דיווח של כתבת טלוויזיה על סדנת אלן קאר

מעשנים רבים משתמשים בתירוצים שונים המאפשרים להם להמשיך לעשן. הם אומרים לעצמם: "אני לא מעשן הרבה בכל מקרה", "אני מעשן רק אחרי ארוחה גדולה", "אני מעשן חברתי", "העישון עוזר לי להתרכז" וכיוצא בזה. יהיה התירוץ אשר יהיה, מי שבוחר להמשיך לעשן הוא למעשה אדם המכור לסם הניקוטין. לכן, לרגל השנה החדשה, מעשנים רבים מחליטים להתחיל בדרך חדשה ומפסיקים לעשן.

בראשון לנובמבר של שנת 1995, כיבתה הכתבת פיונה פלר את הסיגריה האחרונה שלה. היא הצליחה לעשות את זה בזכות שיטתו של אלן קאר, שכמעשן היה צורך כמאה סיגריות ביום.  אלן קאר טען כי הוא גילה את הדרך הקלה להפסיק לעשן, וספרו המתאר דרך זו הפך להיות רב מכר. כעת הצטרפו אלן ופיונה לראיון שעוסק בנושא החשוב הזה.

מראיינת:פיונה, מה שלומך?

פיונה:מצוין. אחרי שמקבלים את החלטה, זה הופך לפשוט עוד יותר ככל שעובר הזמן. אני ממש מרוצה מעצמי.

מראיינת:האם עדיין יש לך מדי פעם חשק לסיגריה?

פיונה:ממש לא. אני חושבת שהרוב המוחץ של החשקים הללו מקורו בראש. אם להיות כנה, היו לי מקרים בודדים מאוד שבהם רציתי לעשן, אך אלו היו מצבים שבהם הייתי בסיטואציה חברתית שכללה מעשנים אחרים. כשאתה נמצא בקרב אנשים שאינם מעשנים, אתה בכלל לא חושב על עישון. אני שמחה מאוד שאני פוגשת כאן את אלן קאר, כי הוא גרם לי להאמין בכך שלעולם לא אעשן עוד.מראיינת:אלן, אתה עישנת החל מגיל 16, והגעת למצב שבו אתה מעשן כמאה סיגריות ביום. ואז, הפסקת לעשן בפתאומיות. איך אתה מסביר את זה?

אלן:  אני לעולם לא באמת רציתי לעשן, אני לא חושב שיש אנשים שממש בוחרים לעשן לכל החיים. אני ניסיתי לעצור בשיטות הרגילות של כוח הרצון ולא הצלחתי, הייתי אומלל כמעשן ואומלל גם כשלא עישנתי. הייתי מושכנע שאני אדם בעל אישיות שמתמכרת בקלות. לבסוף בשל רצף של אירועים אישיים בחיים שלי נתתי לעצמי הזדמנות נוספת להיגמל ולא האמנתי עד כמה שזה היה קל. ידעתי מההתחלה שאני לא אעשן עוד, ומאז לא חשתי כל צורך לעשן.

מראיינת:איך עשית את זה?

אלן:זה היה מאוד פשוט למעשה, אני יודע שמעשנים לא יסכימו איתי. אך אפשר לומר שהכל בראש. באופן כללי - מי שמאמין שהסיגריה מעניקה לו רווח כלשהו, יהיה לו קשה יותר. במקרים האלו אתה מרגיש שמישהו שולל ממך משהו ולכן קשה להיגמל. השיטה שלי אינה מתמקדת בסיבות שבגללן צריך להפסיק לעשן – אנשים מכירים את הסיבות הללו, וזה ההסבר לכישלון של רוב שיטות הגמילה הסטנדרטיות. בשיטה שלי אני מתמקד בסיבות שבגללן אנשים בוחרים לעשן בכל זאת. בסמינר אני מבטל את הצורך ואת החשק לעשן. המעשן מבין שלמעשה החיים שלו טובים הרבה יותר בלי העישון. הוא מבין שהוא לא מוותר על כלום.

מראיינת:פיונה, האם את מרגישה טוב יותר אחרי שהפסקת לעשן?

פיונה:בוודאי! המצב הגופני שלי הרבה יותר טוב והעור שלי נראה נפלא. חוץ מזה, הפסקת העישון הופכת אותך לאדם חופשי; אתה לא תלוי בזמן שבו תוכל לעשן את הסיגריה הבאה שלך.

מראיינת:על קצה המזלג – מהי העצה שאפשר לתת לכל מי שמנסה להיגמל מסיגריות?

אלן: ראשית, אין לחשוב על גמילה כעל וויתור על משהו. צריך פשוט להפנים את זה שאף פעם לא הזדקקת באמת לסיגריות, ועליך להבין שאתה משיג משהו נהדר בכך שאתה מפסיק לעשן. במשך כמה ימים הגוף שלך עוד יחוש את החסך בניקוטין, אבל זה צורך גופני בלבד. אם תתמיד בהחלטה שלא לעשן תרגיש הרבה יותר. במשך כל החיים.

מראיינת: זה נשמע כל כך קל ובאמת כל מי שרוצה להפסיק לעשן ולהתחיל את החיים החדשים שלו כאדם נקי מעישון, מוזמן לפנות לאלן קאר.

התקשרו עכשיו 03-6212525 

כתבות נוספות