התחליף סיגריה החדש שמתעתע בכולם: סיגריה אלקטרונית חד פעמית – וייפ!

סיגריה וייפ חד פעמית

הכירו את הטרנד החדש שנכנס לחיינו :

תמצאו אותו בפיצוציות השונות, תראו מתבגרים מחזיקים אותו לא מעט ביד, כן אפילו בתוך כותלי ביה"ס,מעלים סרטוני טיק טוק,

או בקרב מעשנים שמנסים להיגמל וחושבים שזהו הפתרון הנכון עבורם (התשובה היא לא כמובן).

מהי סיגריה אלקטרונית וייפ

במה שונה מסיגריה רגילה ולא פחות חשוב מה הן תופעות הלוואי והסכנות הבריאותיות שלה.

במשך שנים אנשים עשנו סיגריות רגילות, אלו המכילות ניקוטין, חומרים ממכרים. ידעו שסיגריות רגילות גורמות למחלות סרטניות, פוגעות בבריאות הפה, פוגעות בלב, במערכת הנשימה והרשימה לתוצאות ההרסניות של הסיגריה עוד ארוכה.  אבל בתקופה האחרונה נכנסה לחיינו בשקט, בשקט גם סיגריה אלקטרונית וויפ, זו המדמה עישון, מייצרת אשליה שאנחנו לא מעשנים, שהיא לא מזיקה, אך למעשה הנזקים שלה, ההשלכות, משמעותיים לא פחות מאשר סיגריה רגילה ואין לכך מספיק מודעות!

סיגריה אלקטרונית חד פעמית וייפ – היא סוג של סיגריה אלקטרונית , שיטת אידוי חד פעמית,  מעין מכשיר חשמלי, שבו אנחנו שואפים טבק לפי פעימות- כל פעימה היא נשיפה מהסיגריה. היא מגיעה במגוון אפשרויות: החל מ-300 פעימות ואף 2000 פעימות לכל לסיגריה.

בנוסף, היא מגיעה בטעמים שונים: פטל, ענבים, מנגו ועוד מגוון של טעמים. אפשר להגדיר אותה כסוג של נרגילה ניידת.

מה ההבדל וייפ לבין סיגריה אלקטרונית?

סיגריה אלקטרונית מכילה סוללה פנימית, גוף חימום. איך היא עובדת? ע"י כך שהמעשן מצמיד את פיו למכשיר, שואף , החיישן יזהה את המגע-  זרימת אוויר תפעיל את החיישן-  אשר יחמם את הניקוטין- ייצר אדים וגוף חימום מובנה שיגרום לשאוף את אדי הניקוטין. המעשן יכול להוסיף לסיגריה ניקוטין עפ"י שיקול דעתו ולכן היא מאוד מסוכנת שכן אין שליטה על כמות הצריכה.

וייפ היא סוג של סיגריה אלקטרונית, אשר פועלת על עקרון זהה ואף היא אינה משאירה ריח על הבגדים, אפשר לעשן ברחבי הבית ובכל מקום שנרצה, מבלי שנפריע לסביבה.

במה היא שונה – וייפ זוהי סיגריה חד פעמית. אין צורך למלא נוזל, אין צורך להחליף גוף חימום, אין צורך להטעין אותה והיא מכילה כאמור גם טעמים. איך יודעים שהיא נגמרת? היא תחזיק מעמד לפי כמות הנשיפות.

אם רכשתם סיגריה אלקטרונית המכילה 300 או 1600 שאיפות, היא פשוט תסתיים כשנגמרת המכסה,  לאחר שאיפה של כל הכמות. האור יפסיק להבהב ותרגישו לרוב שגם אין בה טעם.

מה הן הסכנות הבריאותיות, האם היא מזיקה?

התשובה: בוודאי שהיא מזיקה. בצריכה של סיגריה אלקטרונית ישנן סכנות בריאותיות רבות ושונות: היא מכילה כמות גבוהה של ניקוטין, חומרים שפוגעים בבריאות הגוף וחומרים כימיים שונים שיוצרים התמכרות. ההפך, היא אפילו יותר ממכרת מסיגריה רגילה משום שהיא מכילה טעם ואין עשן שיוצא ממנה וכך המעשן צורך עוד ועוד ניקוטין וחומרים רעילים שונים מבלי להיות מודע אליהם כלל.

בנוסף, מאחר ואין לה ריח, היא לא "מפריעה" לסובבים, יש תחושה שאפשר לעשן כל היום, ליד הילדים, המשפחה ובמשרד, כך שלמעשה, המעשן צורך אותה לאורך כל היום. בניגוד למגבלה של סיגריה רגילה למשל.

הסיגריה האלקטרונית וסיגריות וייפ בפרט נפוצה הן בקרב בני נוער הן בקרב מעשנים, אלו המנסים להיגמל מסיגריה באמצעות תחליפים אך למעשה עושים עוד מאותו דבר.

בחצי שנה שבה נכנסה לחיינו, אנו עדים עוד ועוד לחשיפה בקרב בני נוער, המעלים שוב ושוב סרטוני טיק טוק ובהם הם מעשנים, מבלי להיות מודעים כלל להשפעה שיש לה על בריאותם. כך גם, גם בקרב מעשנים המנסים להיגמל, חוסר המודעות להשלכות על הבריאות שלנו: סיגריה וייפ, היא בדיוק כמו סיגריה אלקטרונית רגילה וכמו תחליפי הטבק השונים, משום שהיא מכילה ניקוטין ואין זה הגיוני כי נגמל מסם ע"י צריכתו בדרך אחרת. זוהי רק הטעייה מסחרית! אותו מוצר- ארוז אחרת!

תופעות הלוואי של סיגריות חד פעמיות

וייפ לא נמצאות בשוק מספיק זמן כדי לאמוד את השפעתה, יחד עם זאת ניתן להשוות את הנזקים לסיגריות אלקטרונית שידועות כגורמות נזקים שונים, משפיעות על הבריאות, פוגעות במערכת החיסונית, יוצרות התמכרות, עלולות לגרום למחלות סרטן, עלייה בלחץ דם ועוד.

אז רגע לפני שרכשתם עוד סיגריה אלקטרונית חד פעמית המכילה טעמים שונים

ואם בטעות חשבתם להפסיק לעשן באמצעות התניה אחרת, אנחנו מציעים לחשב מסלול מחדש,לשנות דפוסי חשיבה ולהיגמל ללא תופעות לוואי (כן, גם ללא עליה במשקל) תהליך שיאפשר לכם לטווח הרחוק לנתק בין הסיגריה לפעולות יומיומיות שלכם וההתנהגויות השונות, להבין את השפעות הניקוטין על חייכם ולהפסיק עם הקונפליקטים הפנימיים האינסופיים.

כתבות נוספות