איך להפסיק לעשן?

השלבים הראשונים בתהליך הפסקת העישון.

מדוע אנשים מתקשים להפסיק לעשן?

הפסקת עישון נתפסת אצל מרבית האנשים כחוויה קשה, שמלווה פעמים רבות בייסורי גמילה, השמנה, תסכול, עצבים והגרוע מכל געגוע בלתי פוסק לסיגריות וקנאה במעשנים אחרים. לכן חלק גדול מהמעשנים דוחים את "היום הנורא" ללא הרף ללא קשר למצבם הבריאותי או הכלכלי, הפחד מהחיים בלי סיגריות עולה וגובר על כך. הבעיה העיקרית בהפסקת עישון ובשאלה איך להפסיק לעשן היא שלמרות שאנשים מוציאים את הסיגריה מהפה – הם לא מוציאים אותה מהראש והם עדיין רוצים לעשן. בנוסף לכך מחקרים מראים שרק 3% מהאנשים שינסו להפסיק לעשן בכוחות עצמם יתמידו יותר משנה.

למה אנחנו בכלל מכורים – האם זה פיזי או נפשי?

למרבית הפלא, וחשוב להבין את זה כששואלים איך להפסיק לעשן, עיקר הבעיה בסיגריות איננה ההתמכרות הפיזית לניקוטין, למרות שהיא קיימת, לתפיסתנו היא מהווה רק חלק קטן מהתלות. לראייה מעשנים כבדים ששומרים שבת אינם סובלים משום תופעות לוואי, מצד שני אחרי 3 שבועות ללא עישון הגוף מתנקה לחלוטין מניקוטין אך מעשנים רבים ממשיכים לסבול ולהתגעגע לסיגריות שבועות חודשים ושנים אחרי שהפסיקו לעשן ולמדו איך להפסיק לעשן.

לא רק להפסיק לעשן – להפסיק לרצות לעשן.

ייחודה של השיטה הוא שהיא לא רק מלמדת אנשים איך להפסיק לעשן אלא היא גם מבטלת את הרצון לעשן והגעגוע לסיגריות ומאפשרת למי שהפסיק להמשיך ליהנות מהחיים בלי לפצות את עצמו באכילה מוגברת, בלי לקנא במעשנים אחרים או להתגעגע לסיגריות ובלי לשנות הרגלים – להמשיך לשתות קפה, אלכוהול, לצאת לבלות וליהנות.אנחנו יכולים להוציא לך את הסיגריה מהראש! לפרטים מלאים על האחריות וההתחייבות שלנו לחץ כאן!

איך להפסיק לעשן תוך כדי עישון?

הדרך האפקטיבית ביותר ליישום השיטה היא סדנת "הדרך הקלה להפסיק לעשן" מפגש חד פעמי המועבר על ידי מנחה מקצועי מעשן לשעבר בעצמו. במפגש עצמו אין כל שימוש בתרופות, תחליפים, טיפולים או גימיקים, איננו עוסקים בהפחדות או שיחה על נזקי העישון, במהלך המפגש מתקיימות הפסקות עישון קבועות, כדי שלא תפסיק לעשן עד שלא תרגיש שאתה מוכן. * בכפוף לתנאי התכנית.

איזה ניסיון יש לכם?

השיטה פותחה לפני למעלה מ-40 שנה בבריטניה על ידי מעשן שרשרת לשעבר בשם אלן קאר, כיום זו הרשת הבינלאומית הגדולה בתחומה עם למעלה מ-150 מרכזים בעולם ביותר מ-57 מדינות, עד היום נעזרו בשיטה למעלה מ-50 מיליון מעשנים. חשוב לציין כי עובדי הארגון בארץ ובעולם הם מעשנים לשעבר שנגמלו באמצעות השיטה.

מה השוני משיטות אחרות להפסקת עישון?

לא רק להפסיק לעשן אלא להפסיק לרצות לעשן ולהמשיך הכל כרגיל.

מעשנים רבים שהפסיקו לעשן עדיין מתגעגעים לסיגריות ומקנאים במעשנים אחרים במשך חודשים ושנים לאחר הפסקת העישון. הייחוד של "הדרך הקלה" של אלן קאר היא לבטל את הרצון לעשן מהרגע שעישנת את הסיגריה האחרונה ולהרגיש כאילו לא עישנת מעולם, הכוונה היא להיות אדיש לחלוטין לסיגריות בלי צורך להתאפק או להחזיק מעמד. תוכל להמשיך לבלות בחברת מעשנים, לשתות קפה ואלכוהול, לצאת לבלות כל זה בלי הרצון או הצורך לעשן.

