יוליה ויינשטיין

מנחה באלן קאר לסדנאות גמילה מעישון ומנהלת קבוצת הפייסבוק "בוגרי אלן קאר"

עישנה: 20 שנים
השנה בה נגמלה: 2013

(בלי להזכיר שמות) נער בן 16 שסיפר שהוא הגיע רק בגלל שאמו לחצה עליו ושאין לו כל כוונה להפסיק לעשן, והוא הגיע רק כדי לסמן וי ושהיא תרד לו מהוריד, וכעבור שבוע שלח מייל שהוא לא מעשן מאושר, שהוא לא מאמין שהוא אי פעם האמין שהוא אוהב לעשן ושהוא מבין שהוא ניצל מחיים של מעשן וברח מהמלכודת אחרי שנתיים של עישון, ובקלות יכל לחיות כמעשן עשרות שנים ואפילו למות עם סיגריה בפה ובגללה כמו אבא שלו (הסיבה שהתחיל לעשן והסיבה שאמו התחננה שיפסיק) הנער הודה לנו, אבל הכי חשוב - היה גאה בעצמו שהסכים לרדת מהאגו ומהציניות ומתכוון להקדיש את חייו לחתירה לאמת בכל תחומי חייו. זה היה אחד המיילים המרגשים שקראתי לא רק בעבודה הזאת, אלא בכל חיי.

הידיעה שאני אומרת דברים שהם אמת אבסולוטית, שאני חותמת עליהם בדם ליבי ומאפשרת לאנשים פלטפורמה לחולל שינוי בחיים שלהם. האמונה ברוח האדם, בחופש הבחירה, בזכות הבסיסית לחיות חיים אמיתיים ובריאים, להנות מחיים אותנטיים, בריאים ונקיים. אין לי עניין במלחמות נגד חברות הטבק או נגד עישון, מה שמניע אותי הוא החופש, האמת, אהבת האדם והנאה מהחיים. והנחיה באלן קאר זו דרך מצוינת עבורי לבטא את הערכים האלה ולהמשיך ולהשפיע טוב מניסיוני האישי והמקצועי

ההחלטה התקבלה עוד בזמן שהשתתפתי בסדנה. היה הבזק של רצון ואז שכחתי מזה. כעבור חצי שנה הגשתי מועמדות והתחלתי את הדרך שעברה דרך מרכז הערכה, מבחנים והכשרות ארוכות.

אין צורך להפעיל כח, הרצון עצום והכל כבר עובד בשבילו - הגוף, הזמן וניסיון העבר. ושאפשר להנות מהדרך הקלה.

זאת שאלה שלוקח כשש שעות לענות עליה ;) עולם העישון הוא עולם של מיתוסים ואשליות שמגשימות את עצמו בחיי המעשן ומן הסתם מתחזקות. לוקח לנו כשד שעות להסיר את האשליות האלה, וברגע שהן נעלמות האמת מציפה את האדם ומשחררת אותו לחופשי.

שבע פעמים יפול צדיק ויקום ולמעשה - כמה שצריך. העיקר לא לספר סיפורי ייאוש. כל אדם בעולם נולד לא מעשן וכל אדם בעולם יכול להפוך ללא מעשן באופן מידי, לנצח ובקלות. יש אנשים שזקוקים ליותר ממפגש אחד.

לא ניסיתי דבר לפני כן. ניסיתי לבד והחזקתי מעמד שלוש שעות. יש מטופלים שמספרים על אין ספור ניסיונות בכל השיטות האחרות כמו תרופות, הילינג או היפנוזה, אשר לא מנקות את האשליות שגורמות לעשן, ומאלצות להשתמש בכח סבל.

אוהבת, מסופקת ונהנית מהחיים, בריאה בגוף ובנפש, ממשיכה להשפיע שפע וליצור. אמא, רעיה, מטיילת בעולם עם משפחתי, מנחה קבוצות וסדנאות ומטפלת רגשית, מרצה בארץ ובחו״ל. יש איזה חלום ישן לעשות דוקטורט בתחום רוח האדם ולכתוב ספר. בקיצור, חלומותיי רבים והשמיים הם לא הגבול.

Works in Branch: 

סניף חיפה
סניף רחובות
סניף תל אביב
סניף באר שבע
סניף ירושלים

Interview Questions: 

כמה סדנאות כבר העברת?
מה החוויה שהכי זכורה לך? מטופל ספציפי שאת זוכרת במיוחד?
מה נותן לך את הכוח ואת ההשראה כל פעם מחדש לבוא ולהעביר את המפגש?
האם גם את היית מעשנת בעברך? במידה וכן, האם גם עברת את המפגש של אלן קאר לפני שעברת להיות מנחה?
במידה וכן, כמה זמן אחרי שהפסקת לעשן החלטת לעשות את המהפך ולעבור להיות מדריך/מנחה?
מה המשפט שתמיד תגידי למי שעובר מפגש אצלך שייתן לו כוח רצון להמשך?
איך אפשר ב-6 שעות לגרום למהפך שלם אצל בן אדם ולגרום לו להפסיק לעשן?
מה את אומרת למי שהיה אצלך במפגש וחזר שוב אחרי שלא הצליח להפסיק לעשן?
כמה שיטות ניסית בכדי להפסיק לעשן, עד שהצלחת? האם את יודעת דרך המטופלים שאתה מנחה, כמה שיטות הם ניסו או מנסים?
איך את מרגישה כשאת שומעת שמטופלים מפסיקים לעשן בעקבות המפגשים?
איפה את רואה את עצמך עוד 5 שנים מהיום?

Previous Addiction: 

עישנה: 20 שנים

Year of rehab: 

השנה בה נגמלה: 2013