שיטת אלן קאר להפסקת עישון – סרטון מידע באנגלית

רובין היילי, מנהל רשת מרפאות אלן קאר בבריטניה וברחבי העולם:

הייתי רוצה להקדיש מספר דקות לחשיפת מידע על השיטה הקלה להפסקת עישון של אלן קאר, אשר הפכה לידועה בעולם, בשל הצלחתה הפנומנאלית בסיוע בגמילה מעישון. אנחנו מספקים תמיכה קבוצתית ופגישות אחד על אחד למספר הולך וגדל של מעשנים-נגמלים. יתכן גם, כי יעניין אתכם לדעת שאינספור רופאים ורופאי שיניים מפנים את מטופליהם למרפאות אלן קאר. אנחנו הופכים את תהליך הפסקת העישון לקל ככל האפשר, ורוב הנגמלים אפילו מעידים כי נהנו מתהליך הגמילה עצמו.

רוב המעשנים המגיעים למרפאות אלן קאר, עושים זאת כתוצאה מהמלצה של חברים, מכרים, קרובים ושותפים לעבודה, אשר חוו את הצלחת השיטה בעצמם. למרות ההמלצות החמות, מטופלים רבים מגיעים כשבליבם חששות הנוגעים לפגישה ולתוצאות התהליך. הצוות והתרפיסטים שלנו מיומנים בהפגת חששות, לפני המפגש ובמהלכו. כל מטופל ממלא טופס שאלון קצר, הכוללת את היסטוריית העישון שלו ונקודות נוספות שברצונו להדגיש. טופס זה מאפשר לתרפיסטים המיומנים שלנו לתקשר אינדיווידואלית עם כל מטופל, ולענות במהלך המפגש לנקודות הספציפיות המטרידות אותו. מטופלינו מגיעים מכל קשת הגילאים והרקעים השונים - מנהלים בכירים, אנשי צווארון כחול, פוליטיקאים, פרופסורים, סטודנטים, רופאים, אחיות, שחקנים, עקרות בית, גמלאים ועוד... אבל לכולם, ישנו דבר אחד המשותף להם - הם כולם רוצים להפסיק לעשן, והשיטה שלנו מתאימה לכל אחד מהם!

התרפיסטים של אלן קאר עושים שימוש בהכשרתם ובניסיונם כדי לפנות לחששות הספציפיים של כל אחד מהמטופלים במהלך המפגש הקבוצתי. עם זאת, בעיקר כאשר מדובר בסלבס, המטופל יעדיף פגישת אחד על אחד, וגם אופציה זו עומדת לרשותכם בנסיבות מיוחדות.

אנחנו מעודדים את כל אחד מהעוברים את המפגש להמשיך ולעשן כרגיל, עד הרגע בו הוא עצמו יחוש כי הוא מוכן להפסיק. זוהי הסיבה לכך שבמהלך המפגש קבועות הפסקות עישון מוגדרות. שיאו של המפגש מתרחש, כאשר המטופלים חשים כי הם יכולים להפסיק לעשן, ואז, הם זורקים את הסיגריות והמצתים שלהם, שכעת, כבר אין להם צורך בהם. סיומו של המפגש הוא ב-20 דקות של רגיעה, במהלכן, המטופלים חשים רגועים, עוצמים את עיניהם ומקשיבים לקולו המרגיע של המנחה. מדובר בתהליך מרגיע, פשוט וקל, שמטרתו לאפשר למטופל לעזוב את מרפאת אלן קאר במצב רוח אופטימי, כשהוא בטוח ביכולתו להתמיד בהחלטה להיגמל מעישון.

כל מטופל מקבל את פרטי הקשר של המרפאה, במידה ויזדקק לחיזוקים או לתמיכה לאחר המפגש. רוב המעשנים מצליחים להיגמל מעישון לאחר פגישה אחת בת כשש שעות, אבל, המרפאות שלנו מספקות גם מפגשי חיזוק חינמיים למעט המטופלים שנזקקים להם.

מעבר ליתרון המשתמע של הפסקת העישון, לשיטת אלן קאר יתרון על שיטות אחרות להפסקת עישון, בשל היחס האישי והמפגש הבלתי אמצעי עם המטופל. לדוגמה, אינכם יכולים לשאול ספר או DVD, למשל, את השאלות המטרידות אתכם. לכל היותר, אתם יכולים לשלוח את השאלות לסופר או למציג, אבל אז, האפקט המיידי מאבד את המומנטום שלו.

כתבות נוספות