עישון פסיבי בשגרה ובהריון

עישון פסיבי בשגרה ובהריון

מהו עישון פסיבי?

המושג עישון פסיבי מתאר את התופעה בה אנשים לא מעשנים שואפים לריאות עשן סיגריות כתוצאה מעישון אקטיבי של מעשנים המעשנים בסביבתם.

למה גורם עישון פסיבי

מחקרים טוענים שעישון פסיבי מגביר סיכון למחלות לב ב30% וגורם למותם של אנשים לא מעשנים, המתים ממחלות סרטן מסוגים שונים. כמובן שהבעיה הזו העלתה ויכוחים ועימותים אין סופיים בין מעשנים אקטיביים ללא מעשנים הסובלים מ-עישון פסיבי בעל כורחם. המעשנים טוענים שזכותם לעשות בגופם ככל העולה על רוחם, ואנשים לא מעשנים יכולים להתרחק ממקור העשן, וטענתם העיקרית היא שזיהום הסביבה מסוכן יותר מנזקי העישון. הלא מעשנים טוענים כמובן שבריאותם ואף חייהם נתונים בידיהם של קבוצות אנשים חסרי אחריות הפוגעים בחיי הלא מעשנים בגלל הרגל מגונה.

מה הפיתרון

כבר שנים מחפשים פתרון לבעיית העישון הפסיבי. חוק העישון הקובע שאסור לעשן במקומות ציבוריים עזר במידה רבה למנוע את נזקי העישון הפסיבי, אך יצר התמרמרות בקרב המעשנים המרגישים ציבור נרדף, מוקצה ומושפל ולא מיגר לחלוטין את בעיית העישון הפסיבי כי מעשנים ובתי עסק רבים מוצאים דרכים לעקוף את החוק ולאפשר עישון במקומות אסורים על פי חוק. הפתרון היחידי האמתי הוא למגר את תופעת העישון האקטיבי ולהציל מיליוני אנשים בכל שנה, מעשנים אקטיביים ופסיביים הסובלים מנזקי העישון. כדי למגר את תופעת העישון האקטיבי צריך למצוא דרך שתאפשר למעשנים להיגמל בקלות, בלי להתמודד עם ייסורי גמילה ובלי להתגעגע לסיגריות.

השיטה של אלן קאר מספקת את הפתרון הזה, והיא כנראה השיטה היחידה שמחוללת מהפיכה תפיסתית אמיתית בעולם בתחום זה.

כתבות נוספות