סיפורים אמיתיים של אנשים אמיתיים – חגית חסון

חגית חסון במקצועה היא מנהלת מכירות ואת התחלת ההתמכרות שלה היא מתארת הדרגתית: היא החלה לעשן שתי סיגריות ביום, אך עם הזמן עברה לחצי חפיסה עד שבסופו של דבר היו גם ימים בהם עישנה ללא כל קושי חפיסה וחצי ביום. על השאלה האם היא ניסתה להפסיק לעשן בעבר? היא עונה לנו בבירור: "כמובן שכן. קראתי ספר, ניסיתי לעבוד על עצמי אבל בסופו של דבר ראיתי שאני פשוט לא מצליחה, שהסיגריה חזקה ממני ואני לא שולטת בדברים.

הרגשתי שאני זקוקה למסגרת, לתמיכה ולמיומנות כדי להצליח להתמודד אחת ולתמיד עם המצב הזה וכך הגעתי לאלן קאר, פשוט כי לדעתי אי אפשר להפסיק לעשן לבד". חגית מספרת לנו שהיא הגיעה לסדנה של אלן קאר לאחר ששמעה המלצות מחברים ואף קראה חומרים שונים בנושא. עוד היא מספרת לנו שההבטחה להחזיר לה את כל התשלום במידה והיא לא מצליחה להפסיק לעשן, מצאה חן בעיניה. "אם בנאדם מחזיר לי את הכסף אחרי שלא הצלחתי זה אומר שהוא רציני וזה אומר שהוא יודע מה הוא עושה".

סדנה שמשנה חיים

התחושה הבסיסית של חגית כאשר היא נרשמה לסדנה הייתה שאין לה מה להפסיד אך בהחלט ניתן לומר שהיא הגיעה מעט סקפטית לכל החוויה הזאת. היא מספרת לנו שבארבע השעות הראשונות היא בכלל לא הבינה על מה מדובר, מה רוצים ממנה וכל מה שעניין אותה היה לצאת להפסקת סיגריה. עם זאת, בשעה הרביעית כבר החל ליפול לה האסימון, על פי דבריה, והיא התחילה להבין שכנראה היא תצא מחדר הסדנה בלי סיגריות. היא מספרת לנו שהיה לה פחד נוראי להפסיק לעשן, כי איך נכנסים לאוטו בלי סיגריות? ואיך הולכים לאירוע בלי סיגריות? החיים סבבו כולם סביב הסיגריות והפחיד אותה לדמיין אותם אחרת. עם זאת, בסוף הסדנה, על פי דבריה, היא פשוט נגמלה מסיגריות ולא חזרה אליהן לעולם.

מהו היחס שלך לסיגריות כיום?

החיוך שעולה על פניה של חגית כאשר היא מתארת את מצבה היום מסביר הכול: היא מרגישה נקייה, מאושרת וירוקה. סיגריה לא מגרה אותה, והריח אפילו דוחה אותה כך שברור לה שזה לתמיד. היא מגדירה את עצמה כמעשנת לשעבר שהצליחה להתמודד עם ההתמכרות הנוראית הזאת, לוותר עליה ולבחור לעצמה חיים בריאים פי כמה. חגית מספרת לנו שבסדנה היא הבינה שאפשר לעשות הכול בלי סיגריות וכי מאז הגמילה היא עושה הרבה יותר פעילות גופנית ומרגישה טוב יותר. על אלן קאר יש לה רק דבר אחד לומר: "זו מתנה מהשמיים".

כתבות נוספות