סיבה מס' 1 לכך שילדים מתחילים לעשן

מה הסיבה לכך שילדים מתחילים לעשן

הורים מעשנים? אם תהיתם מה הסיבה העיקרית שמובילה ילדים לעשן, כדאי שתסתכלו על הדוגמה האישית שאתם מספקים, כנראה שאתם משפיעים עליהם יותר מאשר אתם חושבים.

אם אתם הורים לילדים, דוגמא אישית טובה שתעניקו לילדכם יהיה הדבר הטוב ביותר שאי פעם תוכלו לעשות עבורם. לא רק שעישון פסיבי עשוי להשפיע על הבריאות שלהם במידה ניכרת, אלא שילדים שנחשפו כבר בגיל צעיר עלולים לגדול להיות מעשנים בעצמם.

למעשה, ההסתברות שבני נוער יתחילו לעשן גדולה יותר כאשר אחד ההורים שלהם מעשן.

השפעות על הילדים – כל מה שצריך לדעת

ישנם ילדים אשר רואים את הוריהם מעשנים אולם לא יתפתו להתחיל בעצמם. לעומת זאת, עבור ילדים אחרים שגדלים בבית "מעשן" העישון הוא מקובל והפיתוי גדול יותר, כתוצאה מכך לא פעם הילדים ימצאו את עצמם גונבים סיגריות מהוריהם ומתנסים בעצמם או עם אחיהם, עוד לפני שהגיעו לגיל 18. עבורם הפעולה אינה מתפרשת כאסורה, אלא להיפך, וגם אם הם נתפסים וההורים כועסים, מהו המסר שהם מעבירים כשהם מעשנים בעצמם?

הורים צריכים לדעת כי הם לא רק שולחים מסר שזה בסדר לעשן, הם גם מבלבלים את הילדים שלהם עם המסר שהסיגריות רעות עבורם, היות וזה מסר כפול. אז מה עושים? אין ספק שגמילה להורים היא הפתרון הנכון ביותר ואם אתם נאבקים, אתם יכולים לשתף את הילדים שלכם בכך שהפסקת עישון זהו תהליך מאתגר מאוד ובכך לסייע להם להבין כי אינכם חושבים שזה מקובל וכי אתם יודעים עד כמה הוא מזיק לבריאות.

גם עישון פסיבי מזיק לבריאות

גם אם ילדיכם לא יגדלו להיות מעשנים בעצמם, החשיפה לסיגריות מזיקה להם. על פי ה'מרכז לבקרת מחלות ומניעתן', תינוקות החיים בבית של מעשנים חשופים לסיכון גבוה יותר של מוות בעריסה, מאשר תינוקות שאינם חיים בבתים של מעשנים. כמו כן, ככל שהילדים מתבגרים הם יטו יותר לחוות זיהומים בדרכי הנשימה וללקות בהתקפי אסתמה תכופים וחמורים.

ילדים גדולים יותר עשויים לסבול יותר מברונכיטיס, דלקת ריאות, צפצופים, שיעול ודלקות אוזניים כתוצאה מחשיפה. בפועל, לא רק העשן לבדו עשוי לגרום לנזקים, כי אם גם שאריות כימיקליות מסיגריות שנמצאות על הידיים וברוק מהוות סכנה ממשית לילדים, לא פעם הנזקים הפוטנציאליים לילדים הם אלה שגורמים להורים לבחור בדרך של גמילה מעישון. אין ספק כי אף הורה לא היה רוצה שההתמכרות שלו תגרום לילדיו לחלות.

עם זאת, אם מתקשים להיגמל, מומלץ לפנות לעזרה מקצועית אשר תסייע לכם לעשות את הצעד הראשון ביתר קלות. אצלנו באלן קאר תוכלו לקבל ייעוץ שיעזור לכם אחת ולתמיד!

כתבות נוספות