10 מיתוסים על גמילה מעישון

מיתוסים על גמילה מעישון

גמילה מעישון היא מסוג אותם הדברים שיש לגביהם הרבה מאוד מיתוסים וברור מדוע גם אתם, כמו רבים אחרים, חוששים לעשות את הצעד עם כל כך הרבה שמועות. לכן כדאי, לפני הכל, לעשות סדר בדברים כי רוב המיתוסים אינם נכונים כמובן.

עם הפסקת העישון מעלים במשקל

יש כמובן אנשים שדיווחו על כך אבל זה לא הכרח המציאות. אם אתם לא מפסיקים לעשן מתוך תחושה של תסכול וויתור, אתם לא תיכנסו למצבים של אכילה אינסופית כפיצוי, ואז אין סיבה להעלות במשקל.

תסמיני גמילה קשים

אמנם ישנו אחוז קטן של אנשים שמדווחים על עצירות של כמה ימים, אך מעבר לכך אין שום תופעה שלא תוכלו לעמוד בה.

מפסיקים לעשן ומתחילים להיות עצבניים

גמילה מניקוטין גורמת לאי שקט קל יחסית שעובר תוך כמה ימים ותוך זמן קצר הגוף מתנקה. למעשה אחד היתרונות של הגמילה הוא המעבר למצב הרבה יותר רגוע.

כל זאת כמובן בתנאי שבאמת משתחררים מהתלות המנטלית בסיגריות ומהרצון לעשן, אחרת התסכול גורם לעצבים.

הפחתת כמויות עובדת

זה לא נכון וזה פשוט לא עובד. התמכרות לניקוטין, כמו לכל דבר אחר, רק גדלה עם הזמן ולכן אם תנסו להפחית את הכמויות זה אולי יחזיק לפרק זמן קצר, אך לא יותר מזה.

עם הפסקת העישון יהיה עלינו לשנות את כל ההרגלים

לא נכון. שיטת הגמילה מסיגריות של אלן קאר מבוססת על נטרול הרצון לעשן, משמע תפסיקו ועדיין תוכלו להנות מכל הדברים בדיוק לפני כן, רק בלי הסיגריה, אפילו תוכלו לצאת עם המעשנים וללוות אותם לסיגריות הבלתי נמנעות שלהם.

גמילה מעישון מובילה לדיכאון

לא נכון אלא להפך – אתם משתחררים מעול כבד של שנים רבות! פתאום לא תצטרכו לסיים מהר את האוכל כי אתם חייבים סיגריה או לצאת החוצה אל הקור המקפיא ביום גשום רק כדי לעשן.

למעשה אתם תחזירו לעצמכם את זכות הבחירה בכל רגע נתון.

אי אפשר לתקן את הנזק אז למה להפסיק עכשיו

אפשר גם אפשר לתקן את הנזקים ואפילו רצוי שתפסיקו לעשן מוקדם יותר, כך תפחיתו את הסיכון לחלות במחלות קשות והגוף יתחיל להשתקם.

כדי להפסיק לעשן צריך כדורים כי זו התמכרות פיזית קשה

זה בפירוש לא נכון. ישנן מספר שיטות להפסקת העישון, להבדיל ממרבית השיטות אשר נשענות על ההיבט הפיזי של ההתמכרות, בתהליך הגמילה מעישון של אלן קאר אין שום צורך בכדורים או כימיקליים כדי להתמודד עם המצב הפיזי.

כוח הרצון הוא המפתח

היכולת להפסיק לעשן לא קשורה לכוח הרצון אלא להבנת מנגנון ההתמכרות. ברגע שנבין את המנגנון הזה יהיה לנו הרבה יותר קל להתמודד מולו.

רק אם נפסיק לעשן בשביל הילדים נצליח

זה בפירוש לא נכון. האדם שבגללו אתם צריכים להפסיק הוא אתם, רק כך תוכלו להיות בטוחים שאתם מצליחים וכי הכול נובע מהמקום הנכון.

בבואנו לבדוק איך מפסיקים לעשן אנחנו רואים שהדברים נמצאים תחת השליטה שלנו וכל מה שדרוש היא החלטה, אז למה אתם מחכים?

כתבות נוספות