מה ההבדל בין הספר של אלן קאר לבין הסדנה?

אנשים שמכורים לסיגריות עוברים לא מעט שלבים עד שהם מוכנים להתחיל לחשוב על הפסקת עישון, ואצל כל אחד מאיתנו משך הזמן עד קבלת ההחלטה הזאת יכול להיות שונה. אם גם אתם, כמו רבים אחרים, לא יכולים יותר לסבול את הריח, את הנזק שאתם גורמים לעצמכם ואת המחיר הכבד שאתם משלמים על הסיגריות, כדאי שתדעו שאתם במצב טוב. השלב הראשון והחשוב ביותר בדרך להפסקת העישון הוא ההחלטה שהפעם אתם רוצים לעשות זאת אחת ולתמיד. לאחר מכן יהיה עליכם לבחור את הדרך המתאימה לכם ביותר וכפי שאתם יכולים לתאר לעצמכם, יש לא מעט שיטות ואופציות שעומדות בפניכם. אפשרות טובה היא לקרוא את הספר המוכר של אלן קאר "הדרך הקלה להפסיק לעשן" אך האפשרות המוצלחת ביותר היא להירשם גם לסדנה.

מעיוני למעשי

אם גם אתם תוהים מה ההבדל בין הספר של אלן קאר לבין הסדנה, כדאי שתדעו שמדובר לא על שני דברים שונים לחלוטין כי אם על דברים משלימים. רוב האנשים שמגיעים לסדנה קראו מראש את הספר, ניסו להפסיק לבד ואפילו הצליחו לתקופה מסוימת. עם זאת, רבים חזרו לעשן או לא הצליחו באמת לכבות את הסיגריה האחרונה וזה מה שהוביל אותם להירשם לסדנה. ההבדל המהותי בין הספר ובין הסדנה נעוץ בכך שבסדנה אתם באים במגע עם אנשים אחרים, מה שמחייב אתכם לפקוח את העיניים ולקבל החלטות. בסדנה הופכים את הספר למציאות וחווים אותו, בין אם זה על ידי שיחות, התחייבויות שונות או אפילו התמודדות עם תת המודע שלנו. עצם העובדה שבסדנה אתם עוברים את הפסקת העישון עם אנשים נוספים שסובלים מאותו הקושי שמכביד גם עליכם, הופכת אותה לכל כך יעילה ומומלצת. הגיע הזמן שכולנו נבין: דחיית הפסקת עישון לא באמת תקל על המצב או תעלים את הבעיה ולכן עדיף להתחיל להתמודד עם הדברים עוד היום.

ייעוץ לכל אורך הדרך

עוד הבדל מהותי שניתן לראות בין הספר של אלן קאר לבין הסדנה, הוא העובדה שבסדנה יש מדריכים שיהיו זמינים עבורכם בכל עת. לכן, אפילו אם אחרי המפגש תתחילו להרגיש את הקושי ולא תדעו איך להתמודד איתו, תמיד יהיה מי שיענה לכם ויוכל לתת לכם כתף. אנשים רבים שכבר לקחו חלק בסדנה מעידים על כך שעצם העובדה שהמדריכים המקצועיים והמנוסים זמינים תמיד, מקלה מאוד על כל התהליך. לכן, אם אתם רוצים להצליח להיגמל מהסיגריות אחת ולתמיד, כדאי שתירשמו עוד היום לסדנה כזאת. אין לכם מה להפסיד ויש לכם הרבה מה להרוויח: את הבריאות ואת החופש שלכם, אז למה שלא תעשו זאת כבר עכשיו?

כתבות נוספות