מעשן? בת הזוג שלך נפגעת מזה!

אם אתה מעשן אתה בטח יודע מודע לנזקים. עישון הוא קודם כל הגורם העיקרי לסרטן הריאות, הוא גורם למחלות לב, יכול להחמיר את מחלת הסוכרת, גורם לבעיות בכלי דם ולאין סוף בעיות בריאותיות אחרות ובנוסף הוא יקר וכמובן מסריח. את כל הסיבות האלו אתה כבר יודע ומה לעשות, הן לא גרמו לך עד היום להפסיק לעשן. אתה מכור ואתה כמו רבים אחרים לא מצליח להפסיק לעשן. אך גמילה מעישון תיתן לך עוד משהו שאולי לא ידעת עליו, עוד משהו בפן האישי והזוגי שאולי לא חשבת עליו... היא תאפשר לך תפקוד מיני טוב יותר. כן, עישון הוא גורם מרכזי לפגיעה בתפקוד המיני ואם עדיין הכול בסדר אצלכם ואין בעיות, דע לך שבמוקדם או במאוחר העישון יפגע בבת הזוג שלך. הנה ההסבר למה...

עישון ופגיעה בתפקוד המיני

בטח שמעת שעישון פוגע בכלי הדם והוא אחד הגורמים למחלות לב בגלל טרשת עורקים. אך אולי מה שאתה לא יודע הוא שעישון פוגע גם בכלי הדם אי שם... כן, עישון גורם להצטברות של פלאק על דפנות העורקים ומפריע לזרימת דם לאיברים שונים וגם לאיבר המין בין השאר. אזור מערכת המין דורש אספקת דם טובה וזקפה מחייבת את האספקה הזו, וכשהיא נפגעת גם הזקפה נפגעת מה שגורם לאי זקפה או לזקפה חלשה. אז נכון, יש תרופות כמו ויאגרה שמרחיבות את כלי הדם, אבל למה לקחת את התרופות הללו אם הפסקת עישון תפתור את הבעיה או לפחות תקטין אותה? השפעת העישון מתרחשת בתהליך הדרגתי אז גם אם עכשיו אתה לא רואה סימנים לבעיה הזו, עם הזמן כנראה שתראה. אם נסתכל קצת על הנתונים שמוכיחים את הקשר בין עישון ובין בעיות בתפקוד המיני, נראה שכ-15% המעשנים סבלו או סובלים מבעיות בתפקוד המיני ואלו שמעשנים חפיסה ביום סובלים מהפרעות בזקפה כ-60% יותר מאלו שלא מעשנים. לא מספיק משכנע? הנה עוד קשר בין עישון ובין בעיות בתפקוד המיני.

חוסר באנרגיה ועייפות

עישון גורם אם כן להיצרות של כלי הדם, והשרירים "חיים" על אספקת דם סדירה אליהם שמביאה עמה חמצן. אם השרירים לא מקבלים את אספקת הדם והחמצן באופן סדיר הם מתעייפים, מה שגורם לעייפות כללית ולחוסר יכולת לעשות מאמץ פיזי זמן רב. כן, גם במהלך יחסי המין אתה יכול להרגיש את זה, ואם בעבר היית אנרגטי, עם הזמן בגלל העישון היכולת הפיזית שלך לתפקד תלך ותפחת. זו עוד סיבה להפסיק לעשן, סיבה מספיק טובה אם לא בשבילך אז בשביל בת הזוג שלך.

עישון הוא הרגל רע, את זה אתה כבר יודע, אבל עכשיו אתה גם יודע שהוא לא פוגע רק בך אלא גם בבת זוגך, וזה בדיוק הזמן להפסיק עם ההרגל הזה! אנחנו מזמינים אותך להתייעץ עם המומחים של אלן קאר ולהגיד לא לסיגריות עם סדנה להפסקת עישון. לכן, כדאי לפנות עוד היום ל"אלן קאר – הרשת הבינלאומית לשחרור מהתמכרויות" ב03-621-2525 או 6609* ולהיגמל בפעם האחרונה בהחלט!