תסמיני גמילה, תופעות הגמילה מעישון

תסמיני גמילה, תופעות הגמילה מעישון

תהליך גמילה מעישון, כמו בכל תהליך גמילה, מביא עמו מספר תופעות לוואי. עישון סיגריות מכניס לגוף כמות נכבדת של חומרים הלא נחוצים לו לפעילות היום יומית שלו. ניקוטין, החומר הפעיל בכל סיגריה, הוא חומר ממכר ובעקבות כך על אף שהוא אינו נחוץ לגוף, ברגע שמפסיקים לספק אותו הגוף מראה סימנים של מצוקה בחסרונו. סימנים אלה נקראים תסמיני גמילה.

תופעות הגמילה מעישון:

כאשר אנו מתחלים תהליך גמילה, אנחנו מלמדים את הגוף להתמודד ללא המנה היומית שלו של ניקוטין. תסמיני גמילה מניקוטין יכולים לבוא לידי ביטוי בעייפות, סחרחורות או ערנות יתרה, בחילות ועוד. עליה במשקל מיוחסת לתופעות הגמילה מעישון משום שאדם אשר מפסיק לעשן סיגריות, מוצא תחליף לעיסוק שהסיגריות הביאו לפיו באוכל וכמו-כן, חלק מהתסמיני גמילה הוא עליית התיאבון.

תסמיני גמילה בעלי אופי פסיכולוגי:

חלק נרחב מתופעות הגמילה מעישון הם הצורך הפסיכולוגי שאנו מרגישים. אנחנו מקשרים הרבה אירועים המתרחשים ביום יום ותחושות לסיגריות. לעיתים, לאדם המכור לסיגריות קשה לראות את עצמו מתמודד עם אותם תחושות ומצבים ללא הסיגריה שמתלווה אליהם בטבעיות. תסמיני גמילה נוספים בעלי אופי פסיכולוגי הם עצבות, כעס, תסכול, שינויים קיצוניים במצבי הרוח ועוד.

 

כיצד ניתן להתמודד עם תסמיני גמילה?

קיימות מספר דרכים להתמודדות עם אותם תופעות הגמילה מעישון. בשוק קיימים כיום תחליפים של ניקוטין הבאים בצורה של מדבקה ועוד על מנת לספק לגוף ניקוטין מבלי להכניס לריאות את כל אותם רעלים. דרך נוספת היא הגמילה מעישון ומהצורך בניקוטין על-ידי סדנא לגמילה מעישון.

אלן קאר – הדרך הקלה להפסיק לעשן ללא תסמיני הגמילה:

שיטת הגמילה מעישון שפיתח אלן קאר נותנת מענה לצורך הפסיכולוגי של הגוף בסיגריות אשר הוא אחראי במידה גדולה יותר להתמכרות שלנו. אנחנו באלן קאר נעמוד לצידך לכל אורך הגמילה בכדי להבטיח גמילה מלאה מעישון ללא תסמינים.