המטרה: להפסיק לעשן בתהליך קצר ככל האפשר.

הפחד מהפסקת עישון דומה לפחד מטיפול שיניים, מה עדיף לגמור עם הטיפול ביום אחד או לגרור עקירה או טיפול שורש במשך מספר חודשים? אנחנו לא מאמינים בהפחתה ויודעים מניסיון שזה לא עוזר להפסיק ואפילו מקשה, זה גורם לכל סיגריה להיות יותר יקרה וגם לא מחזיק מעמד. במקום להכנס לתהליכים ארוכים כל הרעיון הוא להפסיק ביום אחד ולצאת לדרך חדשה. רב המשתתפים מסתפקים במפגש אחד כדי להפסיק לצמיתות אך מי שלא, מוזמן למפגשי חיזוק ללא תוספת תשלום.

ניסיון חסר תקדים – למעלה מ-40 שנה ביותר מ-150 מרכזים בעולם.

כדי להצליח במשהו כדאי ללמוד מהטובים ביותר, רשת אלן קאר פעילה משנת 1983, כיום בלמעלה מ-150 מרכזים ביותר מ50 מדינות בעולם, עד היום נעזרו בשיטה כ-50 מיליון מעשנים. צברנו ניסיון חסר תקדים בעבודה עם מעשנים הן במגזר הפרטי והן בקרב אלפי חברות בעולם בהן הטמענו פרויקטים רחבי היקף לגמילה מעישון. אנחנו המומחים מספר 1 בעולם לגמילה מעישון וכארגון לומד אנו עמלים ללא הרף על שיפור ושכלול השיטה כדי לייצר את התוצאה הטובה ביותר.

ללא תופעות לוואי או השמנה.

מפחדים לעבור לגור במקרר? בצדק. כשאנשים מפסיקים לעשן מתוך תחושה של ויתור הם מפצים את עצמם באוכל, הם לא רק מעלים במשקל אלא גם כל הזמן מרגישים בחסרונה של הסיגריה. חלק מהאנשים סובלים מתופעות לוואי אחרות כגון: עצבים, תסכול, לחץ, דכאון – הכל נגרם מאותה סיבה: למרות שהפסקת לעשן עדיין בא לך סיגריה. אבל אם לא יבוא לך לעשן גם לא יהיה צורך בפיצוי וגם לא תסבול מעצבים או דכאון וזו בדיוק המטרה של השיטה, אם מסיבה כלשהי תרגיש את החוסר או תראה שאתה מתחיל לאכול יותר מדי, נזמין אותך למפגש חיזוק כדי שלא רק תפסיק לעשן אלא גם שתפסיק לרצות.

ללא שימוש בתרופות, טיפולים, תחליפים או גימיקים.

דכאון, חרדה, נדודי שינה, אובדן הכרה, אובדן זכרון, מחשבות אובדניות…אלו רק חלק מתופעות הלוואי הידועות של תרופות הגמילה מעישון. מעבר להיותן תרופות פסיכיאטריות נטילתן מחייבת שימוש יומיומי במשך מספר חודשים. סיגריות אלקטרוניות הוכחו כמזיקות ועל פי אזהרות משרד הבריאות, חלקן מכילות חומרים מסוכנים ואף מסרטנים. בסופו של דבר הרי שום תרופה, מדבקה או קוסם לא ישנו את מה שאנשים חושבים, רוצים או מרגישים כלפי העישון  וזו בדיוק המומחיות שלנו, לעשות את הסוויץ' הזה אחת ולתמיד כדי שלא תרצה לעשן.

לא באמת חייבים לרצות להפסיק לעשן ואין צורך בכוח רצון.

"אני לא בטוח שאני עדיין מוכן", "אפסיק כשארצה", "אני אוהב לעשן", נשמע לך מוכר? זה בסדר, זה מה שרוב האנשים אומרים לפני שהם מגיעים אלינו, אחד הדברים הייחודיים של השיטה הוא שהיא עוזרת באותה מידה גם לאנשים שלא בטוחים שהם רוצים להפסיק. שמעת על האנשים האלו שקמים בוקר אחד אחרי שנים ארוכות של עישון חווים תובנה עמוקה ופשוט זורקים את הקופסא באותו רגע ומפסיקים לתמיד? אז במקום לחכות שאולי יום אחד זה יקרה גם לך המטרה של השיטה היא לייצר אצלך את התובנה הזו תוך כמה שעות.

לא נפחיד אותך ולא נדבר על מחלות – זה רק יגרום לך לעשן יותר.

אנשים מבוגרים מספיק אינטיליגנטים כדי לדעת שעישון איננו בריא, הבעיה היא שזה לא עוזר לך להפסיק לעשן ואפילו להפך מרוב לחץ ופחד זה יכול לגרום לך לעשן יותר ולכן לא נתמקד בנושאים האלו אלא בדבר החשוב באמת: ממה נובעת התלות בסיגריות ואיך מבטלים אותה אחת ולתמיד.

כולנו מעשנים לשעבר – מכירים את הבעיה מבפנים.

כדי לפתור בעיה, צריך להכיר אותה מבפנים. עובדי רשת אלן קאר בארץ ובעולם הם מעשנים לשעבר שהפסיקו לעשן באמצעות השיטה ונרתמו לעזור למעשנים אחרים לצאת לחופשי. בשבילנו זו לא רק עבודה, זו שליחות ולכן לא נוותר עליך לעולם כי היינו שם ואנחנו מכירים את מה שעובר על כל מעשן וגם יודעים אחרי שניסינו כמעט הכל שיש דרך אחרת לצאת מזה ולהיות לא מעשן מאושר.

הצטרפו ליותר מ-300,000 ישראלים שכבר נגמלו בשיטה

אייל שכטר

"לא תיארתי לעצמי שזה יהיה כל כך פשוט. רציתי להפסיק לעשן, לא ידעתי איך, ופעם אחרי פעם נכשלתי. הגעתי לסדנה, אחרי 6 שעות זרקתי את הקופסא האחרונה. מאז חלפו שנתיים ואני לא מעשן – ואני כבר לא רוצה לעשן, אפילו לא לטעום. לא רוצה יותר, אף פעם."

שלום מיכאלשווילי

"אמנם באיחור של כמה שנים, אבל זה הדבר הכי טוב שעשיתי בשביל עצמי.״

איריס קול

״ממליצה בחום על הטיפול המסור של אלן קאר.״

ערן זרחוביץ׳

"עישנתי במשך 15 שנה. במהלך השנים הצלחתי לעשות כמה הפסקות. הפעם האחרונה היתה לפני שנה וחצי. שני חברים שלי (מעשנים כבדים) הלכו לסדנה וסיפרו לי שבעקבותיה הם בטוחים שהם לא יחזרו לעשן יותר. הם סיפרו שהם גם לא סובלים או מרגישים אי שקט. הם "פשוט הפסיקו וטוב להם עם זה". הם המליצו לי ללכת לסדנה אבל אני לא רציתי שיחפרו לי 6 שעות ובסוף לא אצליח כמוהם להפסיק לעשן. אז הפסקתי לבד. מכוח הרצון. החזקתי שנה וחצי, אבל לא היה לי קל. חשבתי המון על העישון והרגשתי שאני מקריב משהו. לפני שלושה חודשים נשברתי וחזרתי לעשן. עישנתי חודשיים, נזכרתי מה דוחה בסיגריות והחלטתי שהפעם אני הולך לסדנה הזאת. ישבתי בסדנה ואני יכול לומר שזה פשוט עובד. זאת פעם ראשונה שאני יכול להגיד שאני לא מרגיש וויתור או שאני חייב להפסיק לעשן. טוב לי עם זה שהסיגריות הן כבר לא חלק מחיי ואין לי ולו רגע אחד שאני מת לסיגריה. ולא רק שזה לא מפריע לי לריכוז בעבודה, זה אפילו מחדד אותי ומאפשר לי להיות יותר רגוע. אז אם נמאס לכם מההתמכרות המסריחה והמשעבדת הזאת פשוט תלכו לסדנה, זה עובד. באחריות. באתי סקפטי לסדנה אבל זה פשוט עובד. ממליץ בחום גדול. לכו ותיפטרו מעונשן של הסיגריות ותרוויחו.״

מיכל שטמלר

"יום אחד הרגשתי שאני רוצה להפסיק לעשן. מאז עברו כמה שנים וכמה ניסיונות גמילה כושלים. ואז שמעתי על ה"דרך הקלה להפסיק לעשן", כשחברה סיפרה לי שעשתה את הסדנא והמליצה לי בחום, אני הייתי בספק והתלבטתי. לבסוף נרשמתי מתוך ידיעה שאין לי מה להפסיד. וכמה שהרווחתי.. אני עשיתי את הסדנא והיא עשתה אותי… ללא מעשנת! ממש כמו "הוקוס פוקוס" אבל בלי טריקים… כל כך כיף שפרק החיים ההוא, שבוא עישנתי, כבר מאחוריי. תודה תודה תודה!"

לאה שבת

"הפסקתי לעשן בדרך הקלה, זאת שיטה מדהימה ושיטת גמילה מעישון שעובדת. אני כל כך בעד, יש הרבה חידושים בגישה הזו וזה באמת אחר. משחררים לנו את הראש מתפיסות ואמונות שגויות ופותחים לנו דרך חדשה, תודה רבה."

יואב לימור

"(להפסיק לעשן אחרי סדנה אחת) לקח לי עשרים ומשהו שנים של עישון כדי להגיע לתובנה שצריך להפסיק, וסדנה אחת של אלן קאר ליישם זאת. היום, ממרחק של כמה חודשים, אתה פתאום מבין שיש חיים בלי הסיגריה, והם אפילו יותר מהנים, יותר בריאים והרבה פחות מריחים…"

רונה-לי שמעון

"אם היו שואלים אותי לפני 3 חודשים אם אני יכולה לתפוס אפשרות שאני לא אעשן הייתי מגחכת בביטול-זה לא הגיוני. עשנתי את עצמי כל הפגישה, הרגשתי איך אני נכנעת וזה עצבן אותי ובאותה נשימה אמרתי תודה בלב, שלא ויתרו עלי ובזכותם ובזכותי הפסקתי לעשן. ולא זה לא קשה, אני חושבת שזה הדבר שהכי מטריד להודות בו-שזה לא קשה בכלל!"

אביב אלוש

"רציתי להפסיק, אבל כל עוד לא הלכתי לטפל בזה לא הבנתי איזה נרקומן אני. נרקומן, פשוט ככה. זה סם שקיבל לגיטימציה להיות חוקי, כי אין לו אפקט הזייתי. ואז, שלושה ימים אחרי שיצא הגיליון, התקשרו אלי מאלן קאר והציעו לי לבוא לעשות אצלם סדנה על חשבונם. מה, לא לקחת? אחרי שהתחייבתי ככה מעל דפי העיתון? אז הלכתי, שש שעות סדנה וזהו, הפסקתי לעשן. יש לי וידאו של הסיגריה האחרונה שלי, אחי. לא הולך לגעת יותר בחרא הזה, ותקשיב, אתה לא מכיר מעשנים כמו שהייתי. אני מגלגל סיגריה ביד אחת, אחי, על אופנוע. עישנתי 70 סיגריות ביום. 12 סיגריות בבוקר״.

אשטון קוצ'ר

"אלן קאר הוא גאון, אני כבר לא מעשן שנה וחצי בזכותו"

אלן דג'נרס

"הפסקתי לעשן בזכות אלן קאר"

אנתוני הופקינס

"כמה מחבריי שהפסיקו לעשן בעזרת הדרך הקלה של אלן קאר הציעו שאנסה אותה. ניסיתי. התגלית המרעישה הייתה שבאופן מיידי שוחררתי מההתמכרות שלי. כמו אותם חברים גיליתי כי לא רק שהדרך אכן קלה אלא גם, למרבה ההפתעה, מאוד מהנה להישאר לא מעשן."

איתי תורג'מן

"לא יאמן עד כמה השיטה המטורפת של אלן קאר מאפשרת להפסיק לעשן בקלות, הפחד הכי גדול שלי היה לחיות ללא מסך עשן והם הפכו את הפחד ליתרון ענק, עם תמיכה לאורך כל הדרך וליווי חם ואנושי כל כך, המתנה הכי גדולה שיכולתי לקבל, כבר שנתיים של חופש, תודה!"

יזהר אשדות

"אחר למעלה משלושים שנה של עישון, כל מחשבה על פרידה מהסיגריות עוררה בי חרדה גדולה. השיטה של אלן קאר להפסקת עישון עזרה לי להבין שאין ממה לפחד, כי אני לא נפרד ממשהו טוב אלא נפטר מצרה גדולה. ההגיון הפשוט והבריא של השיטה הוא שהופך אותה לטובה כל כך. הדרך הקלה להפסיק לעשן – אני ממליץ"

אופרה ווינפרי

אם זה טוב מספיק בשביל אופרה… זה טוב מספיק בשבילך, שיטת אלן קאר דורגה בציון 10 מתוך 10 בהשוואה לשיטות אחרות.

רותם כהן

רותם כהן מפרגן לאחר שהצלחנו לעזור לכל האנשים הכי קרובים אליו להפסיק לעשן! לחצו לצפייה

רן שמואלי

רן שמואלי מספר על הדרך שלו להפסקת עישון בשיטת אלן קאר! לחצו לצפייה