המלצה על הפסקת עישון בארגונים

חברת טוטאל (TOTAL) הצרפתית עוסקת בתחומים רבים שבהם חשוב במיוחד להקפיד על בטיחות העובדים, על בריאותם ועל רווחתם. חברת טוטאל עוסקת בביו-אנרגיה, בגז ובאנרגיה סולרית, ועל כן מודעת מאוד לסיכונים שהעובדים שלה לוקחים על עצמם ברמה יומיומית על מנת לשרת את לקוחותיהם. בדיוק בגלל זה, החליטה החברה שהיא מעוניינת לצמצם את הסיכונים הללו ולהפוך את הסביבה לבטוחה יותר לעבודה, כלומר לסביבה נקייה ובריאה יותר ללא עישון. פרנסואה קייר, מנהל משאבי האנוש בחברה, מספר על המטרה החשובה הזאת שאותה שמה החברה בראש סדרי העדיפויות שלה. הוא מספר כי השיטה של אלן קאר סייעה למאות עובדים בארגון להיגמל מעישון. פרנסואה קייר ממליץ לכל מקום עבודה, ארגון או אדם פרטי, לפנות לאלן קאר, לשמוע על השיטה ולהסתייע בה.

ספר לנו על הניסיון הראשוני שלך למצוא שיטה מוצלחת להפסקת העישון בחברה

כאשר החלטנו להפוך לחברה נקייה מעישון ניסינו מספר שיטות רפואיות, והתברר כי אחוז ההצלחה שלהן נמוך מאוד. לא היינו מרוצים מהנתונים הללו וחיפשנו אחר שיטה אחר שבעזרתה ניתן יהיה לעודד את הגמילה מעישון בקרב עובדינו.

אז ההתחלה הייתה לא פשוטה והשיטות הרגילות לא עבדו. מה עשיתם הלאה?

התלבטנו כיצד להמשיך, ושקלנו אפשרויות שונות. הובאו לידיעתנו מספר שיטות לגמילה מעישון, כולל השיטה של אלן קאר שהופיע בערב אחד באחד מערוצי הטלוויזיה. מנהל הרפואה הראשי שלנו החליט לנסות והשתתף בסדנה של אלן קאר. הוא חזר חדור התלהבות  ואמר לנו :"נראה שזה עובד בואו ננסה".

אז ניסיתם. ומה היו התוצאות?

היינו מאוד מאוד מרוצים מהתוצאות שהתקבלו. בסופו של דבר, התוצאה היא שמתוך 350 אנשים שהשתתפו בסדנה, 200 עובדים הפסיקו את העישון לגמרי, וחלק עדיין ממשיכים את התהליך. מבחינת התוצאות  - את המטרה שלנו הישגנו. העלנו את מודעות העובדים ליתרונות שבהפסקת העישון וחלקם הגדול אכן ויתר על מנהג זה. אני חושב שעיקר השינוי הוא שינוי קוגניטיבי שעושה האדם עצמו. כלומר זה שינוי בחשיבה הבסיסית של האדם, ולכן אולי ברגע שהמעשן עובר את השינוי הזה, קל לו יותר לוותר הסיגריות.

אתה מרוצה מהתוצאות?

בוודאי. זה החלק המרכזי. בכל הנוגע לאלה שהפסיקו לעשן – חברת טוטאל שבעת רצון מאוד מהתוצאות. בזכות השיטה של אלן קאר הפכנו להיות חברה נקייה מעישון, חברה בריאה יותר שדואגת לשמור על העובדים שלה ועל סביבת העבודה שלהם. מטרה זו הושגה בלי דרמות ובלי אירועים מיוחדים.

האם היית ממליץ על השיטה של אלן קאר?

כן. אני ממליץ על שיטת אלן קאר בלב שלם. כל העובדים שלנו היו מרוצים מאוד מהתהליך וזה מה שחשוב. תם ונשלם. אני מציע לכל אחד, בין אם מדובר בארגון ובין אם מדובר באדם פרטי להצטרף לאלן קאר מנהלים ארגון ורוצים לגרום לעובדים להפסיק לעשן? רוצה להפסיק לעשן בעצמך?

כל שיש לעשות זה לחייג 6609* או להשאיר את פרטיך ויועץ מקצועי לגמילה מעישון יצור עמך קשר.  

כתבות נוספות