מעשנים לשעבר מספרים על שיטת אלן קאר

מעשנים רבים מרגישים שהעישון הוא חלק בלתי נפרד מחייהם ומשגרת היום-יום שלהם. הם מתקשים לדמיין את חייהם ללא העישון, ומתקשים להשתחרר מהתלות בו. אך למעשה, הפסקת עישון אינה חייבת להיות תהליך ארוך וקשה. עבור המשתתפים בסדנה הייחודית של אלן קאר, מדובר בפריצת דרך. כפי שמעידים המשתתפים הבאים, מי שבאמת רוצה להפסיק לעשן, יכול לעשות זאת בקלות באמצעות השיטה של אלן קאר. חלק גדול מהמשתתפים בסדנה עברו מעין הארה. פתאום הצליחו להבין את התלות שלהם בחומר הממכר, ולאור ההבנה הזאת, השחרור מהסיגריות היה קל הרבה יותר.  

עידן,  שעישן חפיסה ביום במשך 11 שנים אומר:

"מה שעברתי באלן קאר לא שמעתי בשום מקום אחר זה פתח לי את הראש".חגית, שעישנה חפיסה וחצי ביום מחזקת את דבריו:"אני פשוט החלטתי. הבנתי את מה שאני צריכה לעשות, נגמלתי. אני פשוט מאושרת ונקייה".

גם אבי, שעישן חפיסה ביום במשך 15 שנים מסכים עם דברים אלו:

"אני פשוט הפסקתי לעשן באותו היום. היום בו נגמרה הציניות בחיי".

אראלה, שעישנה חצי חפיסה ביום במשך 34 שנים מתייחסת להפסקת העישון  ואומרת גם היא כי אין מדובר בהכרח בהתמודדות קשה:

"הפסקת העישון אצלי הייתה כל כך קלה ונעימה ומהירה. כל התהליך היה בנוי על יחסי אמון כל כך יפים".

את דבריה מחזקים דבריו שלנמרוד, שעישן חצי חפיסה ביום במשך 18 שנה:

"הלכתי עם עוד ארבעה חברים וכולנו הפסקנו לעשן". בסיום הסדנה העידו רבים מהמשתתפים כי כעת, הם אינם חשים אפילו בצורך קטן לעשן.

יפעת, שנהגה לעשן חפיסה ביום אומרת:

"אם לפני זה הייתי רואה את זה וזה עשה לי תחושה של גירוי אפילו, כי זה היה נראה לי מגניב, כי זה היה נראה לי משהו שמקנה לך איזשהו ביטחון, אז היום זה פשוט נראה לי מיותר".

גם ניצן, שהיה מעשן שתי חפיסות ביום במשך 35 שנה אומר:

"אני הפסקתי לעשן ולא חסרה לי סיגריה אחרי האוכל, לא חסרה לי סיגריה אחרי קפה. אני הפסקתי לעשן זה פשוט נס בשבילי".

ליגל, שעישנה חפיסה ביום במשך תשע שנים מוסיפה:

"אין לי מלחמה עם עצמי. זה הרגשה של חופש. אלן קאר זה עזרה גדולה לאנשים שרוצים להפסיק לעשן". לגמילה. בשיטת אלן קאר יתרון נוסף, משתתפי הסדנה מעידים כי כעת אינם חשים כלל בפיתוי לעשן גם כאשר נמצאים בסביבת מעשנים.

דניאלה, שעישנה חפיסה ביום, במשך 29 שנים אומרת:

"אנשים מעשנים לידי...לצידי... וזה לא מפריע לי בכלל, הייתי אומרת שזה קל כמו לנשום". למעשה, הפסקת העישון הופכת כמעט למובנת מאליה, והעישון עצמו הופך להיות מעין אירוע נשכח בעבר.

כפי שאומר אביעד, שהיה מעשן שתי חפיסות ביום במשך 26 שנים:

"אני לא סופר כמה זמן עבר, אני מבחינתי לא עישנתי. אין פה מקום להתלבטות". בסופו של דבר, כאשר שואלים את משתתפי הסדנה כיצד הם מרגישים היום, תשובותיהם אינן מותירות מקום לספק.

לימור, שעישנה חפיסה ביום במשך 17 שנים מצהירה כי:

"שום דבר בחיים שלי לא גרם לי להרגיש טוב כמו שאלן קאר גרם לי להרגיש טוב".

און, שעישן חפיסה ביום במשך 12 שנים אומר:

"אלן קאר זה היה סוג של כרטיס כניסה לחיים החופשיים שלי".

כל משתתפי הכתבה נגמלו בזכות השיטה הייחודית של אלן קאר, לכן, אל תהססו. פנו עוד היום ב-6609* או השאירו את פרטיכם בטופס צור קשר ותזכו בחיים חדשים ובריאים.