סיפורים אמיתיים של אנשים אמיתיים – דניאלה קרנקשו

ניאלה קרקנשו, יועצת שיווקית לחברות היי-טק, ביו טק וקלין-טק, הייתה מעשנת במשך שנים ארוכות. כעת, לאחר שנגמלה באמצעות "הדרך הקלה להפסיק לעשן", היא מספרת בראיון על ההתנסות שלה בסדנה של אלן קאר ועל ההתחלה החדשה ללא תלות בסיגריות.

דניאלה, כמה שנים עישנת?

עישנתי במשך 29 שנים ארוכות.

מאיזה גיל התחלת לעשן?

עישנתי מגיל 15.

כמה היית מעשנת ביום?

הייתי מעשנת לפחות חפיסה ביום.

האם ניסית להפסיק לעשן בעבר?

בטח. איזה מעשן לא מנסה להפסיק? ניסיתי להיגמל באמצעות כוח הרצון. אבל זה לא ממש עובד.

מה "שבר" אותך?

בעלי מעשן אבל לא מעשן הרבה. הוא מעשן סיגריה פה, סיגריה שם. אבל כשניסיתי להפסיק לעשן, אם אני הייתי רואה אותו מעשן, זה היה מגרה אותי, ופשוט הייתי לוקחת סיגריה ומתחילה לעשן שוב.

איך הרגשת לפני הסדנה?

אם להיות כנה, הייתי סקפטית. קראתי על השיטה באתר של אלן קאר והבנתי שאין מדובר בעוד שיטה המסתמכת על כוח הרצון, כך שדי סקרן אותי לראות מה יהיה בסדנה. אני חושבת שבסופו של דבר באתי עם ראש פתוח.

מה קרה בסדנה?

פשוט "נפל האסימון". פתאום אתה מבין שאתה באמת לא צריך את הסיגריה. זה רק מנהג רע שאתה מאמץ בגיל צעיר. אתה קולט שעישון זה לא "קול" וזה לא כיף. אתה מבין שכשאתה מעשן, אתה פשוט לא בשליטה.

איך הרגשת כשיצאת מהסדנה?

הרגשתי טוב והייתי מאוד חיובית. חשבתי לעצמי: "אוקי נראה לי שיש פה משהו… הימים שיבואו יהיו באמת ההוכחה אם זה עובד או לא". בסוף זה היה הרבה יותר קל ממה שחשבתי. הייתי בטוחה שאני אכנס ללחץ ושיהיו לי חשקים לסיגריות, אבל זה פשוט לא קרה.

הסיגריה חסרה לך?

ממש לא. זה אולי מוזר, אבל הסיגריות כלל לא חסרות לי. יש לי חברים שעדיין מעשנים, אך הם לא מעשנים בבית שלי וזה עוזר מאוד. מצד שני, גם כשאנשים מעשנים בסביבתי זה לא מפריע לי בכלל. היום, ריח של סיגריות ממש מגעיל אותי, ובמבט לאחור העישון נראה לי הרגל טיפשי וחסר טעם.

מה השתנה בחייך?

אני חושבת שאני ישנה הרבה יותר טוב. זה שיפור מרכזי אחד. אני גם אוהבת לשיר, ולאחר שהפסקתי לעשן, שמתי לב להבדל. פתאום למדתי עד כמה העישון מזיק לקול שלי, ונוכחתי לדעת שהגמילה מהסיגריות שיפרה את איכות הקול שלי. חוץ מזה, גם החושים שלי התחדדו. אני יכולה פתאום להריח את השיער, להריח את הסבון, ליהנות מדברים שקודם נמנעו ממני בגלל הסיגריות. זה ממש מדהים.

את מחשיבה את עצמך "מעשנת לשעבר" או "לא מעשנת"?

אני חושבת שאני עדיין "מעשנת לשעבר". אם אני אומרת שאני לא עישנתי, זה כאילו להכחיש את השנים שלי כמעשנת. עשיתי את זה, זה באחריותי. זה שהפסקתי ואני עכשיו לא מעשנת  – זה נהדר.

רוצה להוסיף משהו?

השיטה הזאת עובדת. אין מה להתלבט. אלן קאר בשבילי…  הייתי אומרת שזה קל כמו לנשום.

כתבות נוספות