוסף, בני נוער שהוריהם מעשנים, הסיכוי שלהם להתמכר לסיגריות הוא גבוה יותר.

התייחסות ההורים

חשוב מאוד שההורים יהיו מודעים לכך שילדם מעשן, כאשר הם בהחלט חייבים לעשות את כל שניתן על מנת שיפסיק עם ההרגל. אין לעשות זאת באמצעות איומים, או להפחיד את הנער או הנערה ואין גם להעניש. יש להסביר להם מהן הסכנות הטמונות בעישון, כיצד הוא משפיע על הבריאות לטווח הקצר ולטווח הארוך.

גמילה מעישון, מה אומר פרופסור רפי קרסו?

אין ספק כי השפעת הורים מעשנים איננה מיטיבה עם בני הנוער, כך טוען פרופסור רפי קרסו בתוכנית בריאות בערוץ 10. כאשר הורי הנער מעשנים, בדרך מסוימת הם מעבירים לילדיהם כי מומלץ לעשן. יש לפנות לגורמים העוסקים בגמילה מעישון, זאת באמצעות שיטות שונות והשקעה רבה בבני נוער מעשנים.

פרופסור קרסו:

ניתן לראות עם השנים כי גיל המעשנים יורד, חלק מהם מתחילים לעשן בגיל 10 או 11. חמור מכך, 45% מבני הנוער שהתנסו בעישון יהפכו למעשנים כבדים. כדאי ללמוד עוד על התופעה ולמנוע אותה. שכיחות העישון בקרב בני נוער איננה ידועה. כאשר מדברים עמם על עישון סיגריות מתברר שזהו נושא שמאוד מעניין אותם, כל עוד אתה לא מתעסק בסכנות העישון שכן קשה להם להזדהות עם הנושא. מהו האחוז האמתי בקרב בני נוער מעשנים? גם ההורים וגם המורים לא יודעים בדיוק.

מה הנתונים אומרים?

ברחבי העולם, כמעט חמישה מיליארד מבני הנוער מעשנים, וזאת למרות שקיימת מגמת ירידה. רוב רובם התחילו לעשן עוד טרם מלאו להם 18 שנים. בנות מעשנות פחות מבנים ובני נוער שהוריהם חסרי השכלה גם נוטים להיגרר לעישון סיגריות. זאת ועוד, כאשר בני הנוער נתונים למצבים מלחיצים הם נוטים להתחיל לעשן בגילאים מוקדמים ביותר.

איך גומלים בני נוער?

קיימות שיטות שונות לגמול בני נוער מעישון, כאשר חברת אלן קאר היא המובילה בתחום. יש להסביר להם מהן הסכנות הטמונות בעישון, הן בהווה והן בעתיד, אך רבים מבני הנוער אינם מפסיקים לעשן במיוחד כאשר הם לא מגלים נכונות ומוטיבציה. יש ללמד את הצעירים כיצד מתמודדים עם לחצים המופעלים עליהם על ידי חברים, וגורמים נוספים.  ימי הגמילה הראשונים אינם קלים, ורק לאחר תקופה של חודש ימים, תסמינים הקשורים לגמילה נעלמים.

גמילה מסיגריות באלן קאר

חברת אלן  קאר, שמה לה למטרה לגמול בני נוער מעישון. לא מעט מהמעשנים מתחילים לעשן בגילאים צעירים מאוד, ויש להסביר להם על נזקי הניקוטין, כל זאת ללא שימוש בתרופות. אם גיליתם כי המתבגר שלכם מעשן, מוטב אם תפנו לאלן – קאר, כאשר אחוזי ההצלחה גבוהים במיוחד. צרו עמנו קשר עוד היום ונשמח להעניק לכם שירות!

אייטמים נוספים שעשויים לעניין אותך