6 סיבות מצוינות להפסיק לעשן

סיבות מצוינות להפסיק לעשן

מעשנים רבים שואלים אם עצמם, למה עלי להפסיק לעשן? כאמור, מדובר בשאלה המכשילה כמעט כל ניסיון של הפסקת עישון. לכן אם אתם עדיין מעשנים וזקוקים לסיבות טובות להפסיק, הרי לכם 6 מהן:

תוכלו להגן על בני משפחה וחברים מנזקי העישון

כאשר אתם מעשנים, אינכם פוגעים רק בעצמכם אלא גם בבני המשפחה ובסובבים אתכם אשר חשופים לעשן הסיגריות על בסיס קבוע. עישון פסיבי הוא האחראי לתמותה של עשרות אלפי אנשים מדי שנה, כאשר הראשונים לסבול ממנו הם ילדים. כמו כן, ידוע כי נשים הריוניות שחיות או עובדות עם מעשנים, נמצאות בסיכון גבוה יותר ללידת עובר מת מאשר נשים שלא היו בקשר קבוע עם מעשנים, דבר אשר עלול להצביע על כך שחשיפה לעישון טבק עלולה להזיק גם לתינוקות אשר טרם נולדו.

אף פעם לא מאוחר להפסיק

אל תלכו שבי אחר הנטייה להאמין כי מאוחר מדי עבורכם להפסיק לעשן היות והנזק כבר נעשה. מדובר במיתוס הרחוק מהמציאות, זו עובדה. נתונים רבים מוכיחים כי גמילה מעישון טובה ובריאה לגוף שלכם בכל גיל וגם אנשים אשר הפסיקו עם ההרגל בגיל 50 הקטינו במידה משמעותית את הסיכוי שלהם למות במהלך 15 וחצי השנים הבאות. לכן אומרים: "מוטב מאוחר מאשר אף פעם" ולא בכדי

הגוף שלכם יוכל להתחיל לתקן את עצמו, אם תיגמלו

הגוף שלכם יתחיל לתקן את עצמו כבר בתוך עשר שעות לאחר הסיגריה האחרונה. אתם תתחילו לקבל את הכוח שלכם בחזרה כ-10 ימים לאחר הפסקת עישון וגם את חוש הריח והטעם. כמו כן, קצב הלב ולחץ הדם ירדו כמעט מיד ובתוך שבועות ספורים היכולת שלכם לנשום תשתפר פלאים. למעשה, אתם גם תיראו טוב יותר וצעירים יותר היות ועישון מוביל להזדקנות העור בטרם עת, מכתים את השיניים והציפורניים וגורם לריח רע מהפה. 

אם תפסיקו לעשן תזכו לאריכות ימים

אין דבר שלילי יותר לעשות לגוף שלכם מאשר לעשן, ועוד על בסיס קבוע. זאת היות ועישון גורם לנזק כמעט לכל איבר בגוף. כאשר מפסיקים לעשן מקבלים למעשה הזדמנות נוספות לחיות את החיים. ההנחה היא כי כמחצית מכלל האנשים המעשנים שממשיכים עם ההרגל שלהם ימותו ממחלה שנוצרה בשל העישון, כגון סרטן, מחלות ריאות ומחלות לב.

אתם תתחילו לחסוך כסף

עישון הוא הרגל יקר מאוד וגמילה מעישון יכולה לחסוך לכם כסף רב. המעשן הממוצע מבזבז אלפי שקלים בשנה על עישון טבק. רק חישבו כמה כסף אתם מבזבזים על עישון ביום ואז הכפילו זאת ב- 365. כל זאת עוד מבלי שהוספנו את העלויות של בדיקות רפואיות וביטוח חיים, הגבוהות יותר במידה ניכרת עבור אנשים מעשנים.

אנשים יאהבו אתכם יותר

עישון הוא מנהג הרבה פחות מקובל בימים אלו. בכמעט כל מקומות העבודה חל איסור על עישון, ובעלי בתים ממאנים להשכיר בתים למעשנים בשל עלויות תחזוקה גבוהות וביטוח יקר יותר. כמו כן, במדינות רבות סביב העולם אסור לעשן ברוב המקומות הציבוריים, לרבות בברים ובמסעדות. סקר שנערך בארצות הברית גילה גם כי 81% מהאנשים לא ישכרו אדם מעשן לטפל בילדיהם, 72% לא יפתחו מערכת יחסים עם אדם מעשן ו-39% מאמינים כי רוב האנשים אינם מעריכים אנשים מעשנים.

לסיכום: כאשר הבריאות שלכם עומדת על הפרק, לצד בריאות המשפחה והמצב הכלכלי, איזה עוד סיבה אתם צריכים כדי להחליט על הפסקת עישון? אנחנו מזמינים אתכם לקבל ייעוץ אצלנו באלן קאר, יועצינו ישמחו לסייע לכם!

כתבות נוספות