איך מפסיקים לעשן לפני היריון?

איך מפסיקים לעשן לפני היריון

זה אולי יפתיע אתכם, אבל נכון לכתיבת שורות אלה, עדיין לא הוכח שעישון סיגריות לפני הכניסה להיריון, משפיע לרעה על התפתחות העובר. לעומת זאת עישון סיגריות בזמן ההיריון, הינו בעל השפעה שלילית משמעותית ביותר על ההתפתחות העוברית. כך לדוגמה נמצא כי תינוקות שנולדו לאימהות שעישנו במהלך ההיריון, סובלים מתנועתיות נמוכה, משיעורים גבוהים יותר של אסטמה, משכיחות גבוהה יותר של מחלות אוזניים וריאה ועוד. מעבר לזה, ידוע כי עישון במהלך ההיריון מגביר משמעותית את הסיכוי לתמותה עוברית ברחם וכן למוות בעריסה ומגדיל את שיעור ההפלות הטבעיות, ההריונות החוץ רחמיים והלידות המוקדמות. אם לא די בכך, נציין עוד כי עישון סיגריות במהלך ההיריון מגדיל משמעותית את הסיכון לסיבוכי לידה רבים כמו היפרדות שלייה או שלית פתח ואף מגביר את הסיכוי למומים מולדים בעובר כמו שפה שסועה. לפי מחקרים רבים שנערכו בנושא זה, ידוע כי עישון בהיריון מגביר את הסיכוי לבעיות שפה, התבטאות ותקשורת, מנת משכל נמוכה והפרעות קשב וריכוז. לאור כל זה אין ספק שאישה מעשנת המעוניינת להרות, צריכה להפסיק לעשן לפני הכניסה להיריון.

המיתוסים שמספרים לנו ושאנחנו מספרים לעצמנו סביב גמילה מסיגריות

ישנו מגוון רחב ביותר של מיתוסים שלמעשה מחבלים בניסיונות להיגמל. בין היתר מספרים לנו כי הפסקת עישון בהריון כרוכה בסבל רב וישנן אף נשים שמסיבה זו בוחרות להמשיך לעשן בהיריון. נשים רבות פשוט מאמינות כי מוטב לתינוק שיהיו רגועות ומעשנות מאשר לחוצות ולא מעשנות. מה שכל אותן נשים לא יודעות זה שהסיגריות רק גורמות ללחץ נפשי ולעצבנות, שהן פוגעות בריכוז ובשום פנים ואופן לא תורמות לשלווה הנפשית. מיתוסים נוספים הקשורים לנושא של הפסקת עישון או גמילה מסיגריות, גורסים כי כדי להיגמל, המעשן נדרש לסיבולת עצומה ולכוח רצון אינסופי ומובן שישנו גם המיתוס הנפוץ לפיו שימוש במסטיקים המכילים ניקוטין או רטיות ומדבקות עם ניקוטין, מסייע לגמילה מעישון. זאת בזמן שדווקא ההפך הוא הנכון: כל עוד ממשיכים לספק לגוף ניקוטין בדרך כזאת או אחרת, הכמיהה לסיגריה הבאה תמשיך להתקיים.

הפסקת עישון תוך כדי עישון

כל אישה המעוניינת לעשות את הדבר הנכון למען בריאותה ובריאות העובר שלה, יכולה להפיק תועלת רבה מפנייה לאחד ממרכזי אלן קאר – הדרך הקלה להפסיק לעשן. אלן קאר הוא הגורו העולמי של הפסקת העישון. בימי חייו הקים מרכזי הפסקת עישון בכל רחבי העולם וסייע למיליוני אנשים להיגמל אחת ולתמיד מההרגל המזיק. השיטה המהפכנית שפיתח מאפשרת למעשן להמשיך לעשן לאורך התהליך, כשלא נעשה במסגרתו שימוש בתחליפי סיגריה, בהיפנוזה או בכל שיטה סטנדרטית אחרת. השיטה מאפשרת למעשנים להיגמל מההרגל המזיק ולהישאר ללא כל תופעות לוואי. לאחר סדנה לגמילה מעישון שעתידה לשנות את חיי כל מי שייקח בה חלק, המשתתפים כבר לא יביטו על חבריהם המעשנים בקנאה, אלא ברחמים.

לפרטים נוספים חייגו עוד היום לאלן קאר -הרשת הבינלאומית לשחרור מהתמכרויות 03-6212525 או 6609* ועשו את הצעד הראשון לחיים בריאים, מאושרים ועשירים הרבה יותר.