כיצד גורמים לבן משפחה להגיע לסדנת עישון

כיצד גורמים לבן משפחה להגיע לסדנת עישון

כמעט כל אחד מאתנו מכיר אדם קרוב או בן משפחה הדבק במנהג העישון. גם אנחנו וגם הוא מודעים לכך שהעישון פוגע בבריאותו ומזיק לאיכות חייו. אך כיצד ניתן לסייע לו ולעודד אותו להגיע לסדנה של אלן קאר? להלן מדריך קצר.

בלי הפחדות

מעשנים רבים חוששים מתהליך של גמילה מעישון משום שהם פוחדים כי הדבר יהיה כרוך במסע של הפחדות ואזהרות מעיקות. בעבר נזקי העישון היו אולי בלתי ידועים, אך כיום אין כבר כל ספק בדבר הנזקים שהעישון גורם לטווח קצר ולטווח ארוך כאחד. על כן, מי שבוחר לעשן, מודע היטב לכל הנזקים הללו, והוא מחליט בכל זאת לעשן בשל התלות בחומרים הממכרים ובשל סיבות פסיכולוגיות אחרות. לכן, אין טעם להזכיר למעשן שוב ושוב את הנזקים שיש בעישון, וגם בסדנה של אלן קאר אין זה המוקד העיקרי. מי שרוצה לעודד אדם קרוב או בן משפחה להגיע לסדנה יכול קודם כל להרגיע אותו  - לא תשמעו כאן סיפורי זוועה שמטרתם לזעזע אתכם ולגרום לכם להפסיק לעשן.

ללא תופעות לוואי

אם תשאלו את קרוב המשפחה, תגלו בוודאי שבעברו ניסה להיגמל כבר מספר פעמים מעישון. למעשה, כמעט כל מעשן מעוניין להיגמל מעישון, אך מתקשה בשל תופעות הלוואי שלעתים כרוכות בכך. מי שבוחר בשיטות כגון גמילה מעישון באמצעות כוח הרצון או הפסקת עישון דרך שימוש בעזרים כגון מדבקות ניקוטין או סיגריה אלקטרונית, יגלה כי הוא אכן סובל פעמים רבות מתופעות לוואי. בין תופעות אלו עלולה להיות תחושת עצבנות, חוסר סבלנות קושי בריכוז או סתם חשק לעשן סיגריה. אך בניגוד לכל שיטות אלו, כמעט כל מי שמגיע לסדנה של אלן קאר יעזוב אותה תוך שעות ספורות כשהחשק לעשן את הסיגריה הבאה פשוט נעלם. השיטה הייחודית של הסדנה מאפשרת הפסקה מהירה וקלה של העישון והיא כמעט שאינה כרוכה בתופעות לוואי. ניתן גם להרגיע את קרוב המשפחה ולספר לו שבמהלך הסדנה ניתן לעשן סיגריות, אך סביר להניח שבסוף הסדנה כבר לא יהיה לו צורך בהן.

רשת תמיכה

אף על פי שמדובר בשיטה שקיימת כבר כמה שנים טובות, ושהוכיחה את עצמה בכל העולם, מעשנים רבים עדיין חוששים. הסדנה נמשכת לרוב מספר שעות בלבד, ויש מי שדואג שאין מדובר בזמן מספק על מנת להיגמל מעישון. גם במקרה הזה, אפשר להיות רגועים; אחוזי ההצלחה של הסדנה הם למעלה מ-90%* וסביר להניח שאם בן המשפחה כבר הגיע לסדנה, הוא ייצא ממנה כ"מעשן לשעבר" מאושר ושמח בחלקו. מי שזקוק לכך, יכול כמובן להגיע למפגשים נוספים ולסדנאות חיזוק שיסייעו בגמילה מסיגריות.

למה לחכות?

פעמים רבות, כאשר אנחנו נדרשים להשלים משימה או לבצע מטלה מעיקה, אנו נוטים לדחות את זמן הטיפול בה. אך כשמדובר בגמילה מעישון – למה לחכות? ככל שהפסקת העישון נעשית מוקדם יותר, כך הגוף ממהר להתחיל בתהליך השיקום שלו, ומחזיר לעצמו את כוחו.

לכן, אם בן המשפחה שלכם עוד לא מכיר את המספר, תפנו אותו ל03-6212525 או 6609* ותכירו לו את הרשת הבינלאומית לשחרור מהתמכרויות . הוא עוד יודה לכם.          

*הנתון מתייחס ללקוחות במסלול החזר כספי