סיפורים אמיתיים של אנשים אמיתיים – אבי רוזנברג

אבי רוזנברג הוא שותף במשרד הפרסום "פה לאוזן" העוסק בשיווק גרילה. בנוסף הוא הבעלים של הבר "15 דקות" בתל אביב. אבי נהג לעשן חפיסה ביום מגיל 18 ועד גיל 33, משמע 15 שנים סך הכל, במהלכן עישן 20 סיגריות ליום. בעבר אבי לא ממש ניסה להפסיק לעשן. הוא רצה, אז היה זורק את קופסת הסיגריות ואחרי כמה שעות קונה קופסה חדשה. אל הדרך הקלה להפסיק לעשן הגיע לאחר שראה תכנית טלוויזיה בה יורם לווינשטיין דיבר על תהליך הפסקת העישון שלו ולאחר שחבר המליץ לו לקרוא את הספר. תוך דקה הוא קבע מועד להשתתפות בסדנה.

מהלך הסדנה

"אני בן אדם מאוד סקפטי וציני" אבי מעיד על עצמו "ולא ממש האמנתי שאני אפסיק לעשן. גם לא ממש הבנתי באיזה חלק של הסדנה בדיוק זה קורה, כל הזמן חיכיתי שיקרה משהו מאוד קריטי שיגרום לי להגיד זהו. עכשיו אני מפסיק. אבל זה לא קרה". על השאלה מה כן קרה הוא עונה: "היו הרבה דיבורים ואני חושב שבפעם הראשונה בחיים שלי דיברתי על סיגריות ועישון יותר משעה, אפילו יותר מחמש דקות. וזה בעצם הרעיון. פתאום אתה מבין איך כל הריטואל הזה של לקנות הרבה סיגריות, לבזבז מלא כסף, להיות בלחץ שנגמרות לך הסיגריות הוא בזבוז של זמן, כך שבאיזשהו שלב אתה פשוט לא מוכן לקחת בזה חלק יותר. זה בעצם הרעיון של הסדנה, שמים לך הכל בפרופורציות".

האמנת שתפסיק לעשן?

"לא האמנתי שזאת תהיה הסיגריה האחרונה שלי, באמת שלא". אבי מספר. "יצאתי מהסדנה, הגעתי הביתה ופשוט מאז לא עישנתי. אני לא זוכר שסבלתי יותר מדי, פשוט הפסקתי לעשן באותו היום. עד היום אני באמת לא מבין מה קרה או איך זה עובד. באמת שלא. שאלו אותי וניסיתי להסביר ואין לי מושג איך להסביר את סוד ההצלחה". כיום אבי טוען שהסיגריות אפילו לא חסרות לו, "לפעמים אני אפילו קצת מרחם על מי שמעשן" אבי אומר.

איך החיים ללא סיגריה?

מטבע הדברים החיים ללא סיגריה מעט משתנים. אבי מספר שכל הטקסים של הבוקר אצלו שונים אבל הוא לא מרגיש כאילו שאיבד משהו מאוד חשוב בחיים שלו. "אני פשוט לא מעשן יותר. זה הכל. אני לא מבין איך בעבר יכולתי לעשן, זה לא הרגל שהייתי יכול להתחבר אליו עוד פעם. הייתי שם והיום אני לא ואני לא מרגיש שום קושי כתוצאה מכך". יש אנשים אשר מתלבטים באם לגשת לסדנה של אלן קאר ממניעים כלכליים, בסופו של יום מדובר בהשקעה. אבי טוען שעבורו אלן קאר הוא היום בו נגמרה הציניות בחייו. בסדנה הוכיחו לו כי אפשר אחרת וכי הוא לא חייב להתייחס לכל דבר בזלזול או בעין ביקורתית. לגבי הנושא הכלכלי אבי אומר שאין מה להפסיד. "אם עושים חישוב קר, אולי היום "מפסידים" את הכסף אבל מרוויחים אותו בחזרה בעתיד. אין ספק ששווה לנסות ולהקדיש זמן לסדנה. מדובר בסך הכל בשש שעות מהחיים".   רוצים גם ליהנות מחיים ללא עישון? התקשרו עוד היום לצוות המומחים של אלן קאר וגלו את הדרך הקלה להפסיק לעשן!

כתבות נוספות