מניעת עישון לבני נוער במוסדות חינוך

מוציאים את הסיגריה מהראש עם השיטה המובילה בעולם.

הפעילות של אלן קאר בקרב בני נוער

אנו הזכיינים של הרשת בישראל ולצד הפעילות שלנו לגמילה מעישון אנו מובילים גם את תחום מניעת העישון בקרב בני נוער. המטרה שלנו להגיע אליהם לפני שהם מתחילים לעשן, לחשוף בפניהם את סודות מלכודת הניקוטין ולתת להם אפשרות בחירה שמעשנים לא קיבלו לפני שנפלו למלכודת.

הפעילות של אלן קאר במוסדות חינוך לא נועדה להפחיד את בני הנוער, פשוט כי זה לא עובד. במקום אנחנו נותנים לכל נער ונערה את אפשרות הבחירה. אנו מנפצים את האשליות הרווחות לגבי עישון ומשנים את העמדות של בני הנוער לגבי התועלות שיש בעישון.מטרתנו היא להוריד את אחוז המעשנים החדשים, ליצור מוטיבציה להפסיק לעשןאצל אילושכבר שהתנסו ולפתח מודעות בקרב תלמידים של הורים וקרובים מעשנים.

מעל 40 שנות ניסיון

50 מיליון נגמלים

100% ללא תרופות

הפעילות שלנו היא כלי עזר אפקטיבי

 להפסקת עישון בקרב תלמידים מעשנים

 למניעת עישון בקרב תלמידים לא מעשנים

 לפיתוח מודעות בקרב תלמידים להורים מעשנים

מעל 1000 שיעורים בעשרות מוסדות חינוך

בשנים האחרונות העברנו מעל 1000 שיעורים בעשרות מוסדות חינוך, בבתי ספר רבים, במחלקות החינוך בעיריות שונות, בישיבות תיכוניות ובאולפנות, תנועות נוער, בחטיבות הצעירות והבוגרות, פעילות עם נוער בסיכון, במגזר הערבי ועוד.

פעילויות אלה יוצאות מגישה חדשנית התמקדות בסיבה ולא בתוצאה במטרה לנפץ את האשליות הרווחות לגבי העישון. התהליך הוא חוויתי, מעורר מחשבה ומעניק ידע חדש.

אלן קאר ישראל חרטה על דגלה להעביר את הידע לכל נער ונערה בישראל, לא נשקוט עד שזה יקרה!

אנחנו מזמינים אתכם השנה, לא להיות אדישים לבעיית העישון בבית הספר!

מלכודת הניקוטין

טבק הוא הסם המסחרי הנפוץ ביוצר בעולם. תעשיית הטבק הבינלאומית מגלגלת עשרות מיליארדי דולרים בשנה על ידי הנדסת מוצר שמטרתו העיקרית היא לפתח תלות והתמכרות בקרב משתמשיו.

חברות הטבק משקיעות את מרבית מאמצי השיווק שלהם בפניה לקהל צעיר במטרה לייצר העדפה מותגית בגיל מוקדם. ההתמכרות לסיגריות גם עלולה להוביל בהמשך הדרך לשימוש בנרגילה ולהתנסות בסמים נוספים.

בשנים האחרונות ערכנו פעילות מניעה והפסקת עישון בבתי ספר רבים. במחלקות חינוך בעיריות השונות, בישיבות תיכוניות ובאולפנות, בחטיבות הצעירות והבוגרות וכן פעילות עם נוער בסיכון. פעילויות אלה מיוחדות בגישה חדשנית הפונה אל בני הנוער בצורה ייחודית.

שיעור ראשון

התמכרות לניקוטין, תופעות העישון בעולם המערבי, מה פירושה של התמכרות, תהליך הייצור, הבחנה בין התמכרות פיזית לנפשית והיחס ביניהן, תהליך ההתמכרות, משימה לתלמידים.

שיעור שני

האם כדאי לעשן? דיון, חסרונות מול יתרונות, ניפוץ היתרונות/האשליות שבעישון, הסבר גרפי לתופעת הגמילה מניקוטין, משימה לתלמידים.

שיעור שלישי

הסיגריה הראשונה, הסבר על מלכודת העישון, כיצד עוצבה תדמית הסיגריות בעיני החברה, איך לא נופלים למלכודת הניקוטין, מה הפתרון למעשנים וללא מעשנים! סיכום.

עדויות מהנהלת בתי הספר

אורלי ג'קסון-כהן, מנהלת הכשרה מורות חיילות אלומה

"נושא חשוב מעניין ומרתק. עוזר גם בפן האישי וגם בפן החינוכי, דרך חדשה להסתכל על התופעה השלילית הזו."

איה שמר, מנוף-עכו, יועצת בית הספר

"דיוויס יצר קשר אישי ונעים עם בני הנוער שלנו. שלט בחומר והעביר אותו בצורה קולחת ומרתקת. המידע שנמסר היה בעל ערך רב וגרם לענין".

ראובן אחראי מניעת עישון, חטיבת בן גוריון פ"ת

"אני נכחתי בשתי הרצאות וזה היה פשוט מרתק. לא שמעתי אף פעם הרצאה בדרך כזו. התלמידים שיתפו פעולה והיו מאוד אמפאטיים להסברים ולדוגמאות. תודה רבה ויישר כח."