על שיטת אלן קאר ב-2 דקות

זה דווקא קל

במשך שנים רבות, נהוג היה לחשוב כי הפסקת עישון היא תהליך קשה ומסובך. עבור מעשנים רבים תהליך הגמילה כלל שרשרת של ניסיונות כושלים שהייתה מלווה במשברים רבים. אך כיום, מסתבר שאין מדובר בגזרת הגורל, וכי יש דרך אחרת, קלה ופשוטה הרבה יותר. אלן קאר, שהיה בעברו מעשן כבד, פיתח שיטה ייחודית שבזכותה הצליח לאחר שנים רבות להיגמל  מעישון. למעשה, בעזרת השיטה של אלן קאר הצליחו כבר מיליוני אנשים להיגמל מעישון. אז אם גם אתם רוצים להפסיק לעשן, בלי גימיקים, בלי תרופות, וללא עלייה במשקל, זה הזמן להירשם לסדנה של אלן קאר.

הפסקת עישון אפשרית תמיד

מכיוון שישנם מעשנים המשוכנעים כי הגמילה היא עניין מורכב, רבים מהם נוטים למצוא לעצמם תירוצים מסוגים שונים על מנת להצדיק את דבקותם במנהג זה. אחד מתירוצים אלו הוא כי בגיל מבוגר כבר מאוחר מדי להיגמל מעישון, וכי בשלב זה חלון ההזדמנויות נסגר. אך אלן קאר, הנחשב למומחה המוביל בעולם בנושא הפסקת עישון, יכול להעיד כי לא כך הדבר. "הייתי מעשן שרשרת כבד במשך רוב חיי הבוגרים" הוא מספר ומוסיף: "כשכיביתי את הסיגריה האחרונה שלי כבר הפכתי ללא מעשן." אלן קאר הבין כי יש בידו את המפתח לסייע למעשנים רבים: "בנקודה זו החלטתי לרפא את העולם מעישון. הדרך שלי מוכרת כדרך הקלה להפסיק לעשן והיא תאפשר לכל מעשן להפסיק מיד ולתמיד, ולמעשה ליהנות מן התהליך". כאמור גם מי שמרגיש שחלון ההזדמנויות שלו סגור, הרי שדלתו של אלן קאר תמיד פתוחה.

התחלה רגועה

מעשנים מגיעים למרפאה של אלן קאר כשהם סובלים מדרגות שונות של פאניקה. הם משוכנעים שהשיטה לא "תעבוד" עבורם, ואפילו אם כן, הם יצטרכו להיות חשופים לסיפורי זוועה או לטכניקות הלם. המטופלים חוששים שהם יצטרכו לעבור תקופה ארוכה של סבל, ושאירועים חברתיים לעולם לא יהיו מהנים כמו פעם. הם אפילו מודאגים, ללא כל סיבה מוצדקת, שלא יוכלו להתרכז או להתמודד עם לחצים, ושיצטרכו לבלות את שארית חייהם בעמידה בפיתוי. אך מספר שעות אחר כך, הם עוזבים בחיוך. הם כבר "לא-מעשנים" מאושרים. כל מעשן יכול לגלות שקל להפסיק לעשן לתמיד. כולל אתה. השיטה כל כך מצליחה מכיוון שאלן קאר מבין את הפסיכולוגיה של המעשנים. כפי שהוא עצמו אומר: "כמעשן לשעבר אני מבין את המחסומים הנפשיים ואת הפחדים שמקשים על הפסקת עישון ואני יכול לבטל אותם". אתם עומדים לגלות שהפסקת עישון היא למעשה קלה ומהנה והיא אפילו קלה עוד יותר אם תתחילו את התהליך "בראש פתוח".

אייטמים נוספים שעשויים לעניין אותך