הפסקת עישון לאחר שנים רבות

הפסקת עישון בגיל מבוגר

הפסקת עישון לאחר שנים רבות או הפסקת עישון בגיל מבוגר, נחשבת לרוב כמאתגרת במיוחד והסיבה לכך נעוצה במספר גורמים. ראשית, משום שככל שההרגל המזיק והמסוכן נמשך שנים רבות יותר, כך הוא כבר מקובע יותר וכפועל יוצא מכך, קשה יותר לעקור אותו מהשורש. כמו כן, אנשים שמעשנים לא מעט שנים, בדרך כלל כבר ניסו לא אחת במהלך החיים שלהם להיגמל מסיגריות לתמיד.

כל ניסיון להיגמל שנכשל, מחזק את תחושת חוסר האונים והופך את הניסיון הבא להיגמל, לרחוק יותר. מעבר לכל זה, למרבה הצער, ישנם לא מעט מיתוסים בנוגע להפסקת עישון בגיל מבוגר, שמרפים עוד יותר את ידיהם של אלו המעוניינים להיגמל לאחר שנות עישון רבות. במאמר שלפניכם נפריך את המרכזיים והמוכרים שבהם.

מיתוס מספר 1 – אין טעם להפסיק לעשן בגיל מבוגר מבחינה בריאותית, כי הנזק כבר נעשה

מדובר באחד המיתוסים הנפוצים ביותר והשגויים ביותר. חשוב להבין שהתועלת הפיזית שבגמילה מעישון, באה לידי ביטוי בכל גיל ואין זה משנה כמה שנים עישן הנגמל. בין אם אתם בני 30, 60 או אפילו 70, דעו כי הפסקת העישון מהווה צעד חיובי לא רק לחשבון הכיס שלכם, אלא גם לבריאות שלכם בטווח הקצר ובטווח הארוך כאחד. להיגמל מסיגריות לתמיד צריכה להיות משאת נפשו של כל מי שרוצה להפחית את הסיכוי שלו לחלות במחלת ריאות, סרטן ומחלות קרדיווסקולריות מגוונות, ללא קשר לגילו.

מיתוס מספר 2 – יש אנשים שפשוט לא יכולים להיגמל מעישון

זהו מיתוס נוסף המקשה על הגמילה, בעיקר בקרב מעשנים ותיקים שמאחוריהם עשרות שנות עישון. שימו לב – גם אם ניסיתם בעבר להיגמל לא פעם אחת ולא פעמיים ואף פעם לא עמדתם במשימה שהצבתם לעצמכם, אל לכם לומר נואש. אכן ישנם מצבים בחיים שבהם הגמילה קשה יותר וישנם גם כמובן אנשים שאצלם ההתמכרות קשה יותר ומורכבת יותר מאחרים. יחד עם זאת, אל לכם לתת לניסיונות העבר לרפות את ידיכם. למדו מהניסיון והאמינו בעצמכם, הקשיבו לסיפורים של אנשים שנגמלו כדי ללמוד מהם ולקבל מהם ידע מעשי והאמינו שיש אור בקצה המנהרה. נכון להיום ישנו מגוון רחב ביותר של שיטות לגמילה מעישון ואין ספק שאחת מהן תוביל אתכם בדרך המלך, לגמילה. הנקודה החשובה היא שאסור להרים ידיים. תחת זאת יש להמשיך ולחפש את השיטה האחת שתתאים לכם ותדבר אליכם.

מיתוס מספר 3 – ההשפעה של הפסקת עישון לאחר שנים רבות על הבריאות היא מינורית

לא זו בלבד שהפסקת עישון בגיל מבוגר היא בעלת השפעה דרמטית על הבריאות, אלא שההשפעה מורגשת כבר ביממה הראשונה. אך בנוסף להרגשה פיזית, חשוב לציין כי ישנה השפעה דרמטית וחיובית גם על מצב הרוח ועל תחושת המסוגלות. אדם שהצליח להיגמל מסיגריות לתמיד, במיוחד בגיל מבוגר, הוא אדם שיכול לטפוח לעצמו על השכם ולהסתובב בחזה נפוח מגאווה. למה שלא תאפשרו זאת לעצמכם?   אתם מעשנים כבר שנים רבות ועדיין לא הצלחתם להיגמל מסיגריות? פנו עוד היום לאלן קאר ותגלו שקל להפסיק לעשן זה הרבה יותר פשוט ממה שחשבתם!

כתבות נוספות