בבת אחת או בהדרגה? כיצד כדאי להפסיק לעשן?

כיצד כדאי להפסיק לעשן

אנשים שמעשנים מכירים זאת היטב: אנחנו חולמים על היום שבו לא נזדקק יותר לסיגריות אך הפרידה הדרסטית הזאת גם מלחיצה אותנו. איך באמת מתמודדים איתה? האם נכון לנו להיפרד אחת ולתמיד מקופסת סיגריות שנדמה לנו שנותנת לנו ביטחון?

האמת היא שיש רק תשובה אחת נכונה לשאלה איך להפסיק לעשן, והיא: בבת אחת.

אומנם לא קל לחשוב על כך בהתחלה,אך אתם יכולים להיות בטוחים שזה הדבר הטוב ביותר שאתם יכולים לעשות עבור עצמכם.

גמילה מעישון ביום אחד זו הדרך הנכונה לנצח את הסיגריות ולוותר עליהן, פשוט בגלל שסיגריות הם מוצר שיוצר צורך ועל כך נרחיב במאמר שלפניכם.

איך להפסיק לעשן מבלי להפוך את הזמן לבלתי נסבל

הבעיה עם שיטת ההפחתה בכמויות העישון היא שזה עובד ביום הראשון ואולי גם ביום השני אך הקושי לא מאחר להגיע.

אנחנו מוצאים את עצמנו עסוקים בלספור את הסיגריות שעישנו ובעיקר את אלה שהיינו רוצים לעשן. שנית, זה לא מוציא את הסיגריות מהמערכת שלנו: לא מבחינה פיזית ולא מבחינה רגשית כך שההתעסקות בהן תמיד קיימת.

הזמן שבין סיגריה לסיגריה הופך להיות בלתי נסבל ולכן ברור מדוע גמילה מעישון ביום אחד זה הפתרון הטוב ביותר.

מבחינה פיזית הסיגריה הראשונה יוצרת אצלנו את הצורך בסיגריה השנייה ולכן אפילו הגיונית, שיטת ההפחתה לא באמת יכולה לעבוד, לעומת זאת כאשר חותכים את העניין בבת אחת אנחנו פשוט משחררים את הגוף שלנו מהצורך הפיזי בניקוטין, מה שמשאיר אותנו להתמודד רק עם הרמה הרגשית של הדברים.

מתי נכון לכם לעשות את הצעד?

אם אתם קוראים את המאמר הזה כשיש לכם סיגריה ביד אין צורך לכבות אותה, בהחלט יכול להיות שאתם עדיין לא מוכנים לכך ואולי עוד חסר לכם מידע לגבי גמילה מעישון שבאמת יכולה להיות יעילה.

לא אחת קורה שאנשים מכבים את הסיגריה האחרונה ובטוחים שעכשיו זה הסוף וכי הם לא ידליקו יותר סיגריות בהמשך החיים, אך ללא הכנה מתאימה זה עלול להיות צעד כושל ומאכזב.

לכן כדאי לכם לשקול השתתפות בסדנה מקצועית של אלן קאר, שכן במסגרת כזאת תלמדו איך להפסיק לעשן ואיך באמת תוכלו להצליח בכך.

הסדנה מספקת לכם את הכוח לבצע את הצעד הזה לא רק בגלל שאתם עם עוד אנשים במצבכם, אלא גם בגלל שבמהלכה אתם רוכשים כלים פרקטיים שיכולים לסייע ברגעי המשבר.

להפסיק לעשן זו בהחלט פרידה ממשהו מוכר ולכאורה אהוב, אך אסור לשכוח: המשהו האהוב הזה פוגע בבריאות הגוף, בעור הפנים וגם יוצר התמכרות נפשית חזקה ביותר.

לכן עדיף לחתוך את הדברים מהשורש ולנקות את המערכת מכל מה שקשור לסיגריות מכל סוג שהוא.

כתבות נוספות