מי זה אלן קאר?

אלן קאר – הגואל של המעשנים

אלן קאר נולד למשפחה ממעמד הפועלים בלונדון אנגליה , בשנת 1934. כנער, אתלטי, הוא התנגד בתוקף לעישון, למרות זאת הוא התחיל לעשן בגיל 18 ובשנת 1958 , כאשר הוסמך לרואה חשבון, ניתן כבר היה להגדירו כמעשן שרשרת. אלן קאר מספר על עצמו , שביום רע עישן עד 5 קופסאות סיגריות ביום , אבל לעולם לא פחות משלוש קופסאות ביום. אלן קאר, מצד אחד היה מעשן כבד, מצד שני היה גם "נגמל סדרתי", כפי שהוא מתאר את עצמו. מניסיונותיו הרבים למד, שלהפסיק לעשן זה קשה, אך הדבר המתיש באמת, הוא להתמיד ולא לחזור לעשן שוב.

"פעם אחת הצלחתי להתמיד בהפסקת העישון למשך 6 חודשים של גהינום מתמשך, עד שלבסוף הדלקתי שוב את הסיגריה, אני לא מתבייש להודות שבכיתי כמו תינוק, הרגשתי, שנידונתי לעשן למשך כל חיי." הוא מספר.

זמן קצר לאחר אירוע טראומתי זה , צירוף של מקרים הוביל למה שאלן קאר מתאר רגע ההארה- לפתע הבנתי, שהעישון שלי אינו נובע מעצם היותי אדם חלש, או מעצם העובדה שלעשן סיגריות זו תחושה כל כך נפלאה ,שאני לא יכול לחיות בלעדיה, אלא, שזהו מצב של הונאה תודעתית , שכתוצאה ממנה המוח שלי "מבין" שהסיגריות מסייעות לי להתמודד עם כאבי לב ומצבי לחץ מצד אחד , ולתחושת הנאה מצד שני.

"אני הבנתי", אומר אלן קאר, "שבכדי להפסיק לעשן יש להסיר את הסימפטומים הגורמים לעישון ורק עצם המחשבה הזו, אפשרה לי לחוש כאדם לא מעשן למספר דקות. ברגע שהבנתי את העיקרון הפשוט הזה , התשוקה שלי לעישון נעלמה. מאז ועד היום אני לא מעשן. אחרי שנים של מאבק וניסיונות חוזרים ונשנים להיגמל מעישון – הצלחתי ובמלוא הכנות ללא סבל!"

הדרך הקלה להפסיק לעשן

אלן קאר ייסד את המרכז הראשון ל"הדרך הקלה להפסיק לעשן" בווימבלדון אנגליה בשנת 1983. מאז, במשך 23 שנה , הקדיש את חייו בהנחיה ובלימוד מעשנים, כיצד להיגמל מעישון בדרך קלה, תוך שימוש בשיטה שפיתח. יישום השיטה בוסס על סדנה חד פעמית בה מתקיימות הפסקות עישון קבועות ואין כל שימוש בתרופות, תחליפים או טיפולים. עם עליית הביקוש לסדנאות נפתחו מרכזים נוספים באנגליה וברחבי העולם, וכיום רשת אלן קאר מונה למעלה מ150 מרכזים ביותר מ50 מדינות. בשנת 2006 ובהיותו בן 71 אובחן אלן קאר כחולה סרטן . ההיסטוריה המשפחתית שלו, לא פעלה לטובתו, אחותו נפטרה בגיל 40 מסרטן ריאות ואביו נפטר מאותה מחלה בשנות החמישים המוקדמות לחייו. אלן קאר היה פילוסוף ולכן כאשר חלה נהג לומר :" אם לא הייתי מפסיק לעשן, הייתי נפטר כבר לפני 20 שנה, 23 השנים האחרונות היו השנים המאושרות בחיי – לא הייתי משנה דבר!" אך העיתון הכלכלי "האקונומיסט" תיאר זאת היטב- "אלן קאר – הגואל של המעשנים".

הצוות שלנו

אסף אשכנזי
מנהל אלן קאר

ראובן יפת
מנהל שיווק

שי גנון
מנהל מכירות

מרב נירן
מנהלת הדרכה

יסמין בר
כספים

אדם פרנקל
נציג מכירות סניף תל אביב

עומר רייכמן
מנחה סדנאות גמילה מעישון

דייויס גולדמן
מנחה סדנאות גמילה מעישון

רונן הירשלר
מנחה סדנאות גמילה מעישון

ריקי ארגוב
מנחת סדנאות גמילה מעישון

יעל גרודו
נציגת מכירות סניף תל אביב

אלן קאר ברחבי העולם
למעלה מ-150 מרכזים ביותר מ-50 מדינות

אלן קאר ייסד את המרכז הראשון ל"דרך הקלה להפסיק לעשן" בווימבלדון אנגליה בשנת 1983 . היעילות בה פועלת השיטה של אלן קאר נפוצה במהירות, ולא עבר זמן רב עד אשר מעשנים מרחבי העולם הגיעו לאנגליה על מנת להשתתף במפגשים של אלן קאר.

רשימת הממתינים למפגשים הלכה וגדלה והוא התחיל להבין , שהוא לעולם לא יהיה מסוגל לעמוד בדרישה ולפגוש את כל האנשים המעניינים להפסיק לעשן. אלן קאר התחיל להכשיר קבוצה קטנה של אנשים אשר נגמלו מעישון בשיטה שלו ויצרו עימו קשר במטרה לעזור לאנשים נוספים. מאז נוספים בכל שנה מרכזים חדשים וכיום זו הרשת הגדולה והמובילה בתחומה. הרשת משרתת עשרות אלפי לקוחות בשנה בלמעלה מ 150 מרכזים ביותר מ50 מדינות. עובדי הרשת הם מעשנים לשעבר שהפסיקו לעשן בשיטה זו והחליטו להקדיש את זמנם ומרצם לעזור למעשנים אחרים לצאת לחופשי.

הנוכחות הבינלאומית והניסיון המצטבר עם מאות אלפי נגמלים מאפשר לנו לשפר את אחוזי ההצלחה ולהבטיח החזר כספי מלא במקרה ולא הצלחתם להפסיק לעשן, כמו כן כרשת אנו מאפשרים ללקוחותיו לקבל תמיכה והמשך טיפול בעת הצורך, בכל אחד ממרכזי אלן קאר ברחבי העולם.