מהן סוגי השיטות לגמילה מעישון ומה השיטה הטובה ביותר?

החלטתם סוף סוף להפסיק לעשן ולשנות את חייכם וחיי הקרובים אליכם לטובה? מעולה! עכשיו נשאלת השאלה, איזו שיטה מתאימה לי ביותר ובאמת תוציא לי את הסיגריה מהראש?

קריסטליים קוסמיים, היפנוזה, תרופות, ואפילו שיטות שיכניסו אתכם לקפסולה ויבטיחו תוך 90 דקות לגרום לכם להפסיק לעשן מצפייה בסרט?! אלו רק חלק מהשיטות שקיימות היום בשוק. אבל רק שיטה אחת מבוססת על רציונל והגיון ומוכחת מחקרית שתוציא לך באמת את הסיגריה מהראש ולא רק מהיד, בדרך טבעית.

איזה שיטות נפוצות היום לגמילה מעישון

  • שיטות הוליסטיות קוסמיות – ישנן שיטות אשר יציעו טיפול מיוחד על ידי שימוש בקריסטלים, היפנוזה, וטיפולים אנרגטיים. חשוב לציין שאין מחקרים שמבססים את היעילות של השיטות האלה.
  • גמילת אינסטנט – שיטות שמציעות צפייה בסרט ודמיון מודרך במשך 90 דקות בקפסולה מיוחדת. חשוב לציין שאלה שיטות חדשות מאד שלא הוכחו מחקרית, לא נתמכות ע"י משרד הבריאות ואחוז הצלחתן אינו ידוע.
  • תרופות ותחליפים – שיטות שיציעו תרופות שמדכאות את החשק לעשן, תחליפים לסיגריות, מדבקות ועוד. השיטות אינן טבעיות, והן עונות על הצורך הפיזי בעזרת תחליף. אפשר בקלות להתמכר לתחליפים עצמם ולהכניס לגוף שלכם חומרים לא רצויים. היעילות של תחליפים אינה מוכחת מחקרית.
  • שיטת אלן קאר – שיטה ותיקה אשר מציעה סדנה חד פעמית במהלכה מתמקדים בהבנה וקישור בין המנגנון הפיזי והמנטלי של ההתמכרות. השיטה תבטיח לך תהליך גמילה קל, פשוט, ללא תרופות או תחליפים וללא הפחדות. סדנאות הגמילה מועברות על ידי מעשנים לשעבר שמבינים אותך, ומתמחים בתהליך. הייחוד של שיטת אלן קאר היא שהיא מוציאה לך את הסיגריה מהראש, לא רק מהפה – כך שניתן להפסיק לעשן מבלי להתגעגע לסיגריות. שיטת אלן קאר היא שיטה בין לאומית, עם מאות אלפי משתתפים שהפסיקו לעשן, והחשוב מכל- יעילות השיטה מוכחת מחקרית.

בטבלה מטה ניתן לראות השוואה בין השיטות שאינן מסתמכות על תרופות או תחליפים העלולים להחליף התמכרות אחת באחרת:

שיטות הוליסטיות קוסמיות גמילת אינסטנט שיטת אלן קאר
הוכח מחקרית לא לא כן
שיטה רציונלית מבוססת היגיון לא לא כן
ניסיון עולמי ומקומי לא לא כן

שיטת אלן קאר היא השיטה היחידה בישראל שהצלחתה מוכחת מחקרית

אל תאמינו לכל אחד שאומר לכם ש"השיטה שלי עובדת, באחריות". שיטת אלן קאר היא השיטה היחידה שהצלחתה מוכחת. המחקר נערך באירלנד, ובו השוו בין שיטת אלן קאר לגמילה מעישון, לשיטה הציבורית (הפחתה הדרגתית+ליווי ותמיכה). הממצאים נבחנו לאורך ציר זמן של חודש, שלושה חודשים, חצי שנה ושנה- בכל נקודות הזמן הללו, שיטת אלן קאר הייתה יעילה לפחות פי שניים מאשר השיטה הציבורית.

ברשת אלן קאר, השיטה הטובה ביותר לגמילה מעישון, דואגים להתאים עצמם אליך ומציעים לך את סדנאות הגמילה מעישון במספר פורמטים:

  • סדנה פרונטלית – המתקיימת בקבוצות קטנות באחד מסניפי הרשת עם מנחה (בהתאם להנחיות משרד הבריאות).
  • סדנה אונליין – מתקיימת עם מנחה, בה תוכלו להשתתף ולשאול שאלות בזמן אמת.
  • סדנה דיגיטלית – מתקיימת במתכונת של קורס דיגיטלי, בו תוכלו לבחור מתי לעבור את הסדנה, בנוחיות ביתכם.

השאירו פרטים עוד היום והפסיקו לעשן בפעם האחרונה!

כתבות נוספות