תופעות לוואי של הפסקת עישון

תופעות לוואי של הפסקת עישון

הפסקת עישון

הינו תהליך בו מנקים את הגוף מניקוטין, ומלמדים אותו כיצד להתמודד בלעדיו. תהליך גמילה מעישון, כמו בכל תהליך גמילה, מביא עימו מספר תופעות לוואי כאשר ניתן להימנע כמעט לחלוטין מכל אותן תופעות לוואי ע"י הבנה של תהליך ההתמכרות ואופן ההשתחררות ממנו. רוב התופעות לוואי בהם אנו נתקלים כתוצאה מהפסקת עישון הינם גרורות פסיכולוגיות מתהליך העישון.

גמילה מעישון ותופעות לוואי

תופעות הלוואי שמלוות אדם בתהליךגמילה מעישוןיכולות להיות שונות מאדם לאדם אך הם סובבות סביב הצורך הנפשי והפיזי של הגוף בניקוטין. התמודדות בהצלחה עם תופעות אלו טמון בתודעת המעשן. הבאה לתודעה של אותם אלמנטים פסיכולוגיים שמובילים אותנו לעישון סיגריות והבנתם, עוזר לנו להפנים כי תהליך הגמילה הוא אפשרי ותופעות לוואי הינם זמניות.

אלן קאר – הדרך הקלה להפסיק לעשן

שיטתנו דוגלת בכך שהסיבות הטמונות בעישון הן גופניות ונפשיות כאחד. אך הפסקת עישון גמילה מניקוטין כרוכים בהבנת הסיבות הפסיכולוגיות המובילות אותנו שוב ושוב לעישון סיגריות. תופעות לוואי הינם חלק בלתי נפרד מגמילה מעישון כאשר משתמשים בשיטות המבוססות על כח רצון, בדומה לתהליכי גמילה מחומרים אחרים.

אך במקרה שלנו ניתן להימנע לחלוטין מתופעות לוואי מכיוון שרובם נמצאות ברובד הפסיכולוגי ולא הפיזי. שיטת אלן קאר לגמילה מעישון שמה דגש על הבנת מנגנון ההתמכרות לסיגריות ומהם הסיבות אשר גורמות לנו לרצות לעשן סיגריות.

מטרתה של שיטת אלן קאר היא גמילה מעישון באופן מיידי, ללא תופעות לוואי או עלייה במשקל, יישום השיטה מבוסס על סדנה חד פעמית ומפגשי חיזוק נוספים עפ"י הצורך.