עומר רייכמן

מנחה באלן קאר לסדנאות גמילה מעישון

עישן: 11 שנים
השנה בה נגמל: 2012

למעלה מ300 סדנאות

אני זוכר שישבה אצלי אישה מבוגרת שחולה במחלת ריאות COPD והיא התחננה ליושבים בחדר בקול רועד שיפסיקו לעשן לפני שיהיה מאוחר מדי – היא אמרה להם גם אני חשבתי שאני חכמה יותר מכולם והיום אני משלמת את המחיר – עד היום האישה הזאת לא מעשנת ומאושרת על הבחירה שלה בעצמה.

ללוות את המשתתפים שלי ב"רגע" הזה שבו הם פשוט מוותרים על כל האמונות והסיפורים שלהם שגרמו לתקיעות בחיים שלהם – זה רגע שבו הם פשוט בוחרים בחיים אחרי כל כך הרבה שנים שבחרו אחרת. החדר מתמלא אופטימיות ושמחה וזאת אנרגיה שאי אפשר להתעלם ממנה - מקווה שזה רגע שלא יפסיק לרגש אותי.

עישנתי 11 שנים מעל קופסה ביום, ואז הגעתי לסדנה של אלן קאר עם חבר , הייתי כל כך סקפטי וחשבתי שאני הולך לשכנע את המנחה לחזור לעשן – בסוף הפסקתי לעשן באותו היום וזה הלך לי כל כך בקלות שפשוט הרגשתי אסיר תודה לאלן קאר.

אני ניסיתי להפסיק באמצעות כח רצון והחזקתי מעמד 8 חודשים שהיו החודשים הכי קשים בחיים שלי – הייתי בלתי נסבל והרצון לסיגריה לא נעלם – זה שיגע אותי עד שבסוף לא יכלתי יותר להחזיק מעמד וחזרתי לעשן.

שנתיים אחרי שעשיתי את הסדנה , כשסיימתי תפקיד בחברה אחרת, ניצלתי את ההזדמנות והחלטתי ללכת על זה עד הסוף - פניתי למנכ"ל של אלן קאר בישראל, הגעתי לראיון עבודה – ומאז אני כאן.

יש לנו נטייה טבעית לסבך דברים פשוטים. במיוחד בנושא שקרוב לכולנו ללב (ולריאות) כמו עישון – כי כשאנחנו מעשנים זה נראה לנו כמו משהו ענק שיושב על איזה צורך נפשי חזק מאוד – בעוד שהמפתח להשתחרר מזה -זה להסתכל על זה בפשטות ולהפסיק להאשים את עצמי ואת האופי שלי.

שהוא גדול מהחיים שהוא חזר שוב – אני מתדרך אותו איך להקשיב לדבריי ומגיש לו את החוויה במלואה כאילו הגיע בפעם הראשונה.

כל אחד שמפסיק לעשן בסדנה שלי – מרחיב לי את הלב בסנטימטר אחד נוסף.

  • עומד על במה גדולה ועוזר להמון אנשים במקביל להפסיק לעשן וממשיך לעשות את מה שאני עושה היום ומשתפר כל הזמן עוד ועוד ועוד.