מהן תופעות הלוואי למי שמפסיק לעשן?

מהן תופעות הלוואי למי שמפסיק לעשן

הפסקת עישון היא מסוג אותם הנושאים שאופפים אותם מיתוסים רבים אשר רובם כשמם הם, רק מיתוסים.

אז מי מבניכם אשר חושש שגמילה מהעישון תביא עימה גם השמנה, עצבנות, אולי אפילו דיכאון, אתם לא לבד! רבים הם אלו שמפחדים מהרגע שאחרי הסיגריה האחרונה, אבל הרשו לנו לעשות לכם סדר בדברים.

את תופעות הלוואי מהגמילה ניתן לחלק לשלוש קטגוריות, אשר רובן ככולן מושפעות מהדרך בה הפסקתם לעשן.

התנקות הגוף

בימים הראשונים לאחר הפסקת העישון, המעשן לשעבר עלול לחוש מעט עייפות, ליחה ושיעולים אשר מגיעים בעקבות התנקות הגוף מנזקי הסיגריות. כל אלו הן תופעות טבעיות אשר עוברות בעצמן כעבור ימים ספורים.

עיכול

תחת קטגוריה זו ניתן למצוא תופעות כגון: השמנה, עצירות וכאבי בטן. תופעת העצירות וכאבי הבטן מתרחשת לעיתים רחוקות וניתן למנוע אותן באמצעות תזונה נכונה. העלייה במשקל שעליה מדווחים אנשים שנגמלו מסיגריות בשיטות השונות, אינה נובעת מבעיה של חילוף חומרים אלא מהבנה לא נכונה של מקור ההתמכרות ואופן טיפול לא נכון, ועל כן היא אינה הכרחית.

מדוע אם כן היא מתרחשת?

תופעת ההשמנה קשורה ישירות לאופן שבו הנגמל הפסיק לעשן. בעידן שבו רוב השיטות מטפחות את "כוח הרצון" כגורם המרכזי להפסקת העישון - רבים הם האנשים שמרגישים את הצורך לפצות על הויתור שעשו בחייהם. אז כיצד הם מפצים? "אוכל תנחומים" – אין הכוונה לפירות וירקות אלא לשוקולדים, אוכל עתיר שומנים, עוגות ושאר מאכלים שהדיאטה יפה להם...

אז מה עושים?

הגמילה מהסיגריות חייבת להיות ממקום אמיתי, מרצון מנטאלי ולא מתחושה של ויתור אלא מתחושה של שחרור. רק כך - כאשר אין תחושת חסך, אין צורך למלא את החלל באוכל.

תופעות פסיכוסומטיות

תופעות כמו עצבנות, חוסר שקט, דיכאון, תסכול, מועקות ורעד אינן קשורות כלל לגמילה מהניקוטין. גם בתופעות אלו הכל תלוי במצב המנטלי של הנגמל. אם הגמילה מעישון נעשית מתוך הקרבה, מן הסתם שהנגמל יחוש אומלל ויקנא במעשנים אשר מסביבו. אלן קאר מציעים שיטה שונה – גמילה מתוך רצון אמיתי להפסיק לעשן.

איך זה עובד?

באמצעות סדנה בה כל המשתתפים במצב זהה, ניתן להגיע להבנות קוגנטיביות ולשינוי תפיסתי של ממש. כאשר כל זה עטוף במערך תמיכה חזק – אין סיבה שהשינוי לא ימהר להגיע.

לא צריך להחליט שום דבר מראש, רק להגיע לסדנה ולהקשיב – המסקנות שיקח כל אחד מהמשתתפים הן תחילת הדרך לשינוי שכל מעשן רוצה להגיע אליו.

גם אתם רוצים שינוי? קבעו עוד היום שיחת ייעוץ עם המומחים של אלן קאר ותתכוננו לתוצאות!