הפסקתם לעשן? הלבנת שיניים להסרת כתמי עישון

הלבנת שיניים להסרת כתמי עישון

אחת התופעות האסתטיות היותר מטרידות של עישון לאורך שנים ארוכות הוא איבוד הצבע הטבעי של השיניים ויצירת כתמים צהובים – חומים. כמובן שהעישון והניקוטין ההרסני שבו הוא לא הגורם היחיד שיכול לגרום להלבנת שיניים וישנם גם גורמים מזיקים נוספים כגון שתיית קפה מרובה (שהרבה פעמים הולכת בד בבד עם עישון), תה, חוסר שמירה כללית על היגיינת הפה ואפילו גורמים גנטיים מסוימים.

למרות זאת, אין ספק שאצל מעשנים, ובמיוחד מעשנים כבדים, התופעה נפוצה יותר ומופיעה ביתר שאת. מכיוון שהלבנת שיניים הרבה פחות אפקטיבית אצל מי שעדיין מעשן, טיפולים להלבנת שיניים הם פופולריים מאוד בקרב מי שכבר נגמל מעישון ורוצה להנות בסטטוס החדש שלו. כיום יש מספר רב של שיטות להלבנת שיניים שלכל אחת מהן יתרונות וחסרונות משלה:

הלבנת שיניים מהירה

הלבנת שיניים מהירה משתמשת בטכנולוגיה של נורות LED מהחברות המובילות בעולם כגון חברת פיליפס. באמצעות שימוש בנורת הלבנה המתאימה לחומר ההלבנה, ההחדרה שלו לשכבה החיצונית המוכתמת היא אפקטיבית במיוחד. הטיפול להלבנת שיניים מהירה אורך בין שעה לשעתיים, זמן קצר יותר מזה של הלבנת שיניים מלאה. הרקמות הרגישות האחרות בפנים מכוסות ולכן לא נגרמת תחושת צריבה. ההחלפה עצמה מתבצעת בשלבים, כאשר כל 20 דקות מוחלף החומר והאפקט המלא מושג תוך 2-3 החלפות כאלו. החיסרון של השיטה הוא בזמן הישיבה הארוך יחסית, ולכן היא לא מתאימה לכל אחד. זו עוד סיבה מדוע רצוי לבצע אותה אחרי שנגמלים מעישון…

בניגוד להלבנת שיניים באמצעות ערכה ביתית שניתן למצוא בבתי המרקחת, קיימת גם הלבנת שיניים ביתית מקצועית הנעשית באמצעות קשתיות מיוחדות וחומר חזק יותר מאשר החומרים הביתיים (שהוא עדיין בטוח לשימוש). הלבנה ביתית מקצועית היא אפקטיבית הרבה יותר ולכן גם התוצאות נשמרות לאורך זמן. הקשתיות מתאימות לכל מטופל באופן פרטני על ידי רופא השיניים וממלאים אותן בחומר מילוי מיוחד.

את הקשתיות לובשים בדרך כלל בזמן השינה והן לא מפריעות לפעילות היום יומית. מהירות ההשפעה של הטיפול משתנה על פי התדירות בה מרכיבים את הקשתיות והמצב ההתחלתי של השיניים. מכיוון שיש להתאים את הטיפול באופן פרטני, התהליך השלם מורכב ממספר פגישות הכוללת פגישת צילום שיניים ובדיקת התאמה, ניקוי על ידי שיננית, לקיחת מידות, הסבר על הרכבת הקשתיות, התאמה נוספת שלהן ופגישת ביקורת מדי שבוע. כמובן שזוהי לא השיטה המהירה ביותר, אך יש כאלו שימצאו שהיא נוחה יותר מאשר ההלבנה המהירה.

יתרון נוסף של השיטה על פני שימוש בערכה ביתית הוא שההלבנה מתבצעת כאשר מצב השיניים הוא אופטימלי : הלבנת שיניים עם חורים או מחלת עששת פעילה עשויה להחמיר את המצב והלבנה על שחזורים ישנים או כתרים היא אף פחות אפקטיבית.

כתבות נוספות