אחרי שנה של הפסקה מעישון – כך הבריאות שלכם תשתפר פלאים

אחרי שנה של הפסקה מעישון, איך הבריאות שלכם תשתפר

עבור אנשים רבים, גמילה מעישון היא תהליך כלל לא פשוט. הגוף האנושי הופך להיות תלוי בחומרים המזיקים שבסיגריה, והאדם אף מפתח הרגלים שונים המסייעים לשמר את המנהג. אך האמיצים שמחליטים להתמודד עם האתגר מגלים במהרה כי התהליך אינו מורכב כפי שחשבו, ודי מהר מתברר כי הפסקת העישון היא אחת ההחלטות הטובות ביותר שלהם. הפסקת העישון מסייעת להחזיר לאדם את השליטה בגופו ובזכותה הוא מגלה מחדש את כוחו, חוזר לכושר ואף לומד מחדש טעמים שנדמה כי אבדו לו. המאמר הבא מוקדש לאותם מעשנים שעדיין מתלבטים, והוא ידגים כיצד בריאות הגוף משתפרת שנה מיום הפסקת העישון.

השתחררות מההתמכרות

פעמים רבות מדגישים את היתרונות הגופניים של הגמילה מסיגריות, אך אחד היתרונות המשמעותיים ביותר נוגע דווקא לנפשו של המעשן. אדם מעשן הוא קודם כל אדם שמכור לחומר המזיק לגופו; על כן הוא אינו חופשי ברוחו, במיוחד אם הוא כבר מעשן זה כמה שנים. לעיתים המעשן עלול לבלות חלק ניכר מהיום שלו בהפסקות עישון או בתכנון ההזדמנות הבאה להדליק סיגריה. מצב זה יוצר אווירה לחוצה ולא נעימה המקשה מאוד על חייו של המעשן. על כן, הפסקת עישון משחררת את האדם הצורך לעסוק בעניין זה ומאפשרת לו ליהנות משגרת חייו. מי שמתחיל את תהליך הגמלה בעזרת סדנאות להפסקת עישון בתל אביב, יגלה גם כי בדרך זו הוא מכיר אנשים רבים הנמצאים במצבו והעשויים לתמוך בו במידת הצורך גם בעתיד.

חוזרים לכושר

מעשנים רבים מחליטים להיגמל מעישון לא בהכרח בגלל סיבות רפואיות ספציפיות, אלא משום שהעישון מקשה עליהם ליהנות מפעילות ספורטיבית ממריצה, ופוגע בכושר הגופני שלהם. החומרים המזיקים שבסיגריה פוגעים בזרימה התקינה של הדם בגוף, וכך גם פעילות רגילה כגון הליכה או עלייה במדרגות עלולה להפוך לקשה. מחשבון עישון יסייע להדגים לכם עד כמה העישון פוגע בכושרו של הגוף ומקצר את חייו של המעשן. ואכן, כאשר מחליטים להיגמל באופן עצמאי או באמצעות סדנאות להפסקת עישון בתל אביב מחליטים בעצם אפשר לגוף לחזור ולשקם את הכושר הגופני שלו.

משקמים את בריאות הגוף

עישון הוא אחד המנהגים המזיקים ביותר משום שהוא משפיע על כל מערכות הגוף – כדי לדעת את זה לא נדרש מחשבון, עישון פוגע לא רק במערכת הנשימה ובמערכת כלי הדם, אלא גם מסכן את בריאות חלל הפה ופוגם במראה העור. בדרך כלל יהיה קל יחסית לזהות אדם מעשן – שיניו (ולפעמים גם אצבעות ידיו) יהיו צהובות בשל הניקוטין, וסביב הפה יתפתחו קמטים שונים. בעורם של מעשנים רבים יתגלו גם סימנים להזדקנות מוקדמת משום שהעישון פוגע באלסטיות של העור. אך החדשות הטובות הן שבמרבית המקרים הגוף מסוגל לשקם את עצמו, ומי שנגמל ממנהג העישון יגלה כי מראה הפנים שלו משתפר והעור מרגיש נעים יותר.

בשורה התחתונה – גמילה מעישון, בין אם באופן עצמאי ובין אם בעזרת סדנאות להפסקת עישון בתל אביב, תסייע לאדם להחזיר לעצמו את השליטה בחייו, בנפשו וגופו. שנה לאחר הגמילה האדם יגלה את כוחו מחדש, ויהיה פנוי הרבה יותר לעסוק בדברים החשובים באמת בחייו, ולא בהפסקת הסיגריה הבאה.

כתבות נוספות