הדברים שתרוויחו כאשר תפסיקו לעשן

עבור מעשנים רבים, הגמילה מעישון היא תהליך מאתגר המצריך הכנה ותמיכה. גם מי שמעשן "רק" כמה סיגריות ביום מפתח במהרה תלות בסיגריות ולעיתים אף מארגן את חייו מחדש סביב הפסקות העישון, לכן, בתקופה זו ייתכן כי המעשן יחוש בצורך עז לעשן, ויצטרך להיזכר בכל אותן סיבות שהובילו אותו לרצות להפסיק לעשן. אז בזמן זה, במקום לחשוב על הסיגריה, כדאי לנסות לחשוב על כל אותם דברים נפלאים שזכיתם בהם בעקבות הגמילה מסיגריות, ובמאמר הבא נזכיר רק חלק קטן מהם.

מספיקים יותר

מעשנים ותיקים אולי אינם שמים לב לכך, אך העישון גוזל מאתנו זמן יקר מאוד. מספיק שתחשבו על כל הפסקות הסיגריה שאתם לוקחים במהלך היום, וכבר תגלו כי אתם מכלים את אחד המשאבים המרכזיים ביותר שיש לכם (הזמן) על עישון של סיגריות מזיקות. וזה עוד מבלי שהזכרנו את כל אותן השעות המבוזבזות על הליכה לפיצוציות ולחנויות רק כדי לרכוש עוד חפיסת סיגריה. כעת, לאחר שעברתם את תהליך הגמילה בהצלחה, יתברר לכם כי לרשותכם עתודות זמן הרבה יותר גדולות. לשם הדגמה, הנה חישוב פשוט: אם אתם מעשנים לדוגמה חפיסה אחת ביום (20 סיגריות) וכל הפסקת עישון כזאת נמשכת כעשר דקות, הרי באופן מצטבר אתם מבלים 200 דקות ביום על עישון – יותר משלוש שעות ביום. כעת, חשבו על כל הדברים שתספיקו לעשות אחרי שתיגמלו מעישון.

מרוויחים יותר

בואו נודה באמת – עישון הוא לא רק מנהג מזיק, הוא גם יקר מאוד. היום, מחירה של חפיסת סיגריות עשוי להגיע לכ-40 שקלים למותגים הסטנדרטיים, ומחיר זה צפוי להמשיך ולעלות בעתיד. עלייה זו במחירים אינה מקרית – המחוקק מודע היטב לנזקים הבריאותיים שגורמות הסיגריות, ומנסה לעודד את הציבור הרחב להיגמל מעישון. לכן, כאשר אתם משלימים תהליך של גמילה מעישון, כבר תוכלו להיות בטוחים שאתם חוסכים כמה מאות שקלים לפחות מדי חודש. אם אתם נמצאים בעיצומו של תהליך הגמילה, ורוצים לדעת בדיוק כמה אתם חוסכים מדי חודש, תוכלו לעודד את עצמכם באמצעות אפליקציות שונות המודדות בין היתר את החיסכון הכספי שהעניק לכם תהליך הגמילה. אז אומנם מעשנים אינם בהכרח נגמלים בשל סיבות כלכליות, אך אין ספק שהחיסכון הזה הוא בונוס נאה.

בריאים יותר

עברתם סדנא להפסקת עישון וכעת אתם נקיים מסיגריות ומוכנים להתחיל בחייכם החדשים. בוודאי שמתם לב שאחרי תקופת הסתגלות קצרה, הגוף שלכם מתחיל לחזור לעצמו וגם אתם מרגישים חיוניים הרבה יותר. ובאמת, אחר שצולחים את התקופה הראשונית, מתחילים להכיר בכך שהסיבה האמיתית לעצבנות ולכל אותם כאבי ראש וקשיי הריכוז, הן למעשה הסיגריות. העצבנות שחש המעשן אינה נובעת מחיסרון בסיגריות אלא דווקא מהתלות בהן. אחרי שעול העישון יירד מעל הכתפיים שלכם, תגלו כי אתם יכולים לנשום לרווחה והגוף שלכם יהיה הרבה פחות פגיע למחלות שונות. התחזקותו של הגוף תאפשר לכם ליהנות ממנו הרבה יותר ואולי לגלות מחדש פעילויות ספורטיביות שקודם התקשתם לבצע. בהצלחה!

כתבות נוספות