אפליקציות שיכולות לסייע בהפסקה מעישון

אפליקציות להפסקת מעישון

כאשר האדם מעשן את הסיגריה הראשונה שלו, הוא אינו יכול לשער ברוחו עד כמה יתמכר לחומרים המזיקים שבה. יש מי שאומר לעצמו "אני מעשן רק מדי פעם" ויש מי שאומר "אני יכול להפסיק מתי שארצה", אך המציאות מספרת סיפור אחר. במציאות, הסיגריות מכילות את אחד החומרים הממכרים והמזיקים ביותר – הניקוטין. גוף האדם הופך להיות תלוי ברעל הזה, ולכן לעיתים הגמילה מסיגריות הופכת להיות תהליך לא פשוט. כדי להקל את הפסקת העישון, נוצרו אפליקציות שונות, ומעשנים רבים נעזרים בהן כדי לשחרר את עצמם מהצורך לעשן. חלק מהאפליקציות הללו יוצגו במאמר הבא.

Quit Tracker: Stop Smoking

אפליקציה זו שמה לה למטרה לעודד הפסקת עישון באמצעות שני דברים מרכזיים בחיים שלנו – הבריאות שלנו והכיס שלנו. היא מעדכנת אותנו בכמה הצלחנו להאריך את חיינו בזכות הגמילה, וכמה כסף הצלחנו לחסוך בזכות זה שאנחנו לא מעשנים. אך מעבר לכך, האפליקציה נותנת סיבות נוספות להתעודד – למשל, האפליקציה מזכירה לכם שכעת, אחרי 24 שעות ללא עישון, הורדתם את הסיכוי להתקף לב. היא גם מציינת בפניכם עד כמה הצלחתם להוריד את לחץ הדם שלכם ואפילו כמה נעליים תוכלו לקנות כעת בכסף שחסכתם. כדי לסייע למעשנים בתהליך, האפליקציה כוללת גם אפשרות לנהל יומן שבו תוכלו להביע את הרגשות, את הקושי וגם את רגעי ההצלחה.

Quitnow

זוהי אחת האפליקציות הפופולריות לגמילה מעישון, והיא זוכה לביקורות טובות מאוד בקרב המשתמשים. היא מאפשרת לבחון באופן ויזואלי את ההתקדמות שלכם, ומציגה בפניכם נתונים מעודדים כגון: כמה כסף חסכתם בזכות הגמילה, כמה זמן התפנה לכם כעת וכמה זמן אתם נקיים מניקוטין. מעבר לכך, האפליקציה מאפשרת לכם להרכיב פרופיל אישי שלכם ואף ליצור קשר עם נגמלים אחרים וכך לזכות בטיפים ובתמיכה בעת הצורך. משתמשים באפליקציה מגלים לעיתים עד כמה התמיכה חשובה להם, ובהמשך מחליטים להיעזר גם בפתרון נוספים כגון סדנאות גמילה מעישון או טיפול קבוצתי. החדשות המצוינות הן שאפליקציה זו תומכת לא רק בשפות נפוצות כגון אנגלית או צרפתית, אלא היא זמינה גם בעברית.

Stop Smoking in 60 Minutes

הפסקת עישון לא בהכרח חייבת להיות עניין קשה, וזה בדיוק מה שמנסה האפליקציה של אלן קאר להוכיח. הנזקים הבריאותיים של העישון ידועים היום לכל אחד, ולכן, לא תמיד הסטטיסטיקות הקשות מעוררות את האפקט המבוקש. לכן, האפליקציה הזאת נותנת טעימה מהשיטה הייחודית של אלן קאר שבזכותה נגמלו כבר מיליוני אנשים ברחבי העולם. כאן תוכלו לצפות בסרטונים שיאפשרו לכם לעבור את המהפך המחשבתי הנחוץ כדי להיגמל מסיגריות. אלן קאר מצליח להפריך את המיתוסים הקשורים בסיגריות, מיתוסים כגון: "הסיגריה עוזרת לי להתרכז" או "הסיגריה מסייעת לי לשמור על המשקל". הוא גורם למעשנים להתרכז במה שרלוונטי באמת לתהליך הגמילה – למה אתה בוחר לעשן ואיך אתה מבטל את הצורך בעישון.