איך מפסיקים לעשן ב 6 שעות? סרטון הסבר על הסדנה

הפסקת עישון לא חייבת להיות תהליך קשה וארוך. דמיאן, מנחה בסדנה של אלן קאר, מספר על המתרחש בסמינר אלן קאר, ועל השיטה עצמה. בתחילת הדברים, הוא מספר על עצמו:  "אני התחלתי לעשן בגיל תשע והמשכתי לעשן כמעט 30 שנה. לפני שהפסקתי לעשן הייתי מעשן בין שתיים וחצי חפיסות ביום ועד שלוש חפיסות ליום. כמו מעשנים רבים, ניסיתי את כל השיטות להפסקת עישון, אבל אף אחת  מהן לא סייעה לי להפסיק לעשן אפילו ליום אחד." דמיאן מתאר כיצד ההחלטה שלו להשתתף בסמינר של אלן קאר שינתה את חייו: "בתוך חמש שעות, הסיגריה הפכה מהדבר המרכזי בחיים שלי למשהו שאינו רלוונטי כלל." הוא מוסיף כי כעת יש לו את הזכות לסייע לאחרים לעבור את השינוי הדרמטי והמדהים הזה.  

מה קורה בעצם בסמינר של אלן קאר? 

העבודה בסמינר נעשית בקבוצות קטנות שבהן יש בין 15 ל-25 משתתפים כשהסמינר מתחלק לשני חלקים. בחלק הראשון מוצעת גישה שונה ומהפכנית שעונה על השאלה מדוע אנשים מעשנים ומדוע הם מפחדים להפסיק לעשן. בחלק הראשון דנים גם בנושאים נוספים, כמו למשל בנושא כוח רצון, ומשוחחים על האמת בנוגע לניקוטין. בשלב הבא בוחנים את המיתוסים שמעשנים רבים מייחסים לעישון ובוחנים אם הם אכן נכונים. על פי אחד המיתוסים הללו, עישון גורם לתחושת רגיעה. בסמינר בוחנים מיתוס זה, ושואלים: "אם העישון אכן מרגיע, מדוע מעשנים אינם לחוצים פחות מאנשים שאינם מעשנים?" בחלק השני של הסמינר מנסים להבין מדוע מעשנים חושבים שהפסקת עישון היא כל כך קשה וכל כך לא נעימה. בהמשך, מציגים את הדרך הקלה של אלן קאר להפסיק לעשן. המשתתפים יכולים לעשן לכל אורך הסמינר עד לרגע האחרון שבו הם מעשנים את הסיגריה האחרונה. הסמינר מסתיים בעשרים דקות של תרפיית רגיעה. רוב האנשים מסיימים את הסמינר כאנשים לא מעשנים ושמחים והם ממשיכים להיות כאלה גם בהמשך חייהם.

מדוע השיטה הזאת עובדת?

השיטה של אלן קאר היא מאוד פשוטה אבל גם מאוד אפקטיבית, אז מה הסוד? על פי דמיאן, קיימים שלושה הבדלים מרכזים בין השיטה של אלן קאר לבין הפסקת עישון בעזרת כוח הרצון בלבד. ההבדל הראשון הוא שבניגוד לכוח הרצון, השיטה של אלן קאר אינה מתמקדת בסיבות שבגללן יש להפסיק לעשן. ההנחה היא שהמעשנים מודעים בוודאי לסיבות הללו, ואם זה אכן היה מסייע להפסיק לעשן, הרי שמזמן כבר היו מפסיקים. לכן, במקום להתמקד בסיבות שבגללן יש להפסיק לעשן, מתמקדת השיטה בסיבות שבגללן אתם בוחרים לעשן. השיטה של אלן קאר מצליחה גם בשל הפרספקטיבה הייחודית שלה, המערערת על המיתוסים המקובלים הנוגעים לעישון. אלן קאר מדגים כיצד וויתור על עישון אינו אלא ויתור על אשליה או על אמונה שהמעשן אימץ בעבר. הסיבה השלישית להצלחת השיטה נובעת מכך שהפסקת העישון מובנת לא כוויתור על חבר אלא כחיסול של אויב. באמצעות התהליך הזה מעשנים נפטרים מהרצון לעשן, וכמובן ללא הרצון לעשן, אין צורך בכוח רצון שיסייע לא לעשן. שיטה זו סייעה למיליונים של מעשנים לשעבר להפסיק לעשן, וגם אתם יכולים.\

אתם מוזמנים עוד היום לפנות למרכז אלן קאר ל-6609* ולהירשם לסדנה לגמילה מעישון.

כתבות נוספות