נזקי העישון

נזקי העישון

נזקים מעישון סיגריות

נזקי העישון הינם רבים ומגוונים. כיום אין כל ספק בדבר הנזק הכבד שמסב העישון לבריאותם של גברים, נשים בני נוער וילדים קטנים עישון סיגריות חושף את המעשן עצמו ואת הסביבה שלו לסכנות הטמונות בחומרים המצויים בעשן הסיגריות. נזקי העישון הם רבים ומגוונים, החל ממחלות לב, מחלות בכלי הדם סרטן ועוד. חלפו להם כבר כשלושים שנה מאז המחקר הראשון אשר הצביע על נזקי הסיגריות כגורם תמותה בקרב המעשנים ולמרות המודעות ההולכת וגוברת בקרב האוכלוסייה עדיין אחוז לא מבוטל ממנה מעשן סיגריות מדיי יום.

נזקי הסיגריות בקרב המעשנים

נזקי העישון הבולטים ביותר נגרמים כתוצאה מחומרים מסוכנים אשר נכנסים לגופנו בכל שאיפה. הסיגריות עצמן מכילות פרט לטבק עוד מאות חומרים נוספים, חלקם מסרטנים, אשר שוקעים בריאות שלנו. נזקי העישון באים לידי ביטוי גם בתלות הפסיכולוגית שנוצרת על ידי הסיגריות. מעשנים רבים מקשרים בין מצבים בחייהם לעישון סיגריות ורבים מהם לא מצליחים לראות את עצמם מתמודדים עם מצבים מסוימים ללא הסיגריות.

נזקי העישון הפאסיבי

אדם אשר נמצא בקרבת מעשן נחשף גם הוא לעשן הסיגריות. המעשן הפאסיבי נושם את העשן הנפלט מהסיגריה ומריאות המעשן והוא בעצמו נחשף לנזקי העישון. יתרה מזו, במקרה של המעשן הפאסיבי העשן נכנס לריאות ללא הפרדה של פילטר.

אלן קאר – הדרך הקלה להפסיק לעשן ולהילחם בנזקי העישון

נזקי העישון הנגרמים לגוף שלנו הם סיבה טובה מאוד לחשוב על להפסיק לעשן. רבים מהמעשנים חוששים להתחיל תהליך של גמילה מעישון משום שבין היתר הם לא מצליחים לראות את עצמם מתמודדים עם מצבי לחץ ללא סיגריות. שיטת אלן קאר לגמילה מעישון בנויה כך שהמעשן יכיר את כל אותם פחדים המונעים ממנו להשתחרר מהסיגריות וילמד כיצד להתמודד עימם ללא הסיגריות. באמצעות סדנת הגמילה כל מעשן מקבל את מלוא התמיכה הדרושה על מנת לסייע לו לעבור את תהליך הגמילה במלואו.

כתבות נוספות