סיפורים אמיתיים של אנשים אמיתיים – ניצן דגן

ניצן דגן מעלה את סיפורו האישי על הגמילה מהסיגריות. ניצן הוא כלכלן שעישן 35 שנה, בדרך כלל חפיסה ביום אך בימים קשים יותר הוא עישן גם שתי חפיסות ביום. ניצן מספר לנו איך עד הגעתו לסדנה של אלן קאר הוא ניסה כל שיטה אפשרית כדי להפסיק לעשן אך ללא הצלחה. בהתחלה הוא ניסה להפסיק לעשן בכוח הרצון ונכשל, ניסה תרופות כמו זייבן, היפנוזה ואפילו הילינג אך כל השיטות האלה הסתיימו בכישלון. מכאן ניתן להבין מדוע הוא הגיע כל כך סקפטי לסדנה של אלן קאר. "לא האמנתי שמישהו, על ידי דיבור ושיחה, יוכל לשכנע אותי להפסיק לעשן". עם זאת הוא כן החליט להירשם לסדנה מתוך ייאוש עמוק ומתוך ההבנה שאין לו מה להפסיד אז למה לא לנסות?

מה קרה בסדנה?

ניצן מעיד על עצמו בחיוך שהיה לו קיבעון גדול בכל הקשור לסיגריות, אך בעזרת המדריכים המקצועיים הוא החליט להתמסר ופשוט הפסיק לעשן. הוא החליט לתת לסדנה את הזמן, להיות סובלני ובסופו של דבר מצא את עצמו בעיצומו של תהליך ששינה את חייו לטובה. מדהים לראות כיצד ניצן הגדיר את עצמו בחודשים הראשונים כמעשן ואחרי כמה חודשים ההגדרה השתנתה. לאחר מכן חלפו עוד ארבעה חודשים ואז הוא אפילו הפסיק לספור כמה זמן הוא מחזיק מעמד ללא סיגריות ופשוט התרגל בשמחה לסיטואציה החדשה. על השאלה האם חסרות לו הסיגריות? הוא עונה בצורה חד משמעית: "לא". ברור לו שהוא לא יחזור לעשן והסיגריות לא חסרות לו בשום מצב: לא כשהוא עצוב, לא כשהוא שמח, לא אחרי האוכל ולא עם הקפה.

מה זה אלן קאר בשבילך?

ניצן מספר לנו בכנות כיצד אחרי הפסקת העישון הוא עלה תוך חצי שנה 4 קילוגרמים אך גם יודע לומר שהוא השיל אותם אחרי עוד חצי שנה. הוא עשה זאת מבחירה כי לא היה לו רצון להתמודד מול שתי חזיתות בו זמנית ולכן נתן לעצמו מעט יותר חופש בנושא האוכל. כאשר נשאל מה זה אלן קאר בשבילו?, הוא משיב: "בשבילי זה נס. לא האמנתי שיום אחד אוכל להפסיק לעשן למרות שרציתי את בזה בכל ליבי וגופי. לעומת זאת, הסדנה לקחה את הדברים, שפכה אור, שמה כל דבר במקומו ופשוט עזרה לי לעשות את מה שחלמתי עליו כל כך הרבה שנים".

כתבות נוספות