כל מה שתרוויחו כאשר תפסיקו לעשן

הפסקת עישון מלווה לעיתים קרובות בחששות רבים. המעשן הוותיק כבר אימץ את הרגל העישון, והפך אותו לחלק מרכזי בחיים שלו. במקרים מסוימים המעשן אף יתקשה לדמיין את שגרת היום-יום שלו ללא עישון וכך יחליט מראש לוותר על הניסיון להיגמל מסיגריות. זה המקום להזכיר כי חשש זה משינוי הוא טבעי ורגיל לחלוטין, והצעד הראשון להתמודד עימו הוא פיתוח המודעות אליו. שימו לב, בפועל המעשן הוא זה שמחליט איזה כוח הוא נותן לחששות שלו, ואם הוא באמת רוצה להיגמל הוא בדרך כלל יגלה כי היכולות האישיות שלו הן בעלות עוצמה רבה הרבה יותר ממה שהוא שיער. עבור מעשנים הזקוקים למעט חיזוק כדי לעשות את הצעד הראשון הזה, לפניכם סקירה קצרה של מה שתרוויחו אם תפסיקו לעשן.

נושמים חופשי

במאה הקודמת, בטרם נודעו הנזקים הקשים של הרגל העישון, סיגריות היו מוצר הנחשב מועיל וטוב. אלא שמאז כל המחקרים שנערכו בנושא הוכיחו מעבר לצל של ספק כי עישון פוגע בבריאות ומקצר את החיים. מערכת הנשימה שלנו היא הנפגעת העיקרית וגם סיגריות אלקטרוניות התבררו כגורם מזיק הפוגע אנושות בתפקודן של הריאות. אך לשמחתנו, כאשר אנחנו מעניקים לגוף שלנו את ההזדמנות, הוא מסוגל לשקם את עצמו, גם כאשר מדובר במעשנים ותיקים. בשבועיים הראשונים של הגמילה מעישון הריאות מתחילות להתנקות, וכמה חודשים אחרי הפסקת העישון כבר תוכלו לנשום עמוק ובקלות. כך תוכלו לפטור את עצמכם גם מהשיעולים של הבוקר, ותפתחו את היום בתחושה חיונית הרבה יותר. אם אתם עוסקים בספורט תגלו גם כי כעת הפעילות הגופנית קלה לכם הרבה יותר, והביצועים שלכם ישתפרו בהדרגה.

משתחררים מהתלות בעישון

אף אחד מאתנו לא אוהב להיות תלוי בדבר מה. כאשר אנחנו מפתחים תלות במשהו אנחנו בדרך כלל מוגבלים ביכולת שלנו לפעול ולממש את רצוננו. העישון הוא אחד המקרים המובהקים ביותר להתפתחותה של תלות. מבחינה פיזית, הגוף שלנו מתרגל לקבל את מנת הסם שלו וכך כאשר אנחנו לא מעשנים אנחנו נחוש בחוסר הזה ונרגיש עצבנות וכאבי ראש. התלות שהמעשן מפתח בסיגריות היא גם נפשית ובמשך הזמן הוא מתכנן את סדר היום שלו כך שיאפשר לו לקחת הפסקת עישון כאשר הוא חש צורך. ההזדקקות הזאת לסיגריות היא שמובילה מעשנים רבים להתחיל תהליך של גמילה מעישון, ורבים מהם בוחרים סדנה להפסקת עישון שתאפשר להם להשלים את התהליך במהירות ובקלות. בסיום הגמילה, המעשן לשעבר יגלה כי כעת יש בידו זמן רב שהתפנה וכוחות מחודשים לעסוק במה שמעניין אותו.

חוסכים כסף

גמילה מעישון מועילה לא רק לגוף ולנפש, היא מטיבה גם עם הכיס. כל מעשן קבוע שיבדוק את עצמו, יגלה כי מדי חודש הוא מוציא סכומים בלתי מבוטלים על סיגריות. סכום זה שהאדם מבזבז על העישון אף עולה במשך השנים, ולא רק בשל מיסי הקנייה המאמירים. ככל שחולף הזמן המעשן צורך יותר ויותר סיגריות וכך נאלץ להוציא סכומים הולכים וגדלים על ההתמכרות. לעומת זאת, כאשר מחליטים להיגמל מסיגריות זוכים בחיסכון נאה בהחלט, ואת הכסף הזה תוכלו להשקיע כראות עיניכם. זו יכולה להיות ארוחה טובה עם המשפחה, סכום ששומרים בצד לטיול מתוכנן או סתם מתנה שאתם קונים לעצמכם. בכסף הזה תוכלו לעשות מה שתרצו, אך המתנה הגדולה ביותר שקיבלתם הוא ההשתחררות שלכם מהסיגריות. בהצלחה